На Львівщині менше як половина громад публікують відеозаписи сесій 

НОВИНИ 22.07.2025

22 липня у Львівській обласній раді під час круглого столу презентували результати дослідження «Інформаційна прозорість як чинник згуртованості 73 громад Львівської області». Дослідники оцінили вебсайти громад Львівщини за критеріями прозорості, доступності, інклюзивності та якості розміщеної інформації. Також визначили ключові бар’єри для розвитку комунікації у громадах і запропонували як спростити доступ до важливої інформації.

Про це повідомила пресслужба олблради.

Серед ключових проблем, виявлених під час дослідження:

Лише 25% громад мають оприлюднені статути;

Обговорення на е-платформах майже не проводяться;

Менше половини громад публікують відеозаписи сесій, депутати не звітують;

Роль старост є формальною – без звітності та активної комунікації;

Сесії рад малодоступні для мешканців – лише 43% рад мають порядок участі громадян;

Інструменти е-демократії не працюють належним чином – петиції не розглядаються, електронні звернення залишаються без відповідей;

Відкриті дані формально публікуються, однак не інтегровані на сайтах громад;

Безбар’єрність сайтів – на низькому рівні: відсутні опції для людей з інвалідністю;

Інформація для внутрішньо переміщених осіб та ветеранів є фрагментарною або відсутня.

«Більшість покращень не потребує значних фінансових витрат. Потрібно звернути увагу на доступність вебресурсів, дати відповідні доручення відповідальним працівникам. Ми у дослідженні запропонували конкретні кроки, які громади можуть впровадити вже зараз», – підкреслила Юлія Гвоздович, адвокаційна координаторка Національної платформи стійкості та згуртованості у Львівській області, експертка ГО «Агенція відновлення та розвитку», національна консультантка Ради Європи в Україні.

Дослідження проводилося з березня по червень 2025 року Національною платформою стійкості та згуртованості спільно з Українським незалежним центром політичних досліджень (УНЦПД) за підтримки Львівської обласної військової адміністрації.

«Такі ініціативи мають стратегічне значення, особливо для тилових регіонів у період війни. Інформаційна прозорість – це не лише доступ до даних, а й залучення мешканців до управління громадою. Це має стати основою розвитку в післявоєнний період», – наголосив голова комісії з питань АПК, підприємництва та інвестицій Львівської обласної ради Юрій Раделицький.

З дослідженням та рекомендаціями можна ознайомитися на сайтах: Національної платформи стійкості та згуртованості national-platform.org та Українського незалежного центру політичних досліджень ucipr.org.ua.

Фото пресслужби Львівської облради.

Support the project here:

DONATE

Відгуки

Немає відгуків.

Залишити коментар

Оцінити
Відправити

Copyright © 2017-2025, Cуб'єкт у сфері онлайн-медіа; ідентифікатор R40-05228. BDS-studio.com

📲 Підписуйтесь на Telegram

⚡ maj0r_news
Оперативні новини та актуальні події
Підписатися