Молдова стулила дзьоб російському солов’ю
У Молдові частково вирішили проблему з поширенням російської пропаганди. Депутати парламенту Молдови у четвер, 2 червня, 54-ма голосами (зі 101-го) проголосували у другому читанні законопроект щодо запобігання та боротьби з дезінформацією і поширенням неправдивої інформації у медіа.
Документ передбачає внесення змін до Кодексу аудіовізуальних медіа-послуг Республіки Молдова і спрямований на запобігання та боротьбу зі спробами дезінформації, що впливають на національну безпеку, повідомляє newsmaker.md.
Кодекс доповнили положеннями про те, що постачальники медіа-послуг не транслюватимуть, а розповсюджувачі медіа-послуг не транслюватимуть телевізійні та радіоаудіовізуальні програми з інформаційним, інформаційно-аналітичним, військовим і політичним змістом, що створені в державах, відмінних від держав-членів Європейського Союзу, Сполучених Штатів Америки, Канади та держав, які ратифікували Європейську конвенцію про транскордонне телебачення. Росія таку конвенцію не ратифікувала.
У Кодекс також увели поняття «дезінформація». Проти постачальників або розповсюджувачів медіаконтенту у випадку порушення законодавства застосують відповідні санкції.
Також постачальники медіа-послуг не транслюватимуть аудіовізуальні програми, які, незалежно від їх походження, виправдовують загарбницькі війни, заперечують воєнні злочини і злочини проти людства чи розпалюють ненависть.
Це вже друга така спроба у Молдові обмежити вплив російської пропаганди на своїй території. У грудні 2017 року молдовський парламент затвердив одразу у двох читаннях (61 голос зі 101-го) закон, що обмежував трансляції та ретрансляції на території Молдови інформаційно-аналітичних, політичних і військових передач із держав, які не ратифікували Європейську конвенцію про транскордонне телебачення.
Як писав ресурс noi.md, 5 років тому цей закон спрямували проти росії, яка не ратифікувала Європейську конвенцію про транскордонне телебачення.
Росія стала членом Ради Європи в лютому 1996 року. Федеральна служба з телебачення та радіомовлення і міністерство закордонних справ рф зробили багато для ратифікації цієї конвенції і підготували зміни до відповідних нормативних документів. Конвенцію навіть підписало міністерство культури рф.
Проте у кремлі вирішили рухатися не в бік демократії та цивілізації, а у зворотному напрямку – пропаганди і брехні.
Теперішня президентка Молдови Майя Санду узяла курс на євроінтеграцію. Її партія «Дія і солідарність» має більшість у парламенті. Проросійськи налаштований екс-президент Молдови Ігор Додон днями почув судову ухвалу про перебування під домашнім арештом протягом 30-ти діб. Його звинувачують у корупції та державній зраді.
Разом із тим росія не полишає своїх спроб впливати на політику Молдови, розхитує ситуацію у невизнаному Придністров’ї, де має свій військовий контингент. У кремлі також не відмовилися від ідеї захопити південні області України та зробити суходолом коридор до Придністров’я.
Відгуки
Немає відгуків.
Залишити коментар