Тускові не вдається вискочити із глибокої колії антиукраїнської політики, яку проклав уряд ПіСу
Європейська комісія 16 січня запропонує продовжити до червня 2025 року призупинення тарифів і імпортних квот на українську продукцію. Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск має намір виступити проти.
Про це повідомила Економічна правда з посиланням на Financial Times.
"Видання зазначає, що Туск зберігає протекціоністську позицію попереднього уряду та має намір виступати проти відновлення угоди про вільну торгівлю ЄС з Україною.
Однак позиція Польщі не вплине на результат, оскільки рішення приймається більшістю голосів.
Туск, який дотримується політики, запропонованої націоналістичним євроскептичним урядом на чолі з партією "Право і справедливість", суперечить своїй обіцянці, коли він вступив на посаду минулого місяця, повернути Польщу в центр формування політики ЄС після років ворожнечі з Брюсселем
Це підкреслює складність для польського прем’єр-міністра знайти баланс між його проєвропейською програмою та інтересами фермерів і перевізників, які хочуть зберегти заборону на імпорт і блокують пункти пропуску країни з Україною з листопада, щоб змусити уряд підтримати свої вимоги.
Найближчими днями Туск готується відвідати Київ, щоб спробувати послабити напругу, спровоковану блокадою кордону, і досягти компромісу щодо заборони імпорту українського зерна, яку уряд Польщі наклав минулої весни.
Офіційні особи кажуть, що Туск прагне до угоди, подібної до тієї, що була укладена з Румунією та Болгарією. Минулого року вони зняли блокаду в обмін на те, що Україна погодила систему ліцензування експорту, яка обмежила потік в їхні країни.
"Основна частина роботи — це діалог між двома столицями [Варшавою та Києвом]", — сказав дипломат ЄС.
Згідно з даними уряду Польщі, близько 90% вантажівок, які доставляються до Польщі з України, є українськими, тоді як до лібералізації було 60%", - сказано у повідомленні.
Нагадаємо, нещодавно голова Уряду Польщі Дональд Туск заявив в інтерв’ю польським ЗМІ, що не дозволить представникам свого уряду будувати політику на антиукраїнських настроях, бо не може бути сумнівів щодо потреби підтримувати Україну під час війни.
Фото – REUTERS
Відгуки
Немає відгуків.
Залишити коментар