США не знімали санкції з російських банків: українські ЗМІ поширили російський фейк

НОВИНИ 02.05.2024 Коментарі 0

Наші ЗМІ (на жаль, впливові ЗМІ) активно поперепостили московське трактування, яке активно занесли до нас РБК/Комерсант/Невзоров та інші, яке по суті звучить так "США зняли/частково зняли санкції з російських банків". Але це не так, ніхто нічого не знімав, бо санкції на цей сектор і не запроваджували.

Про це у телеграмі написав Юрій Богданов, фахівець із комунікацій.

Юрій Богданов: "Якщо дочитати прям до останнього речення документ, який зараз активно поширюють, то там є таке речення: "(d) Починаючи з 29 квітня 2024 року, Генеральна ліцензія № 8H від 25 жовтня 2023 року замінюється цією Генеральною ліцензією № 8I в повному обсязі. Примітка до Генеральної ліцензії № 8I. Цей дозвіл чинний до 1 листопада 2024 року, якщо не буде продовжений".

І якщо знайти в собі силу, мужність та 5 хвилин часу і відкрити Генеральну ліцензію № 8H від 25 жовтня 2023 року, то там побачите, "що?". Що ця ліценція діяла з 25 жовтня 2023 по 1 травня 2024 і своєю чергою замінювала таку саму директиву, коли термін її дії підходив. І так було 5 разів. 

Тобто, "це не рішення про ВІДМІНУ санкцій" — це подовження старого документу термін якого згасав 1 травня 2024. А ще далі можна побачити 5 разів подовження цієї директиви з точно таким же документом і в кінці дійти до першоджерел, мотивів цієї директиви.

І якщо знайти в собі сили й дійти "до цих джерел", то побачите табличку на якій пояснюється даний документ (який 5 разів подовжувався), що це роз'яснення/уточнення МінФіна США щодо того як правильно та на які транзакції трактувати санкції, бо до того русня проводила підсанкційні платежі під інші платежі, коли було не зрозуміло на які сектора точно діють санкції і як ідентифіковувати/сортувати "підсанкційні транзакції" і "не підсанкційні".

Тому: так, ця директива є, але вона від самого початку існування санкцій (чомусь до того моменту як зараз русняві ЗМІ переробили це під свій "наратив" про цю директиву наші ЗМІ не згадували жодного разу з 5 разів, коли вона подовжувалась). 

Ця директива НЕ скасовує санкції, бо вони не були введені на ці сектори/транзакції. Ця директива є уточненням та роз'ясненням про те, які платежі є "виключними" і потребують ще узгодження згідно з протоколами прописаними в директиві. До речі ці "виключні платежі" від першої такої директиви (першого введення санкцій проти банків) суттєво скорочувались за ці роки (тобто збільшувались обмеження та контроль).

Амінь.

P.S. Але дуже сумно, що такі впливові видання як Радіо Свобода, Українська правда понесли це в наш медіапростір без опрацювання першоджерела та подання повної картинки події. Радіо свобода з посиланням на московське видання Комерсант легалізувала московське пояснення новини в нашому полі. 

Далі Українська правда з посиланням на Радіо Свободу це пояснення затвердило,  далі підхопили Цензор, Обоз та інші видання чомусь ігноруючи такий метод як самостійна "перевірка фактів", "опрацювання першоджерел" та "проведення роз'яснення, уточнення". І це все в дуже чутливий інформаційний період для нашої країни...

Шановні ЗМІ, шановні журналісти, я Вас всіх дуже люблю не сприймайте це як намір Вас принизити, сприйміть це як заклик для консолідації зусиль задля перемоги. Ми в тому стані, коли боремось за кожен клаптик як нашої землі, так й інформаційного поля.  Не беріть за основу московські джерела та трактування. Не легалізовуйте їх в нашому інформаційному полі. Опрацьовуйте першоджерело і подавайте інформацію у повному вигляді, а не у тому, де московські джерела навмисне випустили декілька фактів, щоб зробити "сенсацію".

Фото ілюстративне

Support the project here:

DONATE

Відгуки

Немає відгуків.

Залишити коментар

Оцінити
Відправити

Copyright © 2017-2024 by ZahidFront. Powered by BDS-studio.com

Підпишіться на ЗІФ у Facebook: