Переговори в Саудівській Аравії: Китай у перемовинах брав активну участь

НОВИНИ 07.08.2023 Коментарі 0

У Джидді (Саудівська Аравія) 5 серпня відбулася друга після започаткування в червні в Копенгагені відповідного формату зустріч дипломатичних радників із національної безпеки та політичних директорів зовнішньополітичних відомств провідних країн світу щодо ключових принципів відновлення сталого й справедливого миру для України.

Про це повідомив Офіс Президента України.

За дорученням Президента Володимира Зеленського українську делегацію в Джидді очолив керівник Офісу Глави держави Андрій Єрмак.

Наживо та в онлайн-форматі у зустрічі взяли участь радники з національної безпеки та політичні директори зовнішньополітичних відомств Саудівської Аравії, Австралії, Аргентини, Бахрейну, Болгарії, Бразилії, Великої Британії, Данії, Естонії, Європейського Союзу, Єгипту, Індії, Іспанії, Італії, Йорданії, Канади, Катару, Китаю, Кувейту, Латвії, Литви, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Об’єднаних Арабських Еміратів, Південно-Африканської Республіки, Польщі, Республіки Корея, Румунії, Словаччини, Союзу Коморських Островів, Сполучених Штатів Америки, Туреччини, Фінляндії, Франції, Чехії, Чилі, Швеції, Японії, а також ООН.

Загалом у Джидді було представлено понад 40 держав, що майже втричі більше, ніж на консультаціях у Копенгагені. Це свідчить про надзвичайну зацікавленість світу у встановленні стійкого й тривалого миру.

«Ми мали дуже продуктивні консультації щодо ключових принципів, на яких має будуватися справедливий і міцний мир. У нас була надзвичайно чесна, відкрита розмова, під час якої представники кожної країни могли озвучити свою позицію й бачення. Були різні погляди, але всі присутні засвідчили відданість своїх країн принципам Статуту ООН, міжнародного права та поваги до суверенітету й непорушності територіальної цілісності держав. І саме на цих принципах побудована Формула миру Президента Зеленського, про яку ми докладно розповіли», - зазначив Андрій Єрмак.

Зустріч у Джидді стала кроком до практичної реалізації мирних ініціатив, запропонованих Україною. Кожна держава – учасниця консультацій, має змогу проявити лідерство у глобальних зусиллях заради миру. І більшість із них уже визначила свою роль у реалізації окремих пунктів Формули.

Сторони погодилися продовжити роботу на різних представницьких рівнях задля встановлення справедливого та всеосяжного миру.

У межах консультацій у Джидді українська делегація на чолі з Андрієм Єрмаком провела низку двосторонніх зустрічей, які тривали в неділю, 6 серпня. На зустрічах українська сторона обговорює з партнерами деталі реалізації мирних ініціатив та співпраці в цьому напрямі.

Голос Америки промоніторив реакцію світових ЗМІ на зустріч у Джидді. Зокрема,  джерело в українській делегації повідомило The Guardian, що пропозиції Києва щодо миру підтримали декілька країн. При цьому європейське джерело повідомило, що Китай у перемовинах "брав активну участь і позитивно поставився до ідеї третьої зустрічі на такому рівні".

За даними видання, було домовлено про те, що будуть створені робочі групи для розробки деталей ключових тем, які є основними у формулі миру з 10 пунктів президента Володимира Зеленського, тоді як паралельна група послів продовжить технічну роботу над цими питаннями. Робочі групи досліджуватимуть рішення щодо глобальної продовольчої безпеки, ядерної безпеки, екологічної безпеки, гуманітарної допомоги, звільнення військовополонених і викрадених дітей, які потім "будуть використані в майбутній роботі цієї групи на рівні радника з національної безпеки", цитує джерело Guardian.

Як підкреслює Reuters, Саудівській Аравії вдалось скликати ширшу групу країн, ніж раніше були присутні під час схожих переговорів у Данії. Зокрема, організатори долучили три з п'яти країн БРІКС (Бразилію, Індію та Південну Африку), а також інші країни Глобального півдня, як-то Індонезія, Замбія та Єгипет.

До Джидди приїхав зокрема і представник Китаю, адже Ер-Ріяд використав свої відносини з Пекіном і постійні зв’язки як із Москвою, так і з Києвом, відзначає агенція. Але при цьому, на думку оглядачів, участь Китаю у саміті в Саудівській Аравії свідчить про можливі зміни в підході Пекіна, але не про кардинальний розворот у підтримці Москви.

Support the project here:

DONATE

Відгуки

Немає відгуків.

Залишити коментар

Оцінити
Відправити

Copyright © 2017-2024 by ZahidFront. Powered by BDS-studio.com

Підпишіться на ЗІФ у Facebook: