Причини і наслідки відставки посла США в Україні Бріджит Брінк

АНАЛІТИКА 11.04.2025 Коментарі 0

Не встиг забутись нещодавній скандал у мережі Х (Твіттер), коли американська пані посол Бріджит Брінк написала про ракетний обстріл Кривого Рогу і уникла згадки рф, як вона вже подала у відставку. Інформацію про це підтвердили у Держдепі. 

Стало відомо, що у відставку Бріджит Брінк пішла через зростаючі політичні розбіжності з адміністрацією президента Дональда Трампа. Як повідомила Financial Times, на посла чинився дедалі більший тиск з боку високопосадовців в адміністрації Трампа, які ставили під сумнів її готовність підтримувати нову стратегію Білого дому щодо України.  

«Посол Брінк йде у відставку. Вона була послом там протягом трьох років – це тривалий час у зоні бойових дій», – заявила речниця Державного департаменту США Теммі Брюс. Але це були б не трампісти, якби вони ще не бовкнули якоїсь дурниці (Держдеп, чи інша серйозна установа – тепер це не має значення): «І, чесно кажучи, війна триває занадто довго. Справжнє питання полягає в тому, чи готові росіяни та українці зробити все необхідне, щоб закінчити цю війну», – цитує представника зовнішньополітичного відомства США канал CNN

Але повернімося до відставки посла США в Україні. Західні дипломати в Києві охарактеризували Брінк як важливого захисника України як публічно, так і приватно з перших тижнів повномасштабного російського вторгнення у 2022 році. Її описують як «сильну особистість» і «серйозного дипломата». А українські офіційні особи вважали посла надто критичною до них, особливо щодо зусиль країни у боротьбі з корупцією.

Аналіз дописів Брінк у соціальній мережі X, проведений Financial Times, виявив суттєві зміни в її риториці після інавгурації Трампа 20 січня. За 75 днів до вступу нового президента на посаду вона 53 рази критично висловлювалася про Росію та війну в Україні, тоді як за 75 днів після цього опублікувала лише п'ять дописів зі згадками про Росію, в жодному з яких не покладала на неї провину за військові дії.

Відставка пані посла відбулася на тлі погіршення робочих стосунків із президентом України Володимиром Зеленським. Напруга стала очевидною після того, як минулого тижня він розкритикував реакцію дипломатки на російський удар по Кривому Рогу, внаслідок якого загинули 20 людей, серед яких 9 дітей.

До речі, Держсекретар Марко Рубіо мав намір залишити Брінк на цій посаді та відхилив її першу заяву про відставку, яка надійшла ще в січні в межах стандартної зміни персоналу під час приходу нової адміністрації.

«Кажуть, що її відставка пов’язана з незгодою з політикою адміністрації Трампа, в першу чергу в зміні комунікації – згадаймо останні закиди Посольству, що вони обстріли з РФ не називали своїм іменами. Також – це питання закриття USAID і купа критики та пошук рішень по фінансах, що не вирішувалося. І це в умовах, коли тебе ще Байден призначав і ти доволі проукраїнськи налаштована була, а тут треба зупинитися і замовчати», - відзначив у своєму дописі на Facebook проректор УКУ Дмитро Шереговський.  

Він нагадав, що пані Брінк прийшла на посаду після трирічної перерви, спричиненої відкликанням Марі Йованович  (попередня пані посол США) у 2019 році. І її призначення символізувало повернення високого рівня дипломатичної підтримки з боку Вашингтона. Натомість зараз після трьох років може бути знову спад.

Оскільки послів затверджує американський Сенат, то зважаючи на його нинішній стан, нову кандидатуру до Києва швидко навряд чи затвердять. На думку Дмитра Шереговського, найвірогідніше – буде тимчасово повірений у справах, що символічно знижує статус. Адже посол є більш довіреною особою та звʼязуюючою ланкою. Втім, при Трампові може бути всяке. 

У медіа вже з’явилась інформація, що на нового посла розглядається кандидатура Кріса Сміта, заступника помічника держсекретаря США з питань Східної Європи. Сміт здобув значний досвід роботи в Україні, обіймаючи посаду заступника голови місії в посольстві США в Києві з 2022 по 2023 рік. Він відомий своєю підтримкою України. Окрім того, саме Сміт вів переговори із самопроголошеним президентом лукашенком, після чого були звільнені троє політв’язнів, включаючи одного громадянина США. Цей крок розглядався Трампом щодо покращення відносин з Білоруссю та зменшення її залежності від рф.  

«Попри всі особисті та політичні обставини втрата посла зараз – це ще більше ускладнення відносин. Скільки це триватиме, то певно й Трампу не відомо», - переконаний Шереговський.

Нагадаємо, що Бріджит Брінк – американська дипломатка родом із Мічигану, яка стала Надзвичайним і Повноважним Послом США в Україні 2 червня 2022 року (до цього три роки вона була послом у Словаччині).

На світлині: Бріджит Брінк під час виступу у Києві / соцмережі

Support the project here:

DONATE

Відгуки

Немає відгуків.

Залишити коментар

Оцінити
Відправити

Copyright © 2017-2025, Cуб'єкт у сфері онлайн-медіа; ідентифікатор R40-05228. BDS-studio.com

📲 Підписуйтесь на Telegram

⚡ maj0r_news
Оперативні новини та актуальні події
Підписатися