СБУ завдала чергового удару по інформаційних диверсантах

НОВИНИ 05.09.2022 Коментарі 0

Служба безпеки України заблокувала ще дві ботоферми, що поширювали деструктивний контент. Кіберфахівці вирахували їх на Київщині та в Одесі.

Майже 7 тисяч акаунтів зловмисники використовували для поширення контенту, що дискредитує сили оборони України та керівництво держави, виправдовує збройну агресію рф, розхитує суспільно-політичну ситуацію.

За інформацією СБУ на своїй сторінці у FB, на Київщині ботоферму із 5 тисяч акаунтів створив та адміністрував 24-річний уродженець Запорізької області.

«Задля конспірації він реєстрував фейкові акаунти через російські електронні поштові сервіси та віртуальні номери російських і білоруських мобільних операторів. В окремих випадках для їх верифікації використовував підроблені документи українських громадян. «Готових» ботів зловмисник здавав у оренду або продавав зацікавленим особам, приймаючи оплату за свої «послуги» на банківську карту», - йдеться у повідомленні

Його «клієнтами» були, зокрема, представники піар-підрозділів політичних партій та громадяни рф, які просувають в українському інформаційному просторі деструктивні і провокаційні матеріали.

Правоохоронці провели обшук у помешканні адміністратора на Київщині та вилучили комп’ютерну техніку і спеціальне програмне забезпечення.

В Одеській області ботоферму організували четверо місцевих мешканців. Вони створювали і просували акаунтів у соцмережах і месенджерах. Через них четвірка поширювала панічні настрої в регіоні та, зокрема, розганяли дезінформацію та фейкові новини з фронтів.

СБУ встановила, що їхніми «клієнтами» були особи, які перебувають на території рф. У затриманих після обшуків також вилучили комп’ютерну техніку, мобільні телефони, банківські картки. Техніку і спецзасоби відправлено на експертизу. Триває слідство для з’ясування всіх обставин та причетних до протиправної діяльності осіб.

Фігурантам оголосять підозру за двома статтями Кримінального кодексу України:

- ч. 1 ст. 111-1 (колабораційна діяльність);

- ч. 1 ст. 361 (несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп'ютерів), автоматизованих систем, комп'ютерних мереж чи мереж електрозв'язку).

Support the project here:

DONATE

Відгуки

Немає відгуків.

Залишити коментар

Оцінити
Відправити

Copyright © 2017-2024 by ZahidFront. Powered by BDS-studio.com

Підпишіться на ЗІФ у Facebook: