Пентагон зупиняє постачання обіцяних боєприпасів для України - Politico
Рішення було прийнято керівником політичного відділу Пентагону Елбріджем Колбі після огляду запасів боєприпасів у США. Про це пише видання Politico. Подаємо переклад цієї статті.
Пентагон призупинив поставки деяких ракет ППО та інших високоточних боєприпасів до України через побоювання, що арсенали зброї США стали занадто низькими.
Рішення було прийнято керівником політичного відділу Пентагону Елбріджем Колбі після огляду запасів боєприпасів Пентагону, що викликало занепокоєння щодо зменшення загальної кількості артилерійських снарядів, ракет ППО та високоточних боєприпасів, повідомили три джерела, знайомі з цим питанням.
За словами джерел, початкове рішення про призупинення надання частини допомоги, обіцяної за часів адміністрації Байдена, було прийнято на початку червня, але воно набуває чинності лише зараз, коли Україна відбиває деякі з найбільших російських ракетних обстрілів та атак безпілотників по цивільних цілях у Києві та інших місцях.
Джерелам було надано анонімність для обговорення поточних справ. Пентагон на запит про коментар не відповів.
У заяві після публікації цієї історії заступниця прессекретаря Білого дому Анна Келлі заявила, що рішення «було прийнято, щоб поставити інтереси Америки на перше місце після огляду Міністерством оборони США військової підтримки та допомоги, яку наша країна надає іншим країнам світу. Сила Збройних сил Сполучених Штатів залишається безперечною – просто запитайте Іран».
Серед товарів, що виводяться з поставок озброєння, є ракети для систем ППО Patriot, високоточні артилерійські снаряди Hellfire та інші ракети, які Україна запускає зі своїх винищувачів F-16 та безпілотників.
Втрати, безумовно, будуть відчутні на місцях, оскільки Україна продовжує відбивати нові атаки російських військ.
Минулими вихідними росія здійснила свою найбільшу повітряну атаку на Україну з початку трирічної війни, в результаті чого, як повідомляється, було використано 477 безпілотників та цільових об'єктів, а також 60 ракет. З них 249, як повідомляється, було збито, а 226 втрачено, ймовірно, через електронні «глушилки».
Це відбулося після того, як минулого тижня президент України Володимир Зеленський зустрівся з Трампом у кулуарах саміту НАТО в Нідерландах. Президент США, якого останніми тижнями неодноразово розчаровувало небажання президента росії владіміра путіна сісти за стіл переговорів для припинення війни проти України, після зустрічі виявив більше симпатії до справ Києва, ніж раніше. Він також не виключив можливості надсилання більшої кількості систем ППО Patriot, незважаючи на рішення Пентагону заморозити деяку допомогу, зокрема зенітні та протиракетні системи.
«Вони справді хочуть мати протиракетні ракети, як вони їх називають, і ми подивимося, чи зможемо ми їх надати, – сказав Трамп на пресконференції після завершення саміту НАТО в Гаазі в середу. - Їх дуже важко отримати».
Рішення Пентагону зупинити деякі поставки викликало занепокоєння серед союзників України в Конгресі. Вони справедливо побоюються, що країна буде вразливою до подальших російських авіаударів.
«Системи протиповітряної оборони американського виробництва, включаючи платформу Patriot, є центральним елементом оборони України… Вони працюють. Вони рятують життя щодня», – сказала представниця Палати представників Марсі Каптур (демократка від штату Огайо), співголова Української фракції в Конгресі. За її словами, якщо ці повідомлення правдиві, «то пан Колбі… вживає заходів, які неодмінно призведуть до неминучої загибелі багатьох українських військових та цивільних осіб».
Згадані боєприпаси являють собою поєднання засобів протиповітряної оборони та високоточної зброї, які надходили до України протягом більшої частини останніх двох з гаком років. Вони включають два різні потоки підтримки, які США надавали Україні, обидва за часів адміністрації Байдена.
Деякі надходять від скорочення поточних запасів, при цьому Міністерство оборони отримує гроші для якомога швидшого поповнення цих боєприпасів. Інші надходять від Ініціативи сприяння безпеці України, в рамках якої США фінансують закупівлю зброї для України в американських оборонних компаній. Ці кошти були використані для укладання контрактів на постачання зброї для українського уряду.
Гроші до фонду були зобов'язані надати до кінця терміну адміністрації Байдена, а поставки здійснювалися, коли системи були готові. Вичерпання поточних запасів продовжувалося і за часів адміністрації Трампа, яка використовувала останні 61 мільярд доларів фінансування для поповнення американських запасів зброї і надання мільярдів допомоги Ізраїлю та іншим партнерам.
Адміністрація Трампа не просила про подальшу допомогу Україні, хоча, за словами представника адміністрації, від адміністрації Байдена залишилося достатньо коштів, щоб Україні вистачило ще на кілька місяців.
Людина, знайома з припиненням поставок боєприпасів, повідомила, що Пентагон з лютого розподіляв їх за категоріями критичності через побоювання, що Міністерство оборони використовує занадто багато боєприпасів ППО в Ємені.
За словами джерела, Пентагон мав готову доповідну записку для Міністра оборони Піта Хегсета щодо заморожування поставок деяких з найбільш дефіцитних боєприпасів із запасів США для України, але це рішення місяцями збирало пил на столі керівника Міністерства оборони, оскільки відомство переживало кадрові зміни.
Існували плани перенаправити ключові боєприпаси, включаючи артилерійські снаряди, танкові снаряди та системи протиповітряної оборони, назад у США або в Ізраїль.
«Вони неодноразово пропонували з березня призупинити поставки», – сказало джерело.
Цей крок нагадує затримання першою адміністрацією Трампа 214 мільйонів доларів допомоги Україні у сфері безпеки, виділеної Конгресом, у 2019 році. Управління підзвітності уряду на той час постановило, що цей крок порушує Закон про контроль за арештами, оскільки розбіжності в політиці не є законною підставою для блокування виділених коштів.
Якщо адміністрація Трампа дозволяє заморожування або уповільнення поставок боєприпасів, які Конгрес вже фінансує – на основі огляду політики Колбі – і без нового бюджетного звернення до Конгресу, вона ризикує порушити ті ж правові принципи, що були позначені тоді.
Том Карако, експерт з питань протиракетної оборони Центру стратегічних та міжнародних досліджень, заявив, що це рішення підкреслює вразливість українських збройних сил. «Протиповітряна оборона не виграє війну для вас, але її відсутність швидко призведе до програшу», – сказав він.
Карако вказав на бюджетні документи армії, які свідчать про непомітне чотириразове збільшення потреби в перехоплювачах Patriot MSE. Але навіть зі збільшенням фінансування, за його словами, нарощування виробництва потребуватиме часу. «Не можна просто перемкнути вимикач», – сказав він.
Відгуки
Немає відгуків.
Залишити коментар