Польські Rak-и проти рашистів – уже в Україні
Україна отримала самохідні 120-міліметрового калібру міномети Rak, виготовлені у Польщі.
Вони допоможуть врятувати життя українських мінометників, оскільки ті перебуватимуть під захистом сталевої броні, повідомляє ТГ-канал журналіста Андрія Цаплієнка із посиланням на військового аналітика німецького видання BILD Юліана Ріпке. Кількість переданих одиниць, зі зрозумілих причин, не вказано
Після відпрацювання по позиціях ворога, самохідний міномет може швидко залишити позицію та відійти на безпечну відстань. На машини, що прибули в Україну, вже встановили протидронний захист у вигляді залізної сітки, йдеться у повідомленні.
Позитивну характеристику цьому виду озброєння дав раніше у своєму ТГ-каналі і військово-політичний оглядач Олександр Коваленко.
За його словами, M120 Rak оснащений цифровою системою керування вогнем, тепловізором і лазерним далекоміром, що не обмежує його дії у будь-яку пору доби. Привід башти – електричний, але в екстреній ситуації можна активувати ручне управління. Також зі самохідного міномета можна вести вогонь дистанційно.
M120 Rak використовує для стрільби стандартні міни з максимальною дальністю майже 7 кілометрів і більш сучасні – з дальністю пострілу до 8 кілометрів. А найкращий варіант RAK-HE-1, що здатен стріляти на відстань понад 10 км.
Щоправда, є одне "але", вважає Олександр Коваленко.
"M120 Rak – це дуже хороша 120-мм самохідна мінометна установка, і в 2016-му я був тільки "за" отримання її для ЗСУ, як розширення парку, за нечисленних 2С9 Нона-СВ. Але, то був 2016-ий, для якого M120 Rak і справді була би корисною бойовою машиною...
В умовах панування в повітряному просторі барражуючих боєприпасів "Ланцет", дронів, щільного артилерійського та контрбатарейного вогню, 7 км от зараз ні про що. Хтось скаже, а як же RAK-HE-1? А ніяк, тому що RAK-HE-1 заборонено до експорту з Польщі, за чим уважно стежить консорціум PGZ.", - написав, зокрема, експерт.
На його думку, в реаліях сучасних бойових дій самохідний міномет буде радше важливою ціллю, аніж невловимим мисливцем. "І як на мене, застосування їй краще знайти десь у прикордонній зоні, але ніяк не поблизу лінії бойового зіткнення", - додав Коваленко.
Відгуки
Немає відгуків.
Залишити коментар