Польський уряд розколотий і ризикує бути паралізованим, - Le Monde
Польський уряд переживає вкрай складні часи, а коаліція, яка його формує, є розколотою і "ризикує бути паралізованою". Видання також попереджає про напружене співіснування уряду з новообраним президентом Каролем Навроцьким, якого підтримала партія "Право і справедливість", - про це пише французька газета Le Monde.
Перемога Навроцького на президентських виборах стала неприємною несподіванкою для чинного уряду, сформованого проєвропейськими силами. Поразка Рафала Тшасковського ("Громадянська коаліція") з мінімальним відривом викликала хвилю внутрішньої критики в лавах коаліції.
"Коаліція демонструє безпрецедентну крихкість з моменту приходу до влади", — наголошує Le Monde.
"Очікується, що прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск оголосить про перестановку свого проєвропейського уряду в середу, 23 липня. Його мета — зменшити кількість міністерств у цій широкій коаліції з чотирьох партій, від лівих до правоцентристських, яка виникла в ейфорії від несподіваної перемоги на парламентських виборах у жовтні 2023 року, що поклали край восьмирічному правлінню націоналістичної партії «Право і справедливість» (PiS). Однак цей крок відбувається у складному контексті, менш ніж через два місяці після незначної поразки ліберального кандидата Рафала Тшасковського на президентських виборах".
За оцінкою видання, ультраправа опозиція вийшла з президентських виборів посиленою, а "Право і справедливість" разом із "Конфедерацією" чинять безпрецедентний тиск на уряд.
"Коаліція розраховувала на перемогу мера Варшави для реалізації свого порядку денного. Його провал викликав хвилю критики всередині проєвропейських партій та між ними. Провина лежить на нездатності уряду виконати ключові обіцянки , такі як лібералізація права на аборти", - сказано у статті.
Le Monde також звертає увагу на сплеск націоналістичних настроїв у Польщі. Зокрема, націоналістичні групи намагаються контролювати кордон з Німеччиною, звинувачуючи уряд у бездіяльності, що супроводжується ксенофобською риторикою.
У відповідь на ці події прем'єр-міністр Польщі 7 липня відновив прикордонний контроль з Німеччиною та Литвою, що лише загострило політичну ситуацію в країні.
Хоча уряд отримав вотум довіри в Сеймі 11 червня, Le Monde підкреслює, що це не змінило політичної динаміки — ситуація залишається вкрай нестабільною.
Фото - Дональд Туск / Getty Images
Відгуки
Немає відгуків.
Залишити коментар