Кейс Махачкали – чи це буде "чорним лебедем" або Зійшлися інтереси трьох російських політиків

ОКРЕМА ДУМКА 30.10.2023 Коментарі 0

Думаю, багато моїх передплатників учора ввечері спостерігали за процесом того, як натовп штурмом брав аеропорт Махачкали "у пошуках євреїв". І дивовижною реакцією російських силовиків. Які, вчинивши опір, трохи згодом просто уступили дорогу та, пізніше, "йшли у своїх справах" серед штурмувальників. Причому заворушення розпочалися приблизно о 19-ій, а перші затримання в аеропорту відбулися після 22-ої години. Це у перенасиченому силовиками регіоні. І лише після 22:50 з Хасавюрта у бік Махачкали висунулася колона техніки.

Російські ЗМІ, природно, знайшли винуватих – українська ІПСО. І навіть "координація заворушень" через низку ТГ-каналів. Але якщо вірити цій версії, виникають незручні запитання.
1. Якщо це ІПСО, то така операція могла мати успіх, коли є соціальна база, коли її організатори чудово знають регіон і настрої. А ось російська влада не володіє інформацією.
2. Якщо це ІПСО та координація, то виходить, що російські спецслужби проспали створення, розширення та роботу підпільної мережі у вибухонебезпечному регіоні.
3. Якщо це ІПСО та організована акція, то доволі дивно виглядає реакція силовиків у перші години заворушень. Адже ніхто не заважав натовпу доглядати машини, заслін росгвардії просто відійшов, коли натовп почав ламати огорожу на летовищі та безліч інших деталей.

На перший погляд, ми отримуємо картинку дестабілізації на Кавказі і проблем у російської влади. Враховуючи специфіку (і географію) регіону, логічно було би на тлі заворушень почути коментар від Рамзана Кадирова – той не пропускає і менш важливих подій. Але, є інформація про нібито пост його сина Адама (того самого) із закликом до євреїв виїхати з Кавказу. Батько мовчить.
І тут доречно згадати ще дві новини:
1. Інформацію про передачу кадировцям (а це у своїй масі Росгвардія) важкого озброєння.
2. Створення двох нових батальйонів, які носитимуть ім'я Шейха Мансура та Байсангура Беноєвського. Обидва були лідерами боротьби кавказьких народів (не тільки Чечні, а й значної частини Дагестану) проти Росії.

Кадиров посилюється. До того ж робить це, граючи на настроях мешканців регіону. Намагаючись вийти на поле регіонального патріотизму.

Ось якщо скласти ці два потоки новин, виходить, що заворушення в Махачкалі вигідні саме цьому персонажу. Путіну потрібен підконтрольний "наглядач за Кавказом". І Кадиров підходить на цю роль.

Кадиров із 2022 року дуже хотів посилити свої позиції. Згадаймо синхронну з Прігожиним критику військового керівництва РФ. Але стати "воєначальником" не вдалося, увійти як рівноправний учасник в одну з веж Кремля теж – статус "порученця" все ж таки нижчий. А ось статус "наглядача за Кавказом", нехай і новий, але вагомий.

І, нарешті, тиха робота щодо посилення свого впливу з боку Золотова. Хочу нагадати, що цей персонаж став різко "непублічним", коли у РФ намітилися проблеми на фронті. Але навіть на тлі втечі російських частин він не забував підпіарювати деякі "геройські загони ОМОН, РГ". Нібито війська втікали, а його підрозділи "стояли до останнього". Кадиров, окрім прямого підпорядкування Путіну, залежить від Золотова. Посилення Кадирова – посилення позицій командувача Росгвардії. Важке озброєння Кадирову = важке озброєння Росгвардії.

Зійшлися три лінії інтересів.

Тому я не надто здивуюся, якщо протягом найближчих декількох тижнів саме Рамзан Кадиров розпочне багато говорити про те, що Кавказ складний, але патріотичний регіон. І що, мовляв, він і тільки він може забезпечити там порядок.

Ігар Тышкевіч, ТГ-канал

На фото з відкритих джерел: євреїв дагестанські антисеміти шукали навіть у турбінах прибулого з Ізраїлю літака

Support the project here:

DONATE

Відгуки

Немає відгуків.

Залишити коментар

Оцінити
Відправити

Copyright © 2017-2024 by ZahidFront. Powered by BDS-studio.com

Підпишіться на ЗІФ у Facebook: