Десяток територіальних громад Львівщини влився у європейську транскордонну структуру
10 територіальних громад Львівщини наприкінці минулого тижня прийняли рішення про вступ в Асоціацію Карпатський Єврорегіон. За підсумками засідань місцевих рад територіальні громади надіслали листи-заявки про вступ.
Таким чином Дрогобич, Стрий, Самбір, Борислав, Славське, Добромиль, Рудки, Хирів, Кам’янка-Бузька приєдналися до 22-ох словацьких територіальних громад і 50-ти польських територіальних громад та влилися в одну європейську транскордонну структуру.
Це стало можливим завдяки тому, що на початку червня 2020 року Асоціація Карпатський Єврорегіон - Польща внесла зміни до свого статуту. Це дозволило організації отримати статус транскордонної юридичної особи. Як наслідок, до Асоціації можуть приєднуватися іноземні організації, у тому числі органи місцевого самоврядування.
До слова, 23 вересня під час туристичної конференції в селі Мучному Бещадського повіту Польщі генеральний секретар Асоціації Давід Лясек і відомий польський діяч, євродепутат і голова комісії з міжнародних справ парламенту Польщі Марцін Кухцінський вручили головам територіальних громад Трускавця, Борислава і Славського сертифікати про вступ у Єврорегіон.
Вступ частини територіальних громад Львівщини в Карпатський Єврорегіон - Польща створив трикутник співпраці Польща-Україна-Словаччина в межах Карпатського транскордонного регіону. Це відкриває перспективи в майбутньому взяти участь у декількох стратегічних напрямках співпраці.
Зокрема, у фінансовій перспективі 2021-2027 років Асоціація Карпатський Єврорегіон шукає можливість реалізації Фонду мікропроектів у рамках Програми INTERREG Польща-Україна. Цей фонд дозволив би здійснювати пряму фінансову підтримку українських органів самоврядування.
Із січня 2022 року Єврорегіон розпочав розробку стратегій для визначених Транскордонних функціональних зон (ТФЗ). Одними з них є ТФЗ «Перемишльські ворота» та «Кременарос», до складу яких входять, зокрема, прикордонні території з українського боку. На основі Стратегії обох ТФЗ будуть спільно підготовлені так звані транскордонні територіальні інвестиції.
На підставі рішення СОР 6 Карпатської конвенції від 26 листопада 2020 року Асоціація Карпатський Єврорегіон виступає координатором Карпатської платформи сталого туризму на період головування Польщі в Конвенції до 2023 року. Це дуже важливий політичний мандат для проведення міжнародної діяльності в регіоні Карпат у сфері просування сталого туризму. Пріоритетами Єврорегіону є побудова реальних структур співпраці, створення туристичної обсерваторії в Карпатах та впровадження Бренду Карпат CARPATHIA.
Асоціація Карпатський Єврорегіон також узялася за створення структур співпраці в рамках «Ініціативи трьох морів». Співпраця відбуватиметься у сферах розвитку прикордонних територій, туризму і співпраці науково-дослідних центрів інновацій.
Довідково з Вікіпедії:
Карпатський єврорегіон – єврорегіон у Центральній Європі вздовж Карпатських гір, що об'єднує 19 прикордонних адміністративно-територіальних одиниць:
- України: Львівську, Івано-Франківську, Закарпатську та Чернівецьку області;
- Словаччини: Кошицький та Пряшівський краї;
- Угорщини: медьє Боршод-Абауй-Земплен, Гайду-Бігар, Гевеш, Яс-Надькун-Сольнок і Саболч-Сатмар-Береґ;
- Румунії: повіти Біхор, Селаж, Сату-Маре, Марамуреш, Харгіта, Сучава та Ботошань.
Єврорегіон утворений 14 лютого 1993 року, коли в угорському місті Дебрецен міністри закордонних справ України, Польщі й Угорщини підписали відповідний договір.
Площа єврорегіону становить понад 148 тис км², а населення перевищує 16 мільйонів осіб.
Відгуки
Немає відгуків.
Залишити коментар