У Чехії виявили TikTok-мережу для впливу на вибори

НОВИНИ 29.09.2025

Майже три сотні акаунтів у TikTok, які поширювали проросійські наративи перед парламентськими виборами у Чехії, виявила група чеських аналітиків Online Risk Labs.

Як повідомляє DW, було виявлено 286 подібних акаунтів. За даними експертів, перегляди становлять від п'яти до дев'яти мільйонів на тиждень – це більше, ніж сукупне охоплення у лідерів основних партій Чехії.

«Ці акаунти не пов'язані з якоюсь однією політичною організацією, а демонструють підтримку одразу кількох радикальних і екстремістських партій», - зазначили в Online Risk Labs.

Варто зазначити, що TikTok користується майже чверть жителів Чехії. Чеський телекомунікаційний регулятор CTU заявив, що отримав кілька скарг на контент в акаунтах. «Ми визнали ці заяви обґрунтованими та передали їх до Європейської комісії як наглядового органу для великих платформ», - зазначили в CTU.

За даними чеських ЗМІ, акаунти поширюють контент, спрямований проти Європейського Союзу та НАТО, виправдовують війну росії проти України та просувають популістські праві партії, такі як SPD («Свобода і пряма демократія») і Stačilo! («Досить!»).

Представники TikTok і Міністерства внутрішніх справ Чехії поки не коментували інформацію.

Вибори у Чехії до Палати депутатів – нижньої палати парламенту – президент Петр Павел призначив на  3-4 жовтня.

Support the project here:

DONATE

Відгуки

Немає відгуків.

Залишити коментар

Оцінити
Відправити

Copyright © 2017-2025, Cуб'єкт у сфері онлайн-медіа; ідентифікатор R40-05228. BDS-studio.com

📲 Підписуйтесь на Telegram

⚡ maj0r_news
Оперативні новини та актуальні події
Підписатися