Рійгікогу засудив московський патріархат як інструмент пропаганди війни

НОВИНИ 08.05.2024 Коментарі 0

Естонський парламент (Рійгікогу) ухвалив заяву із засудженням діяльності московського патріархату як інституцію, яка виправдовує і підтримує російську агресію проти України. 

У парламенті наголосили, що засудження стосується московського патріархату як інституції та керівного органу, а не людей, які дотримуються православних традицій. 

Про це 6 травня повідомив литовський сайт LRT із посиланням на суспільного мовника Естонії ERR.

Заяву у Рійгікогу "Про оголошення московського патріархату інститутом, що підтримує військову агресію російської федерації підтримало 75 депутатів, 8 висловилося проти.

У заяві Рійгікогу засуджує війну, розв'язану російською федерацією проти України, і незаконну анексію захоплених під час агресії територій та наголошує на тому, що терористичний путінський режим, який погрожує ядерною зброєю, став найбільшою загрозою миру як у Європі, так і в усьому світі.

"Патріарх московський і всієї Русі Кирил з початку розв'язаної Російською Федерацією у 2022 році повномасштабної війни проти України відкрито підтримує агресію терористичного режиму Російської Федерації. Як інструмент пропаганди війни керівництво Московського патріархату і патріарх Кирило використовують ідеологію "Русского мира", за допомогою якої знищують останні прояви демократії в Росії, мілітаризують російське суспільство і виправдовують агресію, щоби розширити Російську Федерацію на всі території, які історично перебували під впливом Росії, зокрема й на Україну", - зазначено в заяві Рійгікогу.

Згідно із заявою, у березні створений під егідою Російської православної церкви Всесвітній російський народний собор, яким керує патріарх Московський, ухвалив програмний документ "Сьогодення і майбутнє Русского мира", згідно з яким агресивна війна в Україні є священною війною як проти України, так і проти всього західного світу, а сфера впливу Російської Федерації поширюється за межі території колишньої Російської імперії. 

"Заклики Московського патріархату приховують у собі загрозу безпеці та існуванню Естонії, зокрема пряму загрозу громадському та конституційному порядку в Естонії.... Але в сучасному світі держава також має захищати населення від терористичної та іншої ворожої пропаганди і від закликів до насильства. Захист від подібної пропаганди, зокрема, зачіпає і православних, які проживають в Естонії, незалежно від мови, національності або канонічної приналежності. З урахуванням попередньої діяльності Московського патріархату зберігається висока загроза здійснення впливу на населення в цьому псевдорелігійному контексті", - йдеться у заяві.

Естонські депутати закликали всі держави та міжнародну громадськість перешкоджати ворожій діяльності московського патріархату.

У Рійгікогу наголосили, що православні об'єднання і парафії повинні самостійно оцінити загрозу громадському порядку і своїм членам, яка походить від ворожої діяльності з надання впливу, і вжити необхідних кроків для припинення зв'язків з московським патріархатом.

На фото LRT – православний собор алєксандра нєвского у столиці Естонії – Талліні.

Support the project here:

DONATE

Відгуки

Немає відгуків.

Залишити коментар

Оцінити
Відправити

Copyright © 2017-2024 by ZahidFront. Powered by BDS-studio.com

Підпишіться на ЗІФ у Facebook: