Китай підірвав неядерну водневу бомбу: потужний спалах і  розплавлений алюміній

НОВИНИ 21.04.2025 Коментарі 0

Дослідники КНР успішно провели контрольоване польове випробування неядерної водневої бомби. Результати підриву вражають.

Як повідомляє South China Morning Post, фахівці зазначили, що така бомба може спричиняти тривалі термічні ураження завдяки вогняній кулі температурою понад +1000 °C, здатній розплавити алюмінієві сплави. Цей спалах від бомби вагою 2 кг, тривав більш як дві секунди (для порівняння: вибухи тротилу зазвичай спричиняють спалах, тривалістю лише близько 0,12 секунди). При цьому ударна хвиля новітньої зброї становить 40% від потужності тротилу, однак її термічна дія набагато інтенсивніша й триваліша. 

Відомо, що розробкою займався 705 дослідний інститут Китайської державної суднобудівної корпорації (CSSC).

Основу бомби складає магній гідрид – сріблястий порошок, здатний зберігати значно більше водню, ніж звичайні балони. Цей порошок був розроблений для транспортування газу в автономні райони, де він міг би живити паливні елементи для виробництва екологічно чистої електроенергії та тепла. Однак швидко з’ясовалося, що розробка потенційно може мати військове застосування. Адже при активації звичайними вибухівками речовина розкладається та вивільняє водень, що спричиняє потужне займання. Таку зброю застосовуватимуть для ураження важливих цілей або створення теплових зон на великих територіях, пише видання.

«Вибухи газоподібного водню спалахують з мінімальною енергією запалювання, мають широкий діапазон вибуху і вивільняють полум'я, яке швидко виривається назовні та широко розповсюджується», - зазначає команда дослідників на чолі з науковим співробітником CSSC Ван Сюефенгом.

Ланцюгова реакція починається, коли детонаційні ударні хвилі розбивають гідрид магнію на частинки мікронного розміру, оголюючи свіжі поверхні, йдеться в дослідженні. Термічне розкладання швидко вивільняє газ водень, який змішується з навколишнім повітрям. Досягнувши нижньої межі вибуховості, суміш спалахує, запускаючи екзотермічне горіння. Вивільнене тепло сприяє подальшому розкладанню гідриду магнію, створюючи самопідтримуючий цикл до вичерпання палива – синергетичний каскад механічного розриву пласта, виділення водню і теплового зворотного зв'язку.

Як пояснив Ван Сюефенг, що ця комбінація дозволяє точно контролювати інтенсивність вибуху, легко досягаючи рівномірного знищення цілей на великих територіях. Водночас відомо, що воднева бомба може спричинити значні теплові пошкодження, оскільки розпечена вогняна куля, яку вона утворює - достатня для розплавлення алюмінієвих сплавів.

Згідно з відкритою інформацією, наразі досліджуються й інші можливості застосування технології зберігання твердого водню, в тому числі в паливних елементах підводних човнів і системах живлення безпілотних літальних апаратів з тривалим терміном служби.

На початку цього року з'явились супутникові знімки величезного дослідницького центру у Китаї. Як виявилось, Піднебесна, ймовірно, будує великий дослідницький центр термоядерного синтезу в південно-західному місті Мяньян. Він може допомогти в розробці ядерної зброї і дослідженні можливостей виробництва електроенергії.

Support the project here:

DONATE

Відгуки

Немає відгуків.

Залишити коментар

Оцінити
Відправити

Copyright © 2017-2025, Cуб'єкт у сфері онлайн-медіа; ідентифікатор R40-05228. BDS-studio.com

📲 Підписуйтесь на Telegram

⚡ maj0r_news
Оперативні новини та актуальні події
Підписатися