Польща ігнорує прохання збивати ракети над газосховищем біля Стрия – чекає на дозвіл НАТО
Президент України Володимир Зеленський учора, 31 жовтня, перебував у Закарпатській області. Він зустрівся з керівниками територіальних громад і районів Закарпаття. Згодом під час пресконференції він повідомив, що просив Польщу збивати ракети та дрони росії, які летять у керунку підземного газосховища, що у Стрийському районі на Львівщині, але наразі поляки ігнорують це прохання.
"Зустрівся з керівниками територіальних громад та районів Закарпаття. Дякую за те, що підтримуєте армію, наших людей, приймаєте релокований бізнес. Під час війни треба працювати, підтримуючи обороноздатність не тільки нашої держави, а й громадян України.
Обговорили участь територіальних громад у роботі над внутрішнім Планом посилення та важливість єдності українців, також важливість співпраці із громадами країн-партнерів, які мають потенціал для посилення нашої армії. Окрема увага – гарантіям безпеки для України з боку союзників, інтеграції до ЄС та НАТО, діалогу угорської громади Закарпаття з Угорщиною.
Дякую за внесок у стійкість всієї України!", - написав Володимир Зеленський у Телеграм.
Водночас під час пресконференції він сказав (цитуємо за Суспільним), "що російсько-українська війна є війною подвійних стандартів і парадоксів. До прикладу, Україна порушувала питання, щоби держави-сусіди збивали російські снаряди. Зеленський провів паралель з тим, що Сполучені Штати збивають ракети над Ізраїлем, хоча США та Ізраїль – не сусіди.
"Принаймні, починати треба з чогось, з меншого. Ось з меншого ми і почали. Нехай, якщо НАТО не проти, якщо США не проти, нехай країни НАТО використовують НАТОвську авіацію і системи протиповітряної оборони і збивають тільки ті ракети і дрони, які летять в їх напрямку, бо можуть впасти на їх людей", - сказав глава держави.
За словами Зеленського, українська влада вважала, що якщо отримає позитивне рішення з цього, то потім можна вже розраховувати на ширший союзницький щит, який був у ізраїльтян, коли Іран їх атакував з неба сотнями ракет.
Українці просили Польщу, з якою в Києва добросусідські відносини: "Там у нас Стрий (Львівська область – ред.), там у нас газосховище. Від цього газопостачання залежить країна, життя наше, особливо взимку. Ми просили: «Захистіть просто Стрий». Нема у нас відповідної кількості систем, щоб захистити газосховище. Бог дав, що глибоке газосховище, щоб воно своєю глибиною захищене, не повністю, але захищено. Що поляки збивають? Ні", - розповів Зеленський.
Так само не збиває снаряди й Румунія, адже не отримала на це союзницького рішення від Північноатлантичного альянсу, додав президент.
"Поляки сказали, що ми готові збивати, якщо вони не будуть в рішенні в цьому, знову ж таки одні, що якщо НАТО нас підтримує", - уточнив Вололдимир Зеленський.
"Країни НАТО бояться ухвалити рішення і залишитися наодинці з цим рішенням. Наприклад, із Польщею в нас добросусідські відносини - люди Польщі нас підтримували і так далі... Ми постійно їх просили збивати ракети, які йдуть у напрямку Польщі. Там у нас Стрий, там у нас газосховища. Там країна від цього газопостачання залежить, життя наше, особливо взимку. Ми просили захистити просто Стрий. Немає в нас відповідної кількості систем, щоб захистити газосховища... Що поляки, збивають? Ні. Поляки сказали, що ми готові збивати, якщо ми не будемо в цьому рішенні знову ж таки самі, якщо НАТО нас підтримає", - розповів Зеленський під час зустрічі з керівниками територіальних громад і районів Закарпаття, - пише Іnterfax-Україна.
Також агентство повідомило, що згодом, за словами Володимира Зеленського, Україна звернулася до Польщі з проханням надати їй літаки, щоб збивати російські ракети самостійно, але також отримала відмову. "Коли вони вирішили МіГами, які в них, у Польщі, не збивати ці ракети, ми їх попросили – тоді передайте нам, вони в нас стоятимуть десь на західній Україні і збиватимуть", - цитує Іnterfax-Україна Володими Зеленського.
Зокрема, Президент України розповів, що після цього поїхав до тодішнього генсека НАТО Єнсона Столтенберга домовлятись, щоб Польщі надали право виконувати "поліцейську місію".
"Поліцейська місія – це літаки НАТО. Ми дуже хотіли отримати МіГи від Польщі, але вони нам не могли передати свої МіГи, тому що в них не вистачало своїх, тому ми домовилися з НАТО, що вони їм виділять поліцейську місію. Тобто як у країн наших балтійських друзів – у них немає своїх літаків, у них є така місія, яка захищає їхнє небо. Ми домовилися про це, і що після цього, чи передала нам Польща літаки? Ні. Знайшлася інша причина? Так. Чи об'єдналися навколо Польщі інші країни і сказали: так, ми сусіди, ми збиватимемо і літаками, і збиватимемо ППО? Ні", - розповів Володимир Зеленський. (Цитуємо за Іnterfax-Україна).
Нагадаємо, раніше польський міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський заявляв, що Польща та інші країни, що межують з Україною, “зобов’язані” збивати російські ракети ще до того, як вони увійдуть у їхній повітряний простір. Однак в НАТО, коментуючи заяву Радослава Сікорського, заявили, що такі дії можуть мати наслідки для всього НАТО. Зокрема, речник НАТО заявив, що Альянс несе відповідальність за те, щоб запобігти подальшій ескалації війни Росії, і що НАТО не є стороною конфлікту і не стане стороною конфлікту в Україні.
Фото ілюстративне
Відгуки
Немає відгуків.
Залишити коментар