Кремль обмежив виступи у пропагандистських ЗМІ депутатам держдуми
В адміністрації російського президента-диктатора «попросили» провладні медіа якнайменше цитувати депутатів держдуми російської федерації, які висловлювалися на теми про війну в Україні.
У список депутатів, які потрапили в опалу, є голова думського комітету з оборони андрєй картаполов (на фото ліворуч), депутати-генерали андрєй ґурульов (на фото праворуч), віктор заварзін, андрєй красов і голова комітету з питань сім'ї, жінок і дітей ніна останіна. Як пише незалежне російське видання «Верстка», вони, на думку кремлівської адміністрації, дозволяють собі зайву самостійність у висловлюваннях та критику російських військ.
«Вказівка виходить від представників блоку першого заступника глави адміністрації президента сєрґєя кірієнка. Парламентарії, які потрапили у список, неодноразово висловлювалися про хід війни, у тому числі й виставляючи кремль у невигідному світлі. У зв'язку з цим вирішили цитувати їх «тільки з інформаційних агентств і в мінімальних обсягах, якщо це вимагає новина. Вказівки нам приходять з управління із громадських проектів [Кремля], від [глави управління] сєрґєя новікова», - цитує своє джерело «Верстка».
За інформацією видання, вказівки отримали ЗМІ, що належать до групи «Росія сегодня» (до неї належать численні видання, радіо- та телеканали, у тому числі RT), «Російська газета» та ВДТРК (до цієї групи входять телеканали «Росія-1» та «Росія- 24», «Радіо Росії», радіостанція «Маяк» та інші активи).
Представників редакцій та каналів просили тримати ці рекомендації в таємниці, зазначив співрозмовник «Верстки».
Згадані депутати «потрапили до списку токсичних» через свої висловлювання, які здебільшого стосуються ходу війни, часткової мобілізації та забезпечення фронту.
«Після початку мобілізації, та й узагалі з лютого не вироблено інформаційну стратегію влади, - пояснив один із співрозмовників «Верстки». - Усі коментували, хто будь що, кремль не встигав роздавати вказівки».
Наприклад, голова оборонного комітету держдуми картаполов, який перед потраплянням у держдуму перебував у кріслі заступника міністра оборони, в нещодавньому коментарі РБК допустив можливість кадрових рішень через скарги мобілізованих.
Андрєй ґурульов виступив з низкою критичних зауважень: після здачі Лимана він почав відкрито критикувати міноборони. Держдумець разом із головним тік-токером Чечні рамзаном кадировим накинулися язиками на командувача центрального військового округу алєксандра лапіна за втрату українського міста.
Відгуки
Немає відгуків.
Залишити коментар