Як змусити посла США таки згадати про «російські атаки»

Надія Паливода
редактор закордонних новин у Mind.UA
Цікава історія з послом (ні, я не буду вживати слово «послиня», хоча дуже хочеться) США в Україні. Вчора вона висловила реакцію на російський ракетний удар по Кривому Рогу.
Незважаючи на наповнення мережі фото з тілами дітей, вона обрала картинку нейтральну – палаюча машина. Хоча в пості йдеться про удар поруч з дитячим майданчиком.
Цитую: «Це жахливо, що сьогодні вночі біля дитячого майданчика та ресторану у Кривому Розі влучила балістична ракета. Понад 50 поранених і 16 загиблих, у тому числі 6 дітей. Ось чому війна повинна закінчитися».
Хто знає англійську – тут вся суть в оцьому артиклі «а» - a ballistic missile – якась невідома балістична ракета, х*й зна звідки прилетіла і вдарила по майданчику.
Це ж таку строгу вказівку їм Марко Рубіо дав у Держдепартаменті – ні в якому разі не звинувачувати росію. Бо ж адміністрація Трампа узяла курс на мир з росіянами, а найбільше росіяни захочуть миру тоді, коли команда Трампа буде робити вигляд, що росіяни не бомбардують українські міста і не вбивають дітей.
Тому у Трампа вже зробили для досягнення миру такі ефективні кроки, як:
* протягли в ООН резолюцію, що росія – не агресор,
* вийшли з міжнародної групи з розслідування злочинів росіян в Україні,
* припинили фінансування розслідування викрадень росіянами українських дітей,
* відмовилися брати участь в створенні трибуналу для путіна.
Методи правильні і ефективні, і наче уже все йшло до миру, аж тут росіяни вдарили по дітях у Кривому Розі. Що пішло не так і чому ці ефективні методи не працюють, в США ще не розібралися. Можливо, допоможе, якщо ще більше робити вигляд, що то не росіяни були, вирішили в посольстві США.
Але як виявилося, на виході з психлікарні ці методи не працюють, бо під постом пані посол їй там такого понасипали, що мало не покажеться.
«Ви забули як пишеться слово «росія»? російська балістична ракета! Чи у вас відсутня особиста гідність, що навіть вбивство росією дітей для вас недостатньо вагомий аргумент щоб просто назвати зло злом», – написав екс-командир «Азову» Богдан Кротевич.
«Чия балістична ракета? Хто повинен закінчити війну?»
«Ракета впала з неба??»
«Що означає війна має закінчитися? Війни не було, поки росія не напала!»
«Ви дієте за вказівкою не звинувачувати росіян у запуску цієї ракети, яка вбила українських дітей, щоб не зруйнувати ілюзію, що росія хоче миру? У мене для вас новини: всі здорові люди знають, що росія вбиває мирне населення і не хоче миру».
«Я припускаю, що команда Трампа сказала вам більше не використовувати слово росія. Як соромно. Війна не закінчиться, якщо Україна віддасть свою землю. Ще один прихильник України тепер боїться говорити», - коментар від американця.
І таких десь 4 тисячі.
Навіть Зеленський підключився: «Така сильна країна, такий сильний народ – і така слабка реакція. Навіть слово «російська» бояться сказати, говорячи про ракету, що вбила дітей. Так, війна має завершитись. Але щоб її завершити, треба не боятися називати речі своїми іменами».
Сталося диво.
Наступного дня Бріджит Брінк написала слова «російські атаки».
«Мій перший візит у Харкові – до учнів підземної школи, створеної за підтримки уряду США та партнерів, щоб забезпечити дітям в Україні безпечне навчання у класах попри російські атаки», – написала посол. (Шок).
Якщо ви думаєте, що має бути якась реакція від Трампа, то боюся, що її не буде. Оранжева рухлядь не відреагувала навіть на загибель чотирьох американських солдатів на навчаннях у Литві – жодного поста зі співчуттями, поки під посольство США в Литві громадяни несли квіти, лампадки і прапорці. Натомість в день жалоби він поїхав грати в гольф.
Бачите, чим Твіттер цікавіший за фейсбук – там можна напряму спілкуватися з політиками і навіть інколи доносити їм свою думку. І вони її навіть інколи беруть до уваги.
Зараз кожен з нас боєць – якщо не на фронті, то в інформаційній війні, пам’ятайте про це.
На світлині: посол США Бріджит Брінк з неоголошеним візитом відвідала Харків / Харківська ОВА
Відгуки
Немає відгуків.
Залишити коментар