Інтерв’ю терориста Пушиліна у польській пресі: кремлівська провокація чи гра польських спецслужб?
Після ряду «дивних» вересневих заяв батька польського прем’єр-міністра, про які ІА «Західний інформаційний фронт» писало раніше, у поважному та авторитетному виданні «Жечпосполита» 3 жовтня поточного року з’явилось не менш «дивне» інтерв’ю із новим ватажком донецьких терористів Денисом Пушиліним авторства Руслана Шошина.
У цьому «інтерв’ю», яке доволі сильно тхне «руським духом» , новопризначений тимчасовий лідер (як на нас термін «тимчасовий лідер» напрочуд вдалий, бо, як показує практика, надовго «лідери» у цих терористичних утвореннях не затримуються, одні втікають в Росію, інші відправляються на зустріч із «Гіві» та «Моторолою») завзято розповідає про те, що «Київ не хоче політичного врегулювання, у Києві немає політиків, з якими можна домовлятись», що «на Донбасі воюють робітники, яким довелось взяти в руки зброю замість молотків», що «російських військ на Донбасі ніколи не було, а їх вигадала Україна, щоб виправдати військові втрати». Також це «інтерв’ю» містить ще багато інших вже всім відомих кремлівських меседжів, які вже п’ятий рік поширює російська пропаганда.
Але тут питання в тому, що вчергове в європейський медіапростір, цього разу Польщі, вноситься інформаційне інфікування «руським миром», яке подається як звичайне та пересічне інтерв’ю у авторитетному виданні.
І не питання у тому, що автор матеріалу Руслан Шошин є білорусом. Позиціонує себе у Польщі де-факто політичним біженцем, пояснюючи виїзд з Білорусі загрозою з боку влади, оскільки був учасником молодіжної організації опозиційної білоруської партії «Білоруський народний фронт».
І не питання у тому, що й окремі попередні матеріали цього автора викликають певний подив. Як для прикладу опублікований у тому ж виданні в розділі «Конфлікт на Україні» у серпні 2018 року матеріал про те, що «праправнучка царя Олександра ІІ під час зустрічі із Путіним заявила, що «буде сприяти визнанню Криму російським західними країнами».
Кому це цікаво у Польщі? Питання поки без відповіді?
Питання в іншому!
Чому автор не задав донецькому терористу питання про збитий російською ракетою Боїнг 777 рейсу MH17, чому не спитав про те, звідки «робітники та шахтарі» взяли новітні взірці російської військової техніки, в яких шахтах «викопали» таку кількість БРТ, БМП та танків, якою більшість європейських країн не може похизуватись? Адже, погодьтесь, відповіді на ці запитання набагато цікавіші від монотонного повторення всім відомого «кремлівського інформаційного темника».
Дуже приємно, що такі запитання виникли не лише у українців, оскільки українці безперечно більш чутливі до такого роду «інформаційних атак».
Для прикладу, відомий польський експерт Лукаш Адамскі у власному дописі в мережі «Фейсбук» вкрай критично віднісся до цього, м’яко кажучи, дивного «інтерв’ю із терористом».
Ще більш критично відреагував на даний матеріал відомий польський журналіст, Пйотр Погожельські, який підтримуючи озвучену Лукашем Адамскі позицію, у дописі в мережі «Фейсбук» повідомив,що
В свою чергу, відомий спеціаліст у сфері гібридних загроз, виконавчий директор Інституту світової політики, Євген Магда у коментарі для ІА «Західний інформаційний фронт», також вказує на «замовний характер» згаданого вище матеріалу у авторитетному польському виданні:
Фактично аналогічну позицію має і Посол України в Польщі Андрій Дещиця, який у мережі Фейсбук відреагував відповідною заявою щодо згаданого вище «інтерв’ю»:
Не хочемо однозначно твердити, що автор матеріалу Руслан Шошин, є «агентом» російських спецслужб, адже окремі експерти у спілкуванні із журналістами ІА «Західний інформаційний фронт» не виключають і іншого.
Зважаючи на те, що таке авторитетне як «Річ Посполита» видання видає в ефір такі «дивні» матеріали, то не виключено, що в цій «грі» приймають участь і польські спеціальні відомства, які можуть свідомо чи несвідомо використовувати автора у власних інтересах, який нагадаємо позиціонує себе як політичний біженець в РП. Звичайно журналістам доводиться лише припускати різного роду версії, а що за ними стоїть - це як часто буває - ховається за відповідними грифами таємності.
Проте, в будь-якому випадку постає питання чи такого роду "інтерв’ю", навіть якщо вони робляться на замовлення польських спеціальних служб, не несуть більше негативу, аніж потенційної користі.
Відгуки
Немає відгуків.
Залишити коментар