Польська ППО не помітила два бойові білоруські вертольоти, які залетіли в Польщу

НОВИНИ 01.08.2023 Коментарі 0

У вівторок, 1 серпня, сталося порушення повітряного простору Польщі двома білоруськими вертольотами, які проводили навчання поблизу кордону.

Про це повідомили у Міністерстві національної оборони, - пише Польське радіо. 

Раніше представники відомства повідомляли, що порушень не зафіксовано, але після аналізу ситуації було встановлено протилежне.

Нова інформація з цього приводу є результатом обговорення Комітету з питань національної безпеки і оборони. Його скликав міністр національної оборони Маріуш Блащак, щоб прояснити поточну ситуацію на польсько-білоруському кордоні.

«Перетин кордону відбувався в районі Біловежі на дуже низькій висоті, що ускладнювало його виявлення радіолокаційними системами. Тому в ранковому повідомленні Оперативного командування видів Збройних сил повідомили, що польські радіолокаційні системи не зафіксували жодного порушення повітряного простору Польщі», - пояснює Міноборони.

У зв’язку з сьогоднішнім інцидентом міністр Маріуш Блащак розпорядився збільшити кількість військових на кордоні та виділити додаткові сили та засоби, зокрема бойові гелікоптери. Про інцидент повідомили в НАТО.

Комітет погодився, що тимчасового повіреного у справах Білорусі буде викликано до МЗС Польщі для пояснення інциденту. У Міноборони нагадують, що останнім часом росія та Білорусь активізували гібридну діяльність проти Польщі.

«У зв'язку з можливими подальшими провокаціями, закликаємо відповідально поширювати та коментувати інформацію, яка може бути використана російським та білоруським режимами», - пишуть у Міноборони.

Додамо, що чи не першою про це повідомила активістка з міста Біловежа (саме над цим прокордонним містом літали білоруси) Еліза Ковальчик: «Що крім лелек сьогодні літаює біля Біловежі?», - написала вона.

Фото – Facebook / Eliza Kowalczyk

Support the project here:

DONATE

Відгуки

Немає відгуків.

Залишити коментар

Оцінити
Відправити

Copyright © 2017-2024 by ZahidFront. Powered by BDS-studio.com

Підпишіться на ЗІФ у Facebook: