У Європарламенті дискутують про деколонізацію росії 

НОВИНИ 03.02.2023 Коментарі 0

В останній день січня 2023 року в Брюсселі у приміщенні Європейського парламенту відбувся п'ятий Форум вільних народів постросії на тему «Імперська Росія: завоювання, геноцид та колонізація. Перспективи деімперіалізації та деколонізації». Захід у серці Європейського Союзу приймала фракція «Європейські консерватори та реформісти» (ECR), а саме: євродепутати від Польщі Анна Фотига та від Чехії Косма Злотовський. Україну представляв депутат Верховної Ради Олег Дунда. 

Учасники форуму обговорили особливості формування та становлення колоніальної свідомості в Російській імперії та форми рецепції цих явищ в СРСР і російській федерації. Зокрема зазначалось, що постійне розширення кордонів імперії у 19 столітті призвело до сакралізації земель, наслідком чого стало болісне сприйняття будь-яких територіальних втрат протягом подальших 100 років. Учасники форуму підкреслили, що російська федерація після 1991 року не сформувала власної (не імперської) ідентичності, натомість криза 1990-их і достаток 2000-их стали ґрунтом для популяризації ідей реваншизму (версальський синдром – розпад СРСР, як програш холодної війни та підступність Заходу). Мюнхенська промова путіна стала першим публічним проявом, що версальський синдром став панівним наративом для російських політичних еліт. 

Лейтмотивом декількох виступів було нагадування, що Захід ніколи не був зацікавлений у розвалі СРСР (промова Буша-старшого в Києві), а нині також не буде. Хоча потрібно докладати значних зусиль для розпаду росії. 

Представниця черкесів Фатима Тлис нагадала про історію геноциду черкесів та процес русифікації цього народу. 

Чеченський державний діяч Ахмед Закаєв заявив, що уряд Чеченської республіки Ічкерія планує організувати  конференцію щодо відновлення Гірської республіки, яку проголосили 105 років тому.

«Наш уряд цього року 11 травня, до 105-ої річниці створення Гірської республіки, планує провести установчу конференцію для того, щоби реанімувати та відновити це державне утворення», - сказав представник Ічкерії.

Офіційно незалежність Гірської республіки, до якої увійшли республіки Північного Кавказу, проголошено 11 травня 1918 року на мирній конференції в Батумі.

«У світлі агресії росії, що триває сьогодні в Україні, глибоко символічний союз УНР і Гірської республіки. 1919 року було підготовлено Договір між Директорією УНР та союзним парламентом Гірської республіки», - нагадав Закаєв.

Польський історик Марек Корнат нагадав учасникам зустрічі про ідеї Пілсудського щодо протидії Радянському Союзу та ідеї федералізму. 

Гюнтер Фехлінгер, представник Австрії та панєвропейського руху, вибачився за розв’язання І Світової війни, його слова учасники форуму привітали оплесками. Фехлінгер нагадав історію розпаду Австро-Угорської імперії та Югославії і висловив сподівання, що до наступного форуму вивчить назви всіх республік, які з’являться на руїнах нинішньої росії.      

Представники Башкортостану та Татарстану закликали створити окремі національні військові формування у складі ЗСУ з метою формування військової еліти майбутніх незалежних республік.  
Бьорн Сафронов та Дмітрій Бережков говорили про згубність такого явища, як відтік населення до метрополії (московізація) і проблемах малих народів Півночі.

Представник Сербії Чедомір Стойковіч описав суспільно-політичну ситуацію у своїй країни, як режим гібридної окупації і закликав до створення антигібридного центру з деокупації Сербії.  
В роботі форуму не зміг узяти участь Рафіс Кашапов - активіст татарського національного руху. Причина в тому, що міграційна служба Бельгії відмовила Кашапову у праві в’їзду на території Шенгенської зони, оскільки він володіє тільки документом, виданим урядом Великобританії.  

Учасники форуму прийняли декларацію про деколонізацію росії, у якій постулюють право кожного народу на самовизначення, нинішню ситуацію в росії описують, як громадянську війну низької інтенсивності, що може перерости у глобальний конфлікт. Відтак це потребує опрацювання різних сценаріїв мирного поділу/розпаду росії, автори декларації закликали до денуклеризації та демілітаризації росії.   
Потрібно зазначити, що у листопаді 2022 Європейський парламент визнав Росію державою-спонсором тероризму.  

Євгеній Білоножко, Брюссель 
 

Support the project here:

DONATE

Відгуки

Немає відгуків.

Залишити коментар

Оцінити
Відправити

Copyright © 2017-2024 by ZahidFront. Powered by BDS-studio.com

Підпишіться на ЗІФ у Facebook: