Сейм привітав Німеччину з річницею договору про добросусідство: «З ювілеєм, давайте гроші!»

НОВИНИ 19.06.2026

Німеччина зобов'язана виконати всі зобов'язання, що виникли внаслідок Другої світової війни щодо Польщі. Про це йдеться в резолюції, ухваленій Сеймом у п'ятницю, 19 червня.

«Особливо нагальною проблемою є виплата компенсацій в'язням таборів і в'язниць нацистської Німеччини, які вижили», – наголошується в документі, передає RMF24.

Резолюцію, присвячену 35-й річниці підписання Договору між Республікою Польща та Федеративною Республікою Німеччина про добросусідство та дружню співпрацю, було підготовлено з ініціативи Комітету Сейму у закордонних справах.

«За» проголосували 235 депутатів, «проти» – 181, а 17 утрималися. «За» проголосували політики від правлячої коаліції «Razem» та чотири незалежні депутати. Проти проголосували депутати від партії «Право і справедливість», два незалежні депутати, групи «Пряма демократія» та «Конфедерація Польської Корони», а депутати від Конфедерації утрималися.

У резолюції депутати нагадали, що польсько-німецький договір був підписаний 17 червня 1991 року прем'єр-міністром Яном Кшиштофом Бєлецьким та канцлером Німеччини Гельмутом Колем разом з їхніми міністрами закордонних справ. «Договір був укладений у дусі переломних слів «ми пробачаємо і просимо пробачення», висловлених вроцлавським архієпископом Болеславом Комінком у зверненні польських єпископів до німецьких у 1965 році, а також інтелектуальних досягнень «Солідарності» та польських незалежних кіл», – наголошується в резолюції. 

Додано, що Договір вдалося укласти завдяки відновленню Польщею своєї незалежності у 1989 році, «а робота над польсько-німецькою угодою в той час також проклала шлях для возз'єднання Німеччини та таким чином заклала основу для нового політичного порядку в Європі».

У своїй резолюції Сейм зазначив, що «Польща та Німеччина сьогодні є союзниками та близькими економічними партнерами». І наголосив, що «визнає договір 1991 року як постійне зобов'язання обох сторін покращувати польсько-німецькі відносини на основі його букви та духу». 

У тексті підкреслюється, що сучасні стосунки між поляками та німцями «можуть бути прикладом того, як, попри травматичний історичний досвід, можна організувати співпрацю та порозуміння між людьми, інституціями та державами». 

Сейм заявив, що німецька сторона зобов'язана будувати наші сучасні відносини на основі правди та почуття відповідальності, виконувати всі зобов'язання, що випливають з наслідків Другої світової війни для Польщі. «Особливо актуальною проблемою є виплата компенсації живим в'язням таборів та в'язниць у нацистській Німеччині», – наголошується в документі.

Сейм також наголосив на «спільному польсько-німецькому зобов’язанні брати участь у поточних мирних процесах, спрямованих на припинення війни росії проти України, а також на побудову правового порядку та миру в Європі».

«Сейм Республіки Польща, бажаючи відзначити 35-ту річницю підписання історичного Договору про добросусідство, бажає суспільствам наших країн життя в мирі та тіснішої співпраці на благо наших народів, об’єднаної Європи та всієї євроатлантичної спільноти, частиною якої ми є», – йдеться в заключному реченні резолюції.

У середу – у 35-ту річницю підписання Договору про добросусідство – міністри оборони Польщі та Німеччини Владислав Косиняк-Камиш і Борис Пісторіус підписали у Варшаві нову угоду про військову співпрацю. Угода охоплює, серед іншого, спільні навчання, але не включатиме гарантії безпеки. Крім того, у середу в Берліні зустрілися міністри закордонних справ Польщі та Німеччини Радослав Сікорський та Йоганн Вадефуль. 

Сікорський наголосив, що Німеччину та Польщу об'єднує «спільне сприйняття загроз і рішучість до співпраці». Він також запевнив, що обидві країни працюватимуть разом над зміцненням східного флангу НАТО та безпеки в регіоні Балтійського моря, а також підтримуватимуть Україну, яка переживає труднощі.

На світлині: так виглядала Варшава у 1945 році після закінчення Другої світової / РАР

Support the project here:

DONATE

Відгуки

Немає відгуків.

Залишити коментар

Оцінити
Відправити

Copyright © 2017-2025, Cуб'єкт у сфері онлайн-медіа; ідентифікатор R40-05228. BDS-studio.com

📲 Підписуйтесь на Telegram

⚡ ЗАХІДНИЙ ФРОНТ
Оперативні новини та актуальні події
Підписатися