У Німеччині пропонують скасувати фінансову підтримку для біженців з України

НОВИНИ 04.08.2025 778

Прем’єр-міністр Баварії та глава Християнсько-соціального союзу (ХСС) Маркус Зьодер заявив, що Німеччина мусить припинити виплати соціальної допомоги Bürgergeld всім українським біженцям — як тим, хто прибув до країни після 1 квітня 2025 року, так і тим, хто приїхав раніше DW News+1stern.

Про це повідомляє DW. 

Зьодер аргументував, що жодна інша держава не надає українським біженцям такої значної соціальної підтримки. За його словами, однією з причин низького рівня працевлаштування серед українців у ФРН є саме доступ до Bürgergeld. 

За офіційними даними, в 2024 році Німеччина витратила загалом 22,2 млрд євро на виплати Bürgergeld особам без німецького громадянства. З них українським біженцям було виплачено 6,3 млрд євро.

Нинішня позиція Зьодера порушує умови чинного коаліційного договору між ХДС/ХСС та СДПН. Згідно з домовленостями, лише ті українці, що прибудуть після 1 квітня 2025 року, повинні отримувати зменшені виплати відповідно до Закону про допомогу шукачам притулку (Asylbewerberleistungsgesetz), у той час як ті, хто приїхав раніше, повинні зберегти право на повний пакет Bürgergeld. 

Попри це, юридичне оформлення цієї реформи досі не завершено, тому навіть новоприбулі українці продовжують отримувати стандартне Bürgergeld. 

Зьодер має намір домогтися змін через переговори в межах правлячої коаліції, мотивуючи свої аргументи необхідністю «економічного оновлення» та прагненням стимулювати інтеграцію біженців у робочу силу.

Фото - прем’єр-міністр Баварії та глава Християнсько-соціального союзу (ХСС) Маркус Зьодер 

Support the project here:

DONATE

Відгуки

Немає відгуків.

Залишити коментар

Оцінити
Відправити

Copyright © 2017-2025, Cуб'єкт у сфері онлайн-медіа; ідентифікатор R40-05228. BDS-studio.com

📲 Підписуйтесь на Telegram

⚡ maj0r_news
Оперативні новини та актуальні події
Підписатися