Інавгурація і чого чекати: повністю продуманого мирного плану у Трампа нема
Сьогодні, 20 січня, у Вашигтоні у Білому домі відбудеться інавгурація нового президента США Дональда Трампа. Під час цієї церемонії чинний президент офіційно передасть владу своєму наступнику. Дональд Трамп складе присягу, після цього він, власне, і стане 47-им президентом США.
Як пише ВВС, "за планом, день інаугурації розпочнеться з церковної служби у церкві Святого Іоанна на площі Лафаєт у Вашингтоні, після чого буде чаювання в Білому домі з Джо та Джилл Байден.
Чаювання в Білому домі - традиція, яка існує з 1953 року й підкреслює мирну передачу влади у США.
О 9:30 за місцевим часом (16:30 за Києвом) на головній сцені, розташованій на Західній галявині будівлі Капітолія, були заплановані музичні виступи й привітальні промови.
Кульмінацією стане складення присяги Дональдом Трампом і віцепрезидентом Джеєм Ді Венсом, а також інавгураційна промова президента. Подія розпочнеться опівдні в США (19:00 за Києвом).
У своїй промові Трамп окреслить ключові цілі та пріоритети на майбутній термін.
Далі він відвідає президентську кімнату, розташовану поруч із залом засідань Сенату, де підпише ключові документи, з яких почне роботу його нова адміністрація".
Додамо, що увесь світ з великою пересторогою чекає на те, яку ж реальну зовнішню політику буде ралізовувати Дональд Трамп, який вже заявив про намір придбати Гренладію, приєднати до США Канаду і взяти під контроль Панамський канал. Та найвідоміша його зовнішньополітична обіцянка- закінчити війну за 24 години.
Ось як про це пише Reuters: "Про війну в Україні Трамп під час виборчої кампанії 2024 року заявив, що врегулює конфлікт ще до своєї інавгурації. Але після свого обрання він не повторював цієї обіцянки, і тепер радники визнають, що для досягнення мирної угоди знадобляться місяці.
Трамп зазначив, що Києву, можливо, доведеться поступитися деякою територією для досягнення мирної угоди, і цю позицію підтримують його ключові радники.
Хоча повністю продуманого мирного плану Трампа немає, більшість його ключових помічників виступають за вилучення членства України з НАТО як частини будь-якої мирної угоди, принаймні в осяжному майбутньому. Вони також широко підтримують заморожування бойових ліній на поточний стан.
Хоча на початку квітня Трамп заявив, що готовий надати Україні додаткову допомогу у вигляді позики, він здебільшого мовчав з цього питання під час суперечливих переговорів у Конгресі щодо пакету допомоги на 61 мільярд доларів пізніше того ж місяця".
Також Трамп заявив, що під час його президентства Сполучені Штати фундаментально переосмислять "мету та місію НАТО". Він пообіцяв попросити Європу відшкодувати Сполученим Штатам «майже 200 мільярдів доларів» за боєприпаси, надіслані Україні, і він не зобов’язався надсилати подальшу допомогу східноєвропейській країні.
Трамп скоротив фінансування НАТО на оборону під час останньої частини свого першого терміну, і він часто скаржився, що Сполучені Штати платять більше, ніж належна частка. Останніми тижнями він заявив, що члени НАТО повинні витрачати 5% валового внутрішнього продукту на оборону, що значно перевищує нинішню ціль у 2%.
Фото - Обраний президент США Дональд Трамп і президент України Володимир Зеленський під час зустрічі у Парижі / Офіс президента України
Відгуки
Немає відгуків.
Залишити коментар