У Білорусі суд виніс жорстокий вирок «рейковим партизанам»

НОВИНИ 28.12.2022 Коментарі 0

Гомельський обласний «суд» у вівторок, 27 грудня, кинув за ґрати трьох «рейкових партизанів» зі Світлогорська. Згідно з ухвалою, Денис Дікун, Олег Молчанов і Дмитро Равіч мають провести у в’язниці від 21-го до 23-ох років. На даний момент це найсуворіший вирок у справах диверсій на білоруській залізниці, зафіксованих після початку повномасштабної російсько-української війни.

Їх звинувачували за декількома кримінальними статтями, серед яких про тероризм і державну зраду. Окрім ув’язнення їм присудили штраф і конфіскацію майна, повідомляє «Зеркало» із посиланням на «Гомельську весну»

Олега Молчанова засудили до 21-го року колонії посиленого режиму, Дмитра Равіча – до 22-ох років, Дениса Дікуна – до 23-ох років. Кожного також оштрафували на 150 базових величин (4 800 рублів, або ж приблизно 1 800 доларів США). Усі цінні речі, вилучені під час обшуку у їхніх будинках, конфіскували. Суд за цією справою тривав у закритому режимі протягом трьох місяців. Вирок ухвалив «суддя» Анатолій Сотников.

Усіх трьох звинуватили за декількома статтями Кримінального кодексу Республіки Білорусь: ч. 3 ст. 289 (акт тероризму), ч. 1 ст. 356 (зрада державі) ч. 2 та 4 ст. 309 (умисне псування транспортного засобу або шляхів сполучення), ч. 3 ст. 361 (створення екстремістського формування чи що у ньому).

За версією слідства, у ніч із 28 лютого на 1 березня 2022 року партизани спалили релейну шафу на залізничній станції Жердь - Останковичі. Перегін розташований на лінії Жлобін — Калінковичі, що пролягає у бік Овруча (Житомирська область України).

«Мотив – уплинути на прийняття рішень державними органами, залякати населення та дестабілізувати громадський порядок», - йдеться в обвинувальному висновку.

Після підпалу релейної шафи чоловіки нібито повідомили про це представників BYPOL та план «Перемога», які у свою чергу поширили інформацію в інтернеті.

У Білоруській залізниці підрахували, що внаслідок дій партизанів зазнали збитків на суму понад 54 тисячі білоруських рублів, частково (7,5 тисячі рублів) відшкодовано в ході попереднього слідства у кримінальній справі.

Дикуна, Равіча та Молчанова затримали 4 березня та ув'язнили. У червні, ще до суду, їхні прізвища внесли до «списоку терористів». Правозахисні організації визнали їх політв'язнями.

Як нагадує «Зеркало», деяким «рейковим партизанам» з інших міст уже винесли великі терміни, проте всі вони менші, ніж ті, що отримали світлогорці. Так, працівника Вітебської дистанції сигналізації та зв'язку Сергія Коновалова засудили до 15-ти років колонії посиленого режиму за буцімто планування виведення з ладу системи, що відповідає за безпеку залізничного руху.

Троє «партизанів» з Бобруйска отримали від 14-ти до 16-ти років колонії посиленого режиму.

«Рейковому партизану» Віталію Мельнику з Мінського району, якому прострілили ноги під час затримання, днями дали 16 років колонії.

Дмитра Медведського з міста Ліда засудили до трьох років колонії. Сергій Глібко зі Стовпців отримав 11 років за розпалене на коліях багаття, такий же термін дали Олексієві Шишковцю з Осиповичів.

Фото Правозахисний центр «Весна»

Support the project here:

DONATE

Відгуки

Немає відгуків.

Залишити коментар

Оцінити
Відправити

Copyright © 2017-2024 by ZahidFront. Powered by BDS-studio.com

Підпишіться на ЗІФ у Facebook: