Чому останні дії та заяви США не є зрадою України

АНАЛІТИКА 15.02.2025 Коментарі 0
Олександр Левченко

Олександр Левченко

Посол України в Хорватії та Боснії і Герцоговині (2010-2017 рр.)

Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з Президентом США Дональдом Трампом. Лідери обговорили можливості досягнення миру, готовність працювати разом заради цього на рівні команд, а також українські технологічні можливості, зокрема дрони та інші сучасні виробництва.

Лідери держав обговорили можливості завершення війни і кроки, щоб гарантувати Україні надійний, тривалий мир. Крім того, під час цієї розмови співбесідники приділили увагу результатам зустрічі Президента України та міністра фінансів США Скота Бессента, який перебував у Києві, а також підготовці нової угоди щодо безпеки та економічної й ресурсної взаємодії.

Першу чернетку відповідної угоди представив у Києві саме Скотт Бессент, який повідомив, що укладення угоди про економічне співробітництво між Україною і США стане сильним та серйозним сигналом для Кремля.

Водночас Президенти України та США узгодили спільні кроки, щоб зупинити російську агресію та гарантувати надійний, тривалий мир, і домовилися про подальші контакти й зустрічі.

В ході розмови офіційний Київ продемонстрував, що Україна прагне миру і зацікавлена у розвитку партнерства зі США у сфері економіки, технологій та безпеки.

Д. Трамп поінформував В. Зеленського про деталі своєї телефонної розмови з володимиром путіним, з яким розглянули питання, зокрема пов’язані з обміном громадян між росією та США. Також було обговорено тему закінчення війни в Україні.

За офіційною інформацією кремля, Д. Трамп висловився за якнайшвидше припинення бойових дій і вирішення проблеми мирними засобами. При цьому в.путін наголошував на необхідності усунення першопричин конфлікту. глава кремля запросив президента США відвідати москву й висловив готовність прийняти в росії американських посадовців у межах напрямків співпраці, що становлять взаємний інтерес, зокрема щодо врегулювання ситуації в Україні.

Після телефонних розмов з путіним і президентом Володимиром Зеленським, Дональд Трамп заявив, що дата зустрічі з очільником Кремля ще не визначена, але зустрічі відбудуться "і тут, і там". А перші переговори пройдуть, ймовірно, у Саудівській Аравії в "не надто віддаленому майбутньому".

Президент США зазначив, що послухавши Зеленського і путіна, він зробив висновок, що обоє хочуть, щоб війна закінчилася тривалим миром і не відновилася потім. На запитання про те, чи візьме участь у зустрічі президент України Володимир Зеленський, Трамп відповів: "Спочатку ми матимемо першу зустріч. А потім побачимо, що ми можемо зробити щодо другої зустрічі".

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте, коментуючи телефонну розмову президента США Дональда Трампа з очільником кремля, заявив про необхідність глибокого залучення України у всі процеси. За словами Рютте, після розмови Трампа з путіним і подальшого його дзвінка президенту України Зеленському "ми побачимо, як це все розвиватиметься з цього моменту, крок за кроком". Дуже важливо щоб Київ був тісно залучений до всього, що відбувається навколо України. «Вирішальне значення матиме те, що коли буде досягнута мирна угода, щоб путін знав, що це кінець, що він більше ніколи не зможе спробувати захопити частину України, тож це повинно бути частиною перемовин, і, без сумніву, це також розуміють у президента Трампа», – підкреслив генеральний секретар НАТО.

А от глава американського оборонного відомства Гегсет вважає, що російська агресія стала "перезавантаженням" НАТО, заявивши про це перед зустріччю міністрів оборони країн-членів Альянсу, повідомляє Guardian. Журналісти запитали у Гегсета, чи не є останні дії та заяви США зрадою України. "Звичайно, це не зрада. Немає ніякої зради; є визнання того, що весь світ і США інвестують у мир, досягнутий шляхом переговорів. Агресія рф стала перезавантаженням виробництва озброєнь для НАТО і моментом усвідомлення того, що Альянс має бути надійним, сильним і справжнім. Саме тому президент США закликав до збільшення оборонних видатків у всьому світі для НАТО, і щоб європейські країни визнали, що це нагальна і реальна загроза для континенту. Ця агресія має стати тривожним дзвінком", - підсумував він.

При цьому президент Д. Трамп наголосив, що США продовжуватимуть надсилати допомогу Україні, інакше путін заявить про свою перемогу.

Багато європейських країн виключають можливість проведення переговорів про Україну без України. Ряд впливових європейських політиків наголосили на необхідності участі Києва в переговорах щодо майбутнього закінчення війни. Спільна заява 13 лютого за підсумками зустрічі в Парижі у форматі «Веймар плюс» міністрів закордонних справ Франції, Італії, Німеччини, Польщі, Іспанії, Європейського Союзу, Європейської комісії, Великої Британії та України підкреслила, що Україна і Європа мають бути частиною будь-яких переговорів, і справедливий та тривалий мир є умовою міцної трансатлантичної безпеки.

"Наші спільні цілі мають полягати в тому, щоб поставити Україну в позицію сили.  Ми пам’ятаємо, що безпека європейського континенту є нашою спільною відповідальністю. Тому ми разом працюємо над посиленням нашої колективної оборони", — йдеться у заяві.

Таким чином, переговорний процес щодо досягнення миру в Україні переходить з політичних дискусій у практичну площину проведення реальних переговорів та досягнення довготривалих домовленостей. Ніхто взагалі не заперечує важливість досягнення миру в Україні, відкритим тільки залишається питання – якою ціною він буде досягнутий.

Київ наполягає на досягненні справедливого миру і отримання надійних гарантій безпеки. І зовсім не таких, які виявилися в Будапештському меморандумі. В день перебування в Києві міністра фінансів США по столиці України росія випустила 6 балістичних ракет Іскандер, які мають дуже сильну руйнівну силу. Кожна російська ракета коштує 3 млн дол., а їх збивали 10-ма ракетами Patriot, кожна вартістю також 3 млн. дол. Отже напад коштував 18 млн., а захист від нього 30 млн. Ось така математика стримування агресора.

Колишній президент рф Д. Медведєв заявив, що цей обстріл Києва став свідченням, що саме росія, а не Україна бажає закінчити війну з позиції сили. Отака схиблена логіка.

Тому нова американська адміністрація має це враховувати. І делегування гарантій безпеки Україні на плечі європейців не може бути єдиним кроком. Справедливий мир може бути досягнутий з посиленням позиції України.

москва вже використовувала переговори, щоб потім знову розпочати війну. Це було рівно 10 років тому у лютому 2015 року під час досягнення Мінських домовленостей. Путін зневажив ці домовленості, як і Будапештський меморандум, і за ці 10 років став тільки більш небезпечним. Тільки об’єднання зусиль України, США та європейців змусить його вгамувати свої територіальні апетити. Москва відверто демонструє зневагу, тому на полях Мюнхенської безпекової конференції цими днями важливо досягти домовленостей між Україною, США і Європою яким чином стримувати і дисциплінувати агресивну росію.

Фото - У Мюнхені Президент України Володимир Зеленський провів зустріч із віцепрезидентом Сполучених Штатів Америки Джей Ді Венсом. У складі делегації також були: державний секретар Марко Рубіо та спецпредставник Президента США з питань України та Росії Кіт Келлог. 14 лютого 2025 р./Офіс Президента України. 

Support the project here:

DONATE

Відгуки

Немає відгуків.

Залишити коментар

Оцінити
Відправити

Copyright © 2017-2025 ZahidFront, Cуб'єкт у сфері онлайн-медіа; ідентифікатор медіа - R40-05228. Powered by BDS-studio.com

Підпишіться на ЗІФ у Facebook: