ІІ Форум Острозьких: більше учасників, більше думок
Цими вихідними, 4-5 листопада, у приміщенні Українського католицького університету відбувся ІІ Форум імені Острозьких. Під час білорусько-української експертної платформи обговорено найактуальніші питання взаємостосунків з минулого, сьогодення та майбутнього.
На відміну від першого Форуму, що також відбувся у стінах УКУ у грудні минулого року, цей мав потужніший склад і ширшу палітру проблематики.
Як не прикро визнавати, проте за неповний рік, що минув від часу попереднього Форуму, невирішених питань у білорусько-українських взаєминах не те що не поменшало, а, можливо, побільшало. Усі їх порушували під час тематичних обговорень.
Загалом відбулося 7 експертних панелей за такими напрямками:
- Відносини між Україною та Білоруссю. Січень 2022 - листопад 2023 рр. Актуальні події, тенденції, прогнози.
- Міжлюдський вимір українсько-білоруських відносин у часи війни.
- Медіа, інформація, дезінформація.
- Війна та соціально-економічні процеси в українській і білоруській громадськості.
- Вихор деколонізації: як нам зараз вивчати історію Білорусі й України у складі Російської імперії та Речі Посполитої?
- Політична дискусія. Перша сесія: оцінка білорусько-українських відносин.
- Деколонізація: білоруський та український погляди. Культура, освіта, наука.
- Білоруси в Україні: актуальна ситуація, проблеми і можливі рішення.
Окремо варто перелічити основний склад учасників:
Інститут "Політична сфера" представляв Андрій Казакевич, Український інститут майбутнього – Ігор Тишкевич, Українську призму – Ярослав Чорногор і Геннадій Максак, Центр білоруських комунікацій – Максим Плешко, Інститут світової політики – Євген Магда, Центр протидії російській агресії – Дмитро Громаков, Західний інформаційний фронт – Юрій Кміть.
Демократичні сили Білорусі відрядили до Львова керівника Місії демократичної Білорусі в Києві Геннадія Манька. Офіс Світлани Тихановської представляли Анатолій Лебедько з центру "Європейський діалог" та Аліна Ковшик – представниця з питань національного відродження в Об'єднаному перехідному кабінеті.
Полк імені Кастуся Калиновського, білоруси-добровольці якого воюють у складі Збройних Сил України делегував Дмитра Щигельского та заступника командира полку Вадима Кабанчука.
Широке представництво також мали громадські й освітні організації обидвох країн. Зокрема, із Львівського національного університету імені Івана Франка, Дрогобицького національного університету імені Івана Франка, Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Заступниця голови Міжнародної комісії Координаційної ради Поліна Бродік та правозахисниця Анісія Казлюк також представляли Free Belarus Center, Сергій Ткаченко – Поліський фонд міжнародних і регіональних досліджень. Тетяна Гацура-Яворська, ГО "Ланка".
Від Верховної Ради участь у Форумі Острозьких брало троє народних депутатів:
Вадим Галайчук, член міжфракційної депутатської групи "За демократичну Білорусь";
Олексій Гончаренко, член міжфракційної депутатської групи "За демократичну
Білорусь";
Сергій Соболєв, депутат ВРУ, заступник голови фракції "Батьківщина".
Організували Форум Острозьких Інститут "Політична сфера" (Білорусь), Рада зовнішньої політики "Українська призма", Український Католицький Університет, Європейський діалог і Центр європейської трансформації.
У наступник публікаціях ЗІФ висвітлюватиме найцікавіші дискусії та виступи учасників заходу.
На головному фото: під час Форуму Острозьких відбулася акція солідарності з білоруськими журналістами-політв'язнями
Фото – Юрій Сколоздра, ЗІФ
Відгуки
Немає відгуків.
Залишити коментар