Аналіз наративів російської пропаганди в польському сегменті мережі

ОКРЕМА ДУМКА 19.11.2019 Коментарі 0

Про що останнім часом пише польськомовна версія російського каналу Sputnik, а також, так звані, альтернативні канали інформації, як неодноразово ширили російські наративи в минулому:

  • НАТО занепадає. Немає єдності у Альянсі. Членство у НАТО наражає Польщу на небезпеку.

  • F-35 це винятково аварійні літаки. F-35 будуть легкою ціллю для російської протиповітряної оборони, а також для російських літаків. Закупка F-35 це крок, який позбавлений будь-якого сенсу.

 

 

  • Загрожує нам III світова війна (тематика, яка постійно підігрівається)

  • Створення каналу через Віслинську косу загрожує екосистемі (але при цьому Nord Stream 2 не становить такої загрози). Варшава реалізує цей план не зважаючи на супротив ЄС та занепокоєння з боку Росії.

Висновки: Російські медіа, які діють у Польщі, а також частина, так званих, альтернативних інтернет-медіа, які позиціонують себе як патріотичні/«дійсно польські» та інші, вже багато років популяризують в мережі подібні наративи.

Ця діяльність має на меті дестабілізацію суспільно-політичної ситуації в Польщі (посилення поляризації суспільства, висловлення сумнівів у доцільності реалізації проектів, які посилюють безпеку Республіки Польща, нівелювання змісту стратегічних базисів у питаннях державної безпеки).

Цього місяця, окрім повторного розігрівання тематики загрози Третьої світової війни (яка пов'язана з наративом «присутність американських військ у Польщі та саме членство Польщі у НАТО наражає країну на ризик ядерної атаки») та питання небезпеки, яку нібито становить прокопування каналу через Віслинську косу (цю інформацію доволі рідко копіюють «патріотичні» засоби масової інформації – і це можна вважати спробою «патріотичної» легітимізації цих медіа) «журналістська» активність згаданих вище джерел стосувалась також, і діяльності НАТО в регіоні та придбання літаків F-35.

За останні місяці російські ЗМІ та польські медіа-платформи, що популяризують контент, наближений до російської пропаганди, зосереджують власну діяльність у Польщі на:

  • знеціненні позицій НАТО, формуванні антинатівських та антиамериканських настроїв;
  • негативному висвітленні потреби модернізації польської армії;
  • представленні спроб польського уряду збільшити присутність союзницьких сил у Польщі прямою загрозою безпеці громадян.

Вищезазначені заходи поєднуються із спробою впливати на виборчі вподобання поляків. Особливо це стосується молодих людей (починаючи з молодих людей, які незабаром отримають право голосу, закінчуючи людьми віком 30+), оскільки саме вони зазвичай отримують інформацію через Facebook або вищезгадані, так звані, альтернативні портали.

Варто поєднувати інформацію, знайдену на неофіційних сторінках або поширену друзями у Facebook, з інформацією із професійних порталів чи офіційних веб-сайтів прес-агенцій (тобто варто всього лиш трішки глибше «загуглити» тему). Слід дистанціюватись від матеріалів, які використовують «гучні» заголовки чи дефініції, які «грають» на емоціях («аналогія з 1939 роком», «скоро вибухне Третя світова війна», «НАТО в кризі - поляки рятуйтесь, хто як може» і т.д. і т.п).


 

 

 

   МІХАЛ МАРЕК

Aспірант факультету міжнародних та політичних студій Ягеллоньского Університету (Польща)

Першоджерело матеріалу: сторінка автора 
Переклад ІА «Західний інформаційний фронт»

ілюстративне фото inosmi.ru

Support the project here:

DONATE

Відгуки

Немає відгуків.

Залишити коментар

Оцінити
Відправити

Copyright © 2017-2024 by ZahidFront. Powered by BDS-studio.com

Підпишіться на ЗІФ у Facebook: