Чого Україні чекати від Трампа?

АНАЛІТИКА 06.11.2024 Коментарі 0
Олександр Левченко

Олександр Левченко

Посол України в Хорватії та Боснії і Герцоговині (2010-2017 рр.)

У вівторок, 5 листопада, у США відбулися вибори президента. Кандидат у президенти США від Республіканської партії Дональд Трамп заявив про свою перемогу на президентських виборах, сказавши, що зі своєю командою допоможе зцілити країну. "Ми зробили дещо історичне, ми здолали перешкоди, які здавалося неможливим здолати. Зараз вже зрозуміло, що ми здобули найбільш неймовірну політичну перемогу, якої наша країна ще не бачила". Він пообіцяв щоденно боротися за "сильну, безпечну і квітучу Америку. Це буде справді золотим віком для США. Це чудова перемога для американського народу, яка дозволить зробити Америку знову великою". Також Республіканська партія отримає більшість у Сенаті США здобувши 51 місце зі 100. 

Президент України Володимир Зеленський одним із перших серед світових лідерів привітав Дональда Трампа з перемогою на президентських виборах у США: "Вітаю із вражаючою перемогою на виборах! Пригадую нашу чудову зустріч у вересні, коли ми детально обговорили стратегічне партнерство між Україною та США, План перемоги і шляхи припинення російської агресії проти України. Я ціную прихильність президента Трампа до підходу "мир через силу" у глобальних справах". В.Зеленський наголосив, що саме цей принцип може реально наблизити справедливий мир в Україні: "Ми очікуємо на епоху сильних США під рішучим керівництвом президента Трампа. Розраховуємо на подальшу потужну двопартійну підтримку України у Сполучених Штатах".

Перший заступник голови Верховної Ради Олександр Корнієнко попросив переможця виборів в США Дональда Трампа зробити максимум для закінчення війни для того, щоби мати нормальну можливість переобрати український парламент. О.Корнієнко пояснив, що для переобрання Ради потрібно закінчити війну, адже через воєнний стан вибори в Україні не можна провести.

Дональд Трамп нерідко виступав на тему війни в Україні. Зокрема, ще у 2023 році він обіцяв закінчити її за добу та не допустити виникнення Третьої світової війни. Єдиною умовою, аби це сталося, як заявляв політик, є його друге переобрання на пост президента США. Також він обіцяв, що зробить це настільки швидко, що в США не встигнуть навіть провести церемонію інавгурації. У червні під час дебатів 2024 року з Джо Байденом Дональд Трамп сказав, що не вірить в перемогу України, а у вересні на дебатах проти Камали Гарріс не відповів на питання, чи хоче він, щоб Україна перемогла у війні. У жовтні 2024 року Дональд Трамп зробив заяву про «нейтралітет». Мовляв, він ні за Україну, ні за Росію, а просто хоче, щоб "війна закінчилася швидше".

Воднораз Дональд Трамп також заявляв, що за його каденції «Росія нічого б не захопила. Бо Путін розумів, що ніколи б цього не зробив. І це навіть без укладання угоди». Також на початку 2024 року Дональд Трамп заявив, що у разі переобрання він зробить для захисту України значно більше чим Джо Байден, який мовляв "віддасть Україну Путіну". 

В інтерв'ю WSJ Дональд Трамп заявляв, що нібито погрожував Володимиру Путіну ударом по Москві напередодні вторгнення в Україну. "Я сказав: Володимире, якщо ти підеш на Україну, я тебе так сильно вдарю, що ти навіть не повіриш. Я вдарю тебе прямо в центрі Москви. Ми друзі. Я не хочу цього робити, але я не маю вибору. Ти отримаєш сильний удар, і я знесу ці куполи прямо з твоєї голови".

Дональд Трамп також заявляв, що, «той, хто вважає його другом Росії, той хворий на голову», підкресливши, що «загроза для США насправді походить не від Росії чи Китаю, а від окремих людей, які хочуть послабити країну зсередини».

Можна констатувати, що в передвиборчий період Дональд Трамп застосовував тактику стратегічної невизначеності, коли чергова політична заява спростовувала зміст попередньої, і начебто їй повністю суперечила. Проте це досить відома тактика, коли застосовуються методи, які збивають з толку багатьох впливових політиків та діячів і не дають їм можливості впливати на штаб кандидата в президенти своїми діями. Проте вибори закінчилися, як очевидно і ця передвиборча стратегія. Що можна точно очікувати від нової адміністрації президента Дональда Трампа так те, що це буде зовсім інша політика, ніж та, яку проводив Д.Байден. 

Впродовж багатьох місяців Москва намагалася вплинути на виборчий процес у США, використовуючи засоби пропаганди та дезінформації. Мета Росії – посіяти розбрат в американському суспільстві в надії на те, що внутрішня політична криза похитне світове лідерство США і зробить євроатлантичну спільноту більш вразливою до агресії. Тому Україна і США мають спільну мету – захистити від зазіхань агресивних режимів міжнародний лад, що ґрунтується на нормах міжнародного права і цінностях демократії. Київ сподівається на збереження підтримки США і будуватиме тісні союзницькі відносини з Вашингтоном.

Підхід "мир через силу" у міжнародних справах, до якого прихильний Президент Трамп, збігається із принципами, закладеними у Плані перемоги України над російським агресором. Київ розраховує на подальшу двопартійну підтримку у США заради припинення війни і досягнення стабільного і справедливого миру. Україна зацікавлена у розвитку політичної та економічної співпраці зі США, яка принесе користь обом державам. Стратегічне партнерство України і Сполучених Штатів є запорукою безпеки не лише у Європі, але й всієї євроатлантичної спільноти, об’єднаної спільними цінностями. Рішуче лідерство США може зупинити не лише агресію Росії проти України, але й завадити Москві збудувати міжнародну "вісь зла", що кидає виклик всьому світовому ладу.

Support the project here:

DONATE

Відгуки

Немає відгуків.

Залишити коментар

Оцінити
Відправити

Copyright © 2017-2024 by ZahidFront. Powered by BDS-studio.com

Підпишіться на ЗІФ у Facebook: