До Києва прибув спікер Сейму Польщі Шимон Головня

НОВИНИ 19.06.2024 Коментарі 0

Свій перший візит до України Шимон Головня розпочав із покладання квітів до меморіалу загиблим українським героям. А виступ у Верховній Раді - зі звернення до українських депутатів українською мовою, чим викликав овації у сесійній залі.

«Шановний пане голово, я хотів би висловити своє задоволення від зустрічі з парламентською родиною в такому поважному складі. Звернуся до вас українською, а потім і польською. Минулого року голова Стефанчук так звернувся до польського парламенту. А Польща високо цінує жести щирості з боку своїх сусідів і з радістю їх підтримує», - цитує очільника Сейму Польське радіо.

Свій візит до України Шимон Головня розпочав із покладання квітів до меморіалу загиблим українським героям (на скріншоті відео). За його словами, «для нього велике зворушення – дивитися в очі тим, хто бореться за свободу».

«Це шокуючий досвід – дивитися в обличчя цих молодих людей, людей похилого віку, життя яких у такий жорстокий спосіб забрала одержимість однієї людини. Важко повірити, що щось подібне могло статися в нашому світі, в Європі, після всього досвіду, який мали покоління наших батьків і дідів. І все ж таки сталося, і ми про це сьогодні говорили з головою Стефанчуком: наскільки потрібен наступ, не тільки військовий. Бо ми тут не армія, у нас є інші завдання в парламентах. Але наступ історій, наступ наративів, які протистоятимуть наративу зла, наративу агресії, наративу ненависті», - наголосив очільник польського Сейму. 

«Ми повинні подолати їх історію своєю історією. Наша історія – це історія добра, поваги, любові і співпраці. Це така боротьба, з якою ми стикаємося сьогодні. Це боротьба любові та ненависті. Це боротьба між добром і злом», - додав спікер польського Сейму.

Заступниця голови Верховної Ради України Олена Кондратюк у соцмережі Х так прокоментувала візит гостя із Польщі:

- Це перший візит нового спікера Сейму Польщі до нашої країни. Цінно, що свій візит пан спікер розпочинає зі вшанування і покладання квітів до Стіни пам'яті воїнам, загиблим за Україну, що розташована біля Михайлівської площі. Це важливий візит для розвитку міжпарламентської співпраці та свідчення підтримки дружніх українсько-польських відносин!. 

Нагадаємо, під час зустрічі у березні цього року у Варшаві з українським прем'єр-міністром Денисом Шмигалем Шимон Головня запевнив, що «військова та гуманітарна підтримка України з боку Польщі буде збережена» 

Support the project here:

DONATE

Відгуки

Немає відгуків.

Залишити коментар

Оцінити
Відправити

Copyright © 2017-2024 by ZahidFront. Powered by BDS-studio.com

Підпишіться на ЗІФ у Facebook: