Про що американці розмовляли із московитами в Саудівській Аравії

АНАЛІТИКА 18.02.2025 Коментарі 0

Переговори США та московитів «пройшли добре» і були «серйозною розмовою з усіх питань». Сторони також домовились розпочати переговори щодо війни в Україні, для чого будуть призначені окремі групи високого рівня. Оце й увесь підсумок нинішньої зустрічі у столиці Саудівської Аравії Ер-Ріяді.

Держсекретар США Марко Рубіо та глава МЗС Росії Сергій Лавров провели зустріч перед переговорами щодо припинення війни в Україні. А більш як чотиригодинні перемовини з 15-хвилинною перервою та «робочим обідом» дали змогу сторонам вповні насолодитись товариством одна одної. Втім, як звернуло увагу чимало журналістів, на обличчях переговорників особливого захвату після зустрічі не читалося. 

Помічник кремлівського карлика та радник із зовнішньої політики Юрій Ушаков заявив, що переговори «пройшли добре», питання України буде обговорюватися пізніше, а рішення про початок контактів зі Штатами щодо України в кінцевому підсумку нібито прийматиме особисто ліліпутін.

Оскільки однією з тем розмови була майбутня зустріч бункерного діда з Дональдом Трампом, делегації коротко обговорили й умови, необхідні для цього саміту. Але і цей процес не надто швидкий – це точно не відбудеться у найближчі пару тижнів. «Ми готові до цього, але наразі важко говорити про конкретну дату зустрічі двох лідерів», - сказав Ушаков. Також, за його словами, поки важко говорити і про зближення позицій москви і Вашингтона, «але розмова про це була».

Зі свого боку, у Держдепартаменті США заявили, що учасники переговорів домовилися розширити співпрацю з геополітичних питань після врегулювання питання України, проте додали, що однієї зустрічі для вирішення конфлікту недостатньо.

Речниця Держдепу Теммі Брюс уточнила, що під час переговорів американські та російські представники делегацій домовилися про «створення механізму консультацій для усунення подразників» у відносинах між росією та США», призначити відповідні групи високого рівня для початку роботи над шляхами якнайшвидшого завершення конфлікту в Україні «у спосіб, який буде довготривалим, стійким і прийнятним для всіх сторін».

Також сторони домовилися закласти основу для майбутньої співпраці з питань, що становлять взаємний геополітичний інтерес, а також історичних економічних та інвестиційних можливостей, які з'являться після успішного завершення конфлікту в Україні. «Одного телефонного дзвінка, за яким слідує одна зустріч, недостатньо для встановлення міцного миру», – підкреслила Брюс.

Нагадаємо, що серед інших американських посадовців, присутніх на переговорах в Ер-Ріяді, були радник з національної безпеки США Майк Волтц та посланник США із питань Близького Сходу Стів Віткофф.

З росіянської сторони на зустрічі присутні помічник ліліпутіна Юрій Ушаков та очільник Російського фонду прямих інвестицій Кіріл Дмитрієв, які відіграли ключову закулісну роль у нещодавній угоді зі звільнення ув’язнених у США.

Свято на московії

Звісно, що найбільші дивіденди від цієї зустрічі збирають саме московити: адже Вашингтон фактично розірвав міжнародну ізоляцію москви. І рашаЗМІ навперейми кинулися цитувати свою сумну коняку вперемішку з вигідними для них заявами американців. Ось лише деякі:

- «москва і Вашингтон вважають, що коли їхні інтереси не співпадають, їм потрібно не провокувати конфлікт, а вирішувати проблеми».

- москва згідна з позицією Рубіо, що росії та США необхідно керуватися національними інтересами.

- Сторони домовилися забезпечити якнайшвидше призначення послів у столиці двох держав та раз і назавжди вирішити проблему роботи дипмісій.

- «Існують виняткові можливості для співпраці, якщо цей конфлікт буде завершено на прийнятних умовах. Це відкриє шлях до партнерства з росією як у геополітиці, так і в економіці», - цитують московити держсекретаря США Рубіо.

- Врегулювання ситуації можливе лише за згодою усіх сторін, умови мають бути прийнятними для усіх. Припинення бойових дій вимагатиме поступок від усіх сторін. 

- ЄС у певний момент також повинен опинитись за столом переговорів, оскільки… запроваджував санкції проти рф. І взагалі, санкції проти москви стали наслідком війни, завдання Вашингтону – «покласти цьому край». 

Питання виборів в Україні згадувалося, хоч не було частиною переговорів у Ер-Ріяді, його можуть розглянути у майбутньому. А інформацію про нібито готовий триступеневий план завершення війни (одним з пунктів якого також були вибори) на уточнююче запитання сумної коняки американці назвали фейком.

На московії ще довго обговорюватимуть та інтерпретуватимуть (звісно, на свою користь) вислід нинішньої розмови – адже рф таким чином повертається у «світову політику» у майже «відмитому» вигляді, а не як воєнний злочинець, у якого руки по лікоть у крові мирного цивільного населення. Принаймні поки що не йдеться ані про суди над воєнними злочинцями, ані про репарації за знищені міста і цілі регіони. Натомість дехто вловив натяки на відновлення економічних і торгівельних стосунків рф і США.

Проте навіть наступні контакти між москвою та Вашингтоном насправді поки залишаються під знаком питання: «Наші заступники найближчим часом домовляться про зустріч і розглянуть необхідність усунення штучних бар'єрів у роботі посольств та інших закордонних установ», - заявила сумна коняка лавров після переговорів в Ер-Ріяді. 

Support the project here:

DONATE

Відгуки

Немає відгуків.

Залишити коментар

Оцінити
Відправити

Copyright © 2017-2025 ZahidFront, Cуб'єкт у сфері онлайн-медіа; ідентифікатор медіа - R40-05228. Powered by BDS-studio.com

Підпишіться на ЗІФ у Facebook: