Словаччина знову не дозволила ухвалити 18-й пакет санкцій ЄС проти рф

НОВИНИ 09.07.2025

Під час зустрічі 9 липня посли країн-членів Євросоюзу не змогли погодити 18-й пакет санкцій проти росії. Відповідне рішення знову заблокувала Словаччина.

Про це Суспільному повідомив неназваний топдипломат ЄС.

За даними журналістів, Братислава знову наклала вето, незважаючи на «хороші та продуктивні» переговори з Єврокомісією щодо плану відмови від російських енергоносіїв.

«Зростає гнів у залі, оскільки ми втрачаємо час і повинні мати тверду реакцію на нещодавні російські атаки», – заявив топ-дипломат.

Попри декларовану підтримку України в межах ЄС, Угорщина та Словаччина залишаються серед найбільш економічно залежних від російських енергоносіїв країн Євросоюзу. У 2024 році понад 95% їхнього імпорту з рф становили паливо та нафтопродукти.

До слова, питання збереження верхньої межі ціни на нафту також досі не вирішене, оскільки три країни-члени (Греція, Кіпр і Мальта) не бажають її застосовувати, повідомив співрозмовник «Суспільного».

Наступного разу до обговорення 18-го пакета санкцій планують повернутись 11 липня, коли відбудеться наступне засідання послів Євросоюзу.

«Ми щиро сподіваємося, що домовленості буде досягнуто і що Рада ЄС у закордонних справах у вівторок зможе затвердити цей вкрай необхідний новий пакет», – додав топдипломат ЄС.

Насправді 18-й пакет санкцій планувалося ухвалити ще наприкінці червня, проте рішення заблокувала Словаччина. 27 червня її представники попросили відкласти ухвалення цього пакету санкцій через необхідність знайти задовільне рішення щодо негативних наслідків для Словаччини від запропонованого законодавства RePowerEU (дорожньої карти з відмови від російських енергоносіїв). Раніше й Угорщина заявляла, що разом зі Словаччиною блокуватиме ухвалення 18-го пакета санкцій ЄС проти росії. Однак результат виглядає трішки інакше.

Що відомо про 18-й пакет санкцій ЄС

У червні 2025-го Єврокомісія представила 18-й пакет санкцій, який передбачає нові обмеження проти енергетичного та банківського секторів рф. Санкції охоплюють також транзакції, пов’язані з проєктом Північний потік.

Енергетика та газ

  • Заборона всіх транзакцій, пов’язаних з Nord Stream 1 і 2: жоден оператор з ЄС не зможе здійснювати прямі чи непрямі угоди через ці трубопроводи.
  • Ціновий ліміт на нафтопродукти: знижено з $60 до $45 за барель, щоб ускладнити росії отримання доходів.
  • Розширення бази підсанкційного «тіньового флоту»: до санкційного списку додано ще 77 танкерів, що перевозили нафту нелегально.
  • Заборона імпорту нафтопродуктів, виготовлених із російської нафти – щоб уникнути обходу санкцій «через треті країни».

Фінанси та банківська сфера

  • Трансформація обмежень SWIFT у повну заборону транзакцій: адресовано 22 російським банкам та операторам з третіх країн, що допомагають обходити санкції.
  • Накладення санкцій на російський фонд прямих інвестицій (RDIF) разом із його дочірніми структурами.

Сьогодні також стало відомо, що Європарламент звернувся до Угорщини та Словаччини із закликом припинити блокування запровадження санкцій ЄС проти росії. Про це йдеться у резолюції «Щодо людських втрат внаслідок агресивної війни росії проти України та нагальної необхідності припинення російської агресії», яку прийняв Європарламент 9 липня.

У резолюції Європарламент закликає посилити санкційний тиск проти росії, в тому числі це мають зробити Угорщина та Словаччина. Уряди цих країн мають узгодити свою зовнішню політику із політикою Євросоюзу та сумлінно співпрацювати з ЄС.

Угорщина та Словаччина, як й інші країни-члени ЄС, мають утримуватись від політики, яка ставить принципи та досягнення Євросоюзу під загрозу. За цю резолюцію проголосувало 507 європейських парламентарів із 720.

Support the project here:

DONATE

Відгуки

Немає відгуків.

Залишити коментар

Оцінити
Відправити

Copyright © 2017-2025, Cуб'єкт у сфері онлайн-медіа; ідентифікатор R40-05228. BDS-studio.com

📲 Підписуйтесь на Telegram

⚡ maj0r_news
Оперативні новини та актуальні події
Підписатися