У НАТО знайшли, як боротися з рашистськими КАБами

НОВИНИ 02.04.2025 Коментарі 0

Пошуку рішень для боротьби з керованими авіабомбами, зокрема російськими комплектами УМПК, був присвячений 15-й конкурс інновацій (Innovation Challenge), який щойно провело командування НАТО. Три команди запропонували найефективніші розробки у цій сфері, за що отримали відзнаки та підтримку з боку інноваційної екосистеми Альянсу. 

Прикметно, що в журі конкурсу Innovation Challenge були представлені й українські військові, повідомляє портал Defense Express.

Перше місце посіла французька компанія Alta Ares, яка розробила систему на основі штучного інтелекту для виявлення, ідентифікації та прогнозування траєкторії польоту плануючих бомб. Ця технологія – фактично адаптація платформи, раніше створеної для розвідувальних місій в Україні. Її алгоритми аналізують відео та акустичні сигнали, що дозволяє оперативно оповіщати військових у зоні потенційного ураження для активації засобів РЕБ та переміщення в укриття, а також прогнозувати можливі напрямки атак для здійснення превентивних дій.

Другим став німецький стартап Tytan Technology, який запропонував зенітний дрон Tytan. Цей безпілотник, розроблений для перехоплення КАБів, уміє збивати БПЛА та вже пройшов випробування в Україні у грудні 2024 року. Попри його відносну дешевизну, цей дрон має дальність польоту понад 15 км, швидкість понад 250 км/год та бойову частину в 1 кг. Наведення забезпечує машинний зір.

Третє місце посів ще один французький стартап Atreyd, який запропонував створення рою автономних дронів-камікадзе. Його концепція передбачає формування «стіни дронів» для перехоплення авіабомб у польоті. Система використовує ультразвукове виявлення та наведення на ціль.

Загалом у фінал Innovation Challenge із 40 поданих заявок вийшли 13 команд. Три переможці отримали високу оцінку України як розробники, що відповідають поточним викликам на фронті. 

До слова, серед фіналістів опинилася й українська команда Night Watch, хоча участь компаній поза межами НАТО офіційно не оголошувалася. Відомо, що її розробка Night Watch Lima ‒ це комплекс РЕБ, призначений для протидії керованим авіабомбам.

Як зазначають експерти Defense Express, у питанні кінетичної протидії більшість команд зійшлись на дронах, з ухилом до ройового використання. Так одна із систем дозволяла одночасне керування 200 дронами, а також їх мінімальну ціну. Увага приділялась і системам РЕБ, які нівелюють точність наведення, бо у російських КАБах використана супутникова система навігації. При цьому зазначено, що одна з таких систем РЕБ із використанням алгоритмів штучного інтелекту вже дуже добре зарекомендувала себе у бойових умовах.

Згадувались також пропозиції щодо використання мікрохвильової енергії для випалення електроніки. Однак жодного разу не йшлося про бойові лазери, що свідчить про складність розгортання такого озброєння принаймні найближчим часом. 

Також очільник Командування НАТО з питань трансформації П’єр Вандьє оголосив, що наступний конкурс Innovation Challenge у червні 2025 року буде присвячений боротьбі з дронами на оптоволокні.

На світлині: бомбометання ФАБ з УМПК

Support the project here:

DONATE

Відгуки

Немає відгуків.

Залишити коментар

Оцінити
Відправити

Copyright © 2017-2025, Cуб'єкт у сфері онлайн-медіа; ідентифікатор R40-05228. BDS-studio.com

📲 Підписуйтесь на Telegram

⚡ maj0r_news
Оперативні новини та актуальні події
Підписатися