Для в.о. ректора Франкового університету Мельника поспіхом придумали посаду “радника ректора” з керівним впливом
У Львівському національному університеті імені Івана Франка напередодні виборів ректора “влаштували будущину” його нинішньому очільнику Володимиру Мельнику. Йдеться про головну зміну до чинного Статуту університету, яку одноголосно (щоправда не розуміючи до кінця, за що голосує) затвердила скликана поспіхом конференція трудового колективу — про включення «радника ректора» до складу Вченої ради та Ректорату.
Показово, що таке рішення ухвалили в ситуації, коли ставленик Мельника на виборах ректора, на користь якого було задіяно адмінресурс, вже не є фаворитом, а питання майбутнього працевлаштування нинішнього в.о. ректора потребує негайного вирішення.
Зміни до Статуту університету, які передбачають у тому числі, що до складу Вченої ради та Ректорату за посадою входитиме радник ректора конференція трудового колективу ЛНУ імені Івана Франка ухвалила 11 квітня. Після того — як було розглянуто питання про правонаступність приєднаного Інституту фізики конденсованих систем ім. О.Влоха та "деякі питання, що стосуються Вченої ради та Ректорату".
Водночас, враховуючи, що процес внесення “головної зміни” до Статуту відбувався, м'яко кажучи, дивно, після конференція піднялася хвиля обурення. З'явилися дописи в соцмережах, публікації в ЗМІ.
Університетська спільнота обурилась насамперед порушенням норм законодавства. Закон України «Про вищу освіту» не передбачає того, щоб радник був у складі Вченої ради. Там чітко визначено, хто входить до її складу за посадою. Тобто такі зміни до Статуту фактично суперечать законодавству.
Обурення викликало й те, що під час представлення питань, які стосуються Вченої ради та Ректорату, перший проректор (який взагалі не був делегатом конференції) не озвучив інформацію про посаду радника ректора, а лише вивів пункти про радника на екран, відчитати який було не так легко.
Голосування як такого на конференції трудового колективу не було. Конференція, розповідають її учасники, була проведена у форматі стріму, за відсутності опції включити мікрофон, висловити свою думку. Просто питали, хто проти. Якщо ніхто, то всі автоматично за.
І головне, що дивує та обурює: вибори ще не відбулися, а радника вже призначають.
Що за цим криється? Найбільш вірогідна версія виглядає так: чинний ректор, який за свого ставленика “чавив” всіх адмінресурсом, зрозумів, що його кандидатуру протягнути не вдається, відтак —було “запроваджено” нововведення: посаду “радника ректора” з керівним впливом, яка, звернемо на це особливу увагу, потребуватиме приблизно 1.2 млн додаткових коштів на рік.
Будучи у складі Вченої ради радник ректора, до речі, претендує на те, щоб бути головою Вченої ради і надалі керувати управлінськими процесами. Тобто собака зарита, скоріше за все, тут
Однак є один нюанс: зміни до Статуту університету потребують ще затвердження у Міністерстві освіти і науки.
Відгуки
Немає відгуків.
Залишити коментар