ФБР виявило потужну кампанію кібершпигунства КНР у телеком мережах

НОВИНИ 14.11.2024 Коментарі 0

Широку кампанію кібершпигунства, яку здійснював китайський уряд для викрадення урядової та політичної інформації у США, виявило федеральне розслідування. Йдеться про потужний злам американських телекомунікаційних мереж, повідомляє агенція The Associated Press.

Хакери, пов’язані з Пекіном, скомпрометували мережі кількох телекомунікаційних компаній, щоб здобути записи про дзвінки клієнтів і отримати доступ до приватних повідомлень «обмеженої кількості осіб», інформують у спільній заяві ФБР і федеральна служба кібербезпеки та інфраструктури Агентства нацбезпеки.

ФБР не ідентифікувало нікого з осіб, які були ціллю хакерів, але заявило, що більшість із них «головним чином залучені до урядової чи політичної діяльності».

Хакери також намагалися скопіювати «певну інформацію, яка була предметом запитів правоохоронних органів США згідно з рішеннями суду». У ФБР припустили, що хакери, можливо, намагалися скомпрометувати такі програми, які регулюються Законом про нагляд за іноземною розвідкою (FISA) – він надає американським спецслужбам широкі повноваження стежити за повідомленнями осіб, підозрюваних у шпигунстві.

Останнім часом у США зафіксували кілька резонансних хакерських інцидентів, які американська влада пов’язала з Китаєм. Йшлося, зокрема, про намагання викрасти технологічну та державну інформацію, а також націлитися на життєво важливу інфраструктуру, як-от електричну мережу.

У вересні ФБР оголосило, що зірвало масштабну китайську хакерську операцію, відому як Flax Typhoon, яка включала встановлення шкідливого програмного забезпечення на понад 200 000 споживчих пристроїв, включаючи камери, відеомагнітофони, а також домашні та офісні маршрутизатори. Потім ці пристрої використовувалися для створення великої мережі заражених комп’ютерів або ботнету, який можна було використовувати для здійснення інших кіберзлочинів.

Минулого місяця офіційні особи заявили, що хакери, пов’язані з Китаєм, зламали телефони тодішнього кандидата в президенти Дональда Трампа та його напарника, сенатора Джей Ді Венса, а також людей, пов’язаних із кандидатом від демократів, віцепрезиденткою  Камалою Гарріс.

Влада не розкриває, як і чи взагалі пов'язані операції, про які щойно повідомляється, із попередніми кампаніями.

У своїй заяві в середу ФБР і CISA заявили, що офіційні особи співпрацюють із телекомунікаційною галуззю, щоб зміцнити захист від триваючих спроб кібершпигунства.
При цьому Китай відкинув звинувачення офіційних осіб США в кібершпигунстві, спрямованому проти американців. 

Support the project here:

DONATE

Відгуки

Немає відгуків.

Залишити коментар

Оцінити
Відправити

Copyright © 2017-2025 ZahidFront, Cуб'єкт у сфері онлайн-медіа; ідентифікатор медіа - R40-05228. Powered by BDS-studio.com

Підпишіться на ЗІФ у Facebook: