У Варшаві Зеленський та Туск підписали Угоду про безпеку: деталі

НОВИНИ 08.07.2024 Коментарі 0

У понеділок, 8 липня, у Варшаві Президент України Володимир Зеленський та прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск підписали Угоду про співробітництво у сфері безпеки між Україною та Республікою Польща. Угода буде чинна протягом 10 років. Текст угоди засекречений.

Документ уперше з-поміж уже підписаних двосторонніх безпекових угод передбачає можливість перехоплення ракет і дронів у повітряному просторі нашої країни, випущених у напрямку Польщі, - про це повідомила пресслужба офісу Президента України.

Також уперше в безпековій угоді йдеться про створення «українського легіону» – підготовку особового складу Сил безпеки і оборони України на території Польщі, приєднатися до якого зможуть громадяни України, які тимчасово проживають у Польщі та інших державах. 

Угода містить потужний блок щодо співробітництва в оборонній промисловості, зокрема розміщення виробництв польських оборонних компаній в Україні та вивчення додаткових можливостей спільного оборонного виробництва. 

Також Польща продовжуватиме роботу логістичного хабу POLLOGHUB та використання потенціалу ЛитПолУкрбригу задля посилення ЗСУ.

Під час спільної пресконференції з Премʼєр-міністром Польщі Дональдом Туско Президент Володимир Зеленський сказав, що унаслідок сьогоднішнього, 8 липня, російського удару по Україні поранено понад сто людей. Станом на той час було відомо про 31 загиблого. Присутні вшанували їхню памʼять хвилиною мовчання. 

Президент сказав, що зараз Україна ініціює скликання надзвичайного засідання Ради Безпеки ООН у звʼязку з російським ударом по цивільній інфраструктурі, включно з дитячою лікарнею. 

Володимир Зеленський подякував Польщі за готовність і надалі підтримувати нашу країну та відзначив співпрацю в контексті посилення української ППО. 

«Особливо ми вдячні щодо спеціальних домовленостей. Це відображено в безпековій угоді й передбачено положенням про розробку механізму щодо збиття в повітряному просторі України російських ракет та дронів, випущених у напрямку Польщі. Наші команди разом із військовими опрацюють, як швидко ми можемо реалізувати цей пункт», - повідомив Володимир Зеленський.

«Український легіон тренуватиметься в Польщі й буде оснащений за допомогою партнерів. Кожен громадянин України, який вирішить бути в легіоні, зможе підписати контракт зі Збройними Силами України. Зараз наші команди опрацьовують усі нюанси цієї пропозиції», - зазначив Володимир Зеленський.

Президент зауважив, що Польща є співлідером у реалізації пункту Формули миру щодо енергетичної безпеки. 

«Уже цього літа маємо дати підготовлений план дій у межах Формули миру щодо повернення енергетичної безпеки Україні, а завдяки цьому – усім нашим сусідам у Європі», - сказав Глава держави. 

За повідомленням Польського радіо, очільник польського уряду Дональд Туск заявив на пресконференції, що Україна потребує допомоги всього цивілізованого світу. Прем'єр-міністр підкреслив, що російське вторгнення в Україну є також нападом на сусідів і весь Захід: «Це також допомога самому собі. Хочу, аби ці слова прозвучали ще раз дуже сильно: ми, поляки, допомагаємо Україні як з огляду на нашу дружбу й солідарність, так і з огляду на власний, добре зрозумілий інтерес. Той, хто сьогодні захищає Україну, захищає також і себе. У Польщі ці слова сьогодні мають особливе значення. Тому, можливо, це найкраща гарантія нашої безпекової співпраці, бо сьогодні ми маємо спільну програму, спільний проєкт, бо наша безпека є єдиною і нероздільною».

Додамо, що підписана безпекова угода між Україною та Польщею також має на меті посилення співпраці в невійськовій сфері, зокрема у розвідці, кібербезпеці, морській та інформаційній безпеці, захисті критичної інфраструктури. 

Окремі блоки угоди стосуються економічного відновлення й відбудови, прикордонної інфраструктури та розвитку транзитного потенціалу.

Політичне співробітництво містить питання євроінтеграції, реалізації Української формули миру, санкцій, відшкодування збитків Україні, а також притягнення агресора до відповідальності. 

Польща чітко підтверджує свою підтримку членства України в ЄС і НАТО. 

Документ підписаний на виконання Спільної декларації G7 про підтримку України, яку ухвалили у Вільнюсі 12 липня 2023 року.

Загалом наша держава уклала вже 21 двосторонню безпекову угоду: із Великою Британією, Німеччиною, Францією, Данією, Канадою, Італією, Нідерландами, Фінляндією, Латвією, Іспанією, Бельгією, Португалією, Швецією, Ісландією, Норвегією, Японією, США, ЄС, Естонією, Литвою та Польщею.

Фото – Офіс Президента України

Support the project here:

DONATE

Відгуки

Немає відгуків.

Залишити коментар

Оцінити
Відправити

Copyright © 2017-2024 by ZahidFront. Powered by BDS-studio.com

Підпишіться на ЗІФ у Facebook: