Спікер Парламенту Фінляндської Республіки виступив у Верховній Раді українською

НОВИНИ 25.11.2023 Коментарі 0

У суботу, 25 листопада, у Верховній Раді України виступив спікер Парламенту Фінляндської Республіки Юсcі Халла-Ахо. Свою промову він виголосив українською мовою.

Пресслужба апарату Верховної Ради України поширила текст виступ Юсcі Халла-Ахо: "Шановний пане Спікере, народні депутати України! 30 листопада 1939 року моя країна, Фінляндія, стала жертвою російських імперіалістичних амбіцій.

Події 24 лютого минулого року: неспровоковане вторгнення та бомбардування українських міст – пробудили у нас болісні спогади нашого власного історичного досвіду з нашим східним сусідом. Великим розчаруванням було те, що, попри весь наївний оптимізм, після холодної війни ментальність і характер російської держави не змінилися. Як тоді, так і  сьогодні, вона не поважає ні міжнародного права, ні своїх зобовʼязань. Вона не цінує життя – ні своїх, ні чужих. Вона вважає, що має право вето на вибори своїх сусідів, право вето навіть на їхнє існування. 

росія поважає й розуміє силу. На російський імперіалізм треба відповісти силою. На початку, у перші дні війни, мало хто на Заході вірив, що Україна здатна протистояти російському наступові. Своєю героїчною боротьбою українці не лише заслужили на повагу всього цивілізованого світу, а також дали нам сміливість діяти. 

Рішення про допомогу ухвалюються надто повільно, але вони ухвалюються. Станом на сьогодні, Фінляндія надіслала до України 20 пакетів військової допомоги – і ми будемо вас підтримувати так довго, як треба. 

Шановні депутати, жертвами тих самих імперіалістичних амбіцій були також ті мільйони, які втратили свої життя під час Голодомору 1932-1933 років. Наш Парламент, на відміну від багатьох інших, ніколи не видавав декларації про історичні події. У нас навіть немає процедури для цього. Але минулого тижня глави всіх девʼяти парламентських фракцій разом із переважною більшістю депутатів підписали спільну заяву, в якій констатується, що є підстави вважати Голодомор геноцидом українського народу, скоєним радянською владою, і його варто називати таким – тобто геноцидом. Я передав цей документ Спікеру Верховної Ради України, пану Стефанчуку, вчора. 

Пані й панове, для мене величезна честь стояти тут перед вами сьогодні. 

Нехай час загоїть рани, життя переможе.

Слава Україні!".

Support the project here:

DONATE

Відгуки

Немає відгуків.

Залишити коментар

Оцінити
Відправити

Copyright © 2017-2024 by ZahidFront. Powered by BDS-studio.com

Підпишіться на ЗІФ у Facebook: