Геть від москви! Новий єврокомісар з енергетики обіцяє боротися із енергозалежністю ЄС від рф

НОВИНИ 12.12.2024 Коментарі 0

ЄС зазнає невдач у своїй багаторічній кампанії відмови від російського палива, і йому потрібен план, щоби повернути ситуацію на правильний шлях. Тож своїм «головним пріоритетом» новий єврокомісар з енергетики Ден Йоргенсен вважає розробку плану, який остаточно розірве всі енергетичні зв’язки Європейського Союзу із московією. 

Про це він заявив у своєму першому інтерв’ю з моменту вступу на посаду виданню Politico.

Особливо його непокоїть зараз зростання закупівель ЄС російського скрапленого природного газу. Окрім того, п'ять країн Євроспільноти все ще покладаються на росію щодо ядерного палива.

«Те, що ми змогли зменшити нашу залежність до такого рівня, який ми маємо, насправді є значним досягненням», - зазначив Йоргенсен. Але «всім очевидно, що має відбутися щось нове, тому що... тепер все починає рухатися в неправильному напрямку», - додав він. І пообіцяв, що розгорне власну «дорожню карту, яка включатиме ефективні інструменти та засоби для вирішення проблем, що залишилися».

Йоргенсен зазначив, що його план буде зосереджений «насамперед на газі, а також на нафті та атомній енергії», і буде запущений протягом перших 100 днів після його вступу на посаду (фактично до середини березня).

Цей план є наступним кроком у масштабних зусиллях ЄС змінити спосіб життя 450 мільйонів людей після того, як росія вторглася в Україну в 2022 році. Раніше вже запровадили заборону на експорт морськими шляхами росіянського вугілля та нафти, паралельно скорочуючи залежність Європи від трубопровідного газу (приблизно на дві третини). 

Втім, нагадують журналісти видання, останніми місяцями ці зусилля припинилися: за даними товарної платформи Kpler, у 2024 році ЄС імпортуватиме навіть приблизно на 10% більше LNG (зріджений газ) з росії, ніж у 2023 році. 

Будь-який план щодо виключення російської енергетики з джерел постачання ЄС до 2027 року – неофіційного кінцевого терміну, встановленого блоком після початку повномасштабної війни,  ймовірно, спричинить сильний опір з боку країн, які все ще сильно залежать від москви щодо імпорту енергоносіїв. Зокрема, Угорщина та Словаччина, очолювані дружніми до рф лідерами Віктором Орбаном і Робертом Фіцо, історично виступали проти нових енергетичних обмежень.

Йоргенсен вказав на свій досвід роботи на посаді міністра клімату Данії у 2022 році, коли він відвідав вісім екстрених самітів міністрів енергетики ЄС під час масштабної кризи цін на газ. Ці переговори, за його словами, дали йому «деякий досвід у співпраці з колегами... беручи до уваги [що] є різні обставини».

Politico передбачає, що єврокомісар матиме значну політичну підтримку своєї політики. Адже лише цього тижня 10 столиць країн ЄС спільно закликали ввести санкції проти ядерного та LNG-секторів москви. А його плани щодо роботи варто очікувати, найочевидніше, вже після нового року, коли завершиться угода на постачання газу з рф через Україну. 

«Ми готуємося до ситуації, що це закінчиться, і … це ще одна причина, чому для нас важливо мати цю дорожню карту дуже скоро», - сказав він, повторюючи давню позицію виконавчої влади ЄС щодо угоди між москвою та Києвом 2019 року.

На енергетичну роботу Йоргенсена, очевидно, впливатимуть і відносини ЄС зі Сполученими Штатами на чолі з Дональдом Трампом, враховуючи, що Європа спиралася на США щодо LNG, коли вона відмовлялася від постачання росії. Зараз США є другим за величиною постачальником газу до ЄС. 

Президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн вже припустила, що ЄС міг би купувати більше американського палива, щоб уникнути потенційної торговельної війни з пафосним лідером республіканців, який пообіцяв припинити паузу щодо нових дозволів на експорт СПГ США.

«Ми повинні пам’ятати, що ми не змогли б зменшити залежність від росії без енергії з … США, - сказав Йоргенсен. – Вони дійсно були нашими друзями, і я сподіваюся, звичайно, що ми будемо продовжувати дружити».

На світлині: єврокомісар з енергетики Ден Йоргенсен готовий наслідувати Миколу Хвильового

Support the project here:

DONATE

Відгуки

Немає відгуків.

Залишити коментар

Оцінити
Відправити

Copyright © 2017-2025 ZahidFront, Cуб'єкт у сфері онлайн-медіа; ідентифікатор медіа - R40-05228. Powered by BDS-studio.com

Підпишіться на ЗІФ у Facebook: