Криваві кремлівські сценарії дестабілізації Балкан

ОКРЕМА ДУМКА 27.05.2018 Коментарі 0

Сценарій державного перевороту та замаху на очільника уряду планувався до реалізації не лише у Чорногорії, але й у Сербії. Ці шокуючі деталі повідомили 23 травня 2018 року представники чорногорської прокуратури під час судового розгляду справи щодо спроби здійснення державного перевороту в день парламентських виборів у Чорногорії в жовтні 2016 року.

Про це ІА «Західний інформаційний фронт» дізнався з профільної сторінки у мережі «Facebook» проекту «Балканський оглядач» із посиланням на портал rtcg.me.

У своєму виступі Головний спеціальний прокурор Чорногорії Мілівоє Катніч повідомив, що сценарій, який було підготовлено до проведення у Чорногорії, пізніше планувався до реалізації й у Сербії.

«Ми хочемо довести, що те, що було заплановано для прем'єр-міністра Чорногорії, аналогічно було підготовано і для Вучича», - заявив Катніч під час судового засідання.

Головний спеціальний прокурор Чорногорії Мілівоє Катніч, фото www.in4s.net

Водночас Головний спеціальний прокурор Чорногорії наголосив на тому, що він по суті врятував колишнього прем’єр-міністра, а тепер президента Сербії Александара Вучича.

В судовому засіданні було проведено розгляд наданих слідством доказів, зокрема, оцінку та вивчення змісту інформацій, які були отримані з телефонів головних фігурантів справи. Насамперед йдеться про зміст повідомлень громадян Сербії, які контактували між собою із використанням сервісу SMS та за допомогою листування у мережі Facebook.

Нагадаємо, 16 жовтня 2016 року в Чорногорії була попереджена спроба державного перевороту. В день, коли в країні тривало голосування на парламентських виборах, чорногорські правоохоронці затримали 20 людей, які готували силове захоплення влади та вбивство тодішнього прем’єр-міністра, а нині президента Чорногорії Міло Джукановича.

В подальшому в ході слідства було встановлено, що організаторами заколоту виступили громадяни Сербії та Росії (двох з яких небезпідставно пов’язують із російськими силовими та спеціальними відомствами). На даний час, вдалось затримати лише декількох сербських громадян, яких звинувачують у причетності до організації державного перевороту.

За два тижні після невдалої спроби державного перевороту у Чорногорії, 30 жовтня 2016 року спецслужби Сербії попередили замах на тодішнього прем'єр-міністра, а нині президента Сербії Александара Вучича. Біля його будинку під Белградом знайшли схованку зі зброєю, де були виявлені гранати і ручний протитанковий гранатомет.

За більш детальним коментарем у даному питання ІА «Західний інформаційний фронт» звернувся до заступника директора Інституту світової політики Наталії Іщенко, як до однієї із авторів проекту «Балканський оглядач» (спільно із Сергієм Моругіним) й експерта у хитросплетіннях балканської політичної кухні.

Наталія Іщенко

Пані Наталіє, чи можемо на даний час стверджувати, що вказаний судовий процес, в разі доведення фактів активного залучення, і не виключено навіть ініціювання  російськими спецслужбами, спроб  державних переворотів у Чорногорії та Сербії, а, тим паче, спроб фізичного знищення майбутніх президентів обох країн, стане переламним моментом у відносин цих двох балканських країн із Російською Федерацією?

Про причетність російських громадян до спроби перевороту в Чорногорії знали давно, практично відразу після невдалого заколоту позаминулого року. Про двох чоловіків з РФ, нібито близьких до спецслужб, розповів один з організаторів перевороту, який вирішив співробітничати з чорногорськими правоохоронцями і став свідком.

Новим в заяві прокурора Чорногорії стало те, що ці дві надзвичайних події – спроба перевороту й замаху на прем'єр-міністра в Чорногорії, а також підготовка теракту проти очільника уряду в Сербії – зв'язали в одну загальну спробу дестабілізації ситуації в сусідніх балканських країнах.

Кардинального розвороту країн у стосунку до Росіє зараз не трапиться. Всі висновки влада і громадяни цих балканських держав зробили ще півтора роки тому.

Який, на Вашу думку, розвиток подальших відносин на векторах Чорногорія-РФ, Сербія-РФ, Чорногорія-Сербія є найбільш ймовірним, враховуючи доволі потужну залежність Сербії від РФ, членство Чорногорії у НАТО, розбіжності в обох країнах у поглядах щодо антиросійських санкцій?

Відносини Сербії і Чорногорії дуже своєрідні. Вони однозначно дружні, але кожна країна йде своїм шляхом. Разом вони йдуть в ЄС, і це, власне, вся їх політична схожість. Сербія ніколи не буде вступати до НАТО та вводити санкції проти РФ. Чорногорія набагато більш прозахідна. Чи означає це збільшення напруги у відносинах? Напевно, так, але поки що цей фактор ще не є дуже помітним.

Чорногорія хоче дружити з РФ, але вимагає в Москви поваги до своєї євроатлантичної інтеграції. Якщо Росія погодиться «пробачити» Чорногорії вступ в НАТО та введення санкцій, можливо, їм і вдасться налагодити відносини на зовсім іншому рівні. Але поки що Москва не готова змиритися із натівською Чорногорією, яка посміла ввести санкції.

Натомість Сербія з РФ дуже зближується останнім часом. Просто небувалими темпами. І в подальшому Сербія має всі шанси досягти майже білоруського рівня зближення с Росією.

За Вашими особистими спостереженням наскільки сильно Російська Федерація на даному етапі зацікавлена у створенні точок нестабільності на Балканах, і чи може це бути використано у спробах відвернення Кремлем уваги від анексії Криму та окупації українських територій на Донбасі?

Для Росії Україна та Балкани - частини однієї великої геополітичної гри. Ще не відомо, чим від чого відволікають

Коротко підсумовуючи викладене вище, слід в черговий раз звернути увагу на той факт, що задля реалізації імперських інтересів Кремль готовий йти на криваві сценарії не лише в країнах колишньою СРСР. Віроломно загарбуючи території та формуючи осередки нестабільності в колишніх республіках радянської імперії, очільники Кремля водночас вдаються до підготовки та організації кривавих сценарії дестабілізації в країнах балканського регіону. А сподівання на те, що Росія найближчим часом «змучиться» та послабить «хватку» доволі утопічні і грають на руку саме Кремлю.

ІА "Західний інформаційний фронт"
ілюстративне фото rs.n1info.com

Support the project here:

DONATE

Відгуки

Немає відгуків.

Залишити коментар

Оцінити
Відправити

Copyright © 2017-2024 by ZahidFront. Powered by BDS-studio.com

Підпишіться на ЗІФ у Facebook: