Понад 125 000 воєнних злочинів росія вчинила в Україні – 24 лютого друга річниця звірячого вторгнення

АНАЛІТИКА 22.02.2024 Коментарі 0

Україна посідає головне місце у планах путіна відновити російську імперію. Він готувався до загарбницької війни роками. 24.02.2022 увійде в підручники історії так само, як 01.08.1914 чи 01.09.1939. росія стала першою країною, яка наважилася на загарбницьку війну у 21-му столітті.

Водночас окупація України є лише проміжною ціллю путіна: розпочавши війну, він кинув виклик вільному світу у спробі змінити існуючий світовий порядок та показати слабкість і недієвість наднаціональних інституцій Заходу.

Розпочата Росією повномасштабна війна актуалізує своєчасне постачання зброї для ЗСУ, адже Кремль розуміє виключно мову сили. путін готується до тривалої конфронтації, яка може тривати весь час, поки він буде при владі. Таким чином постачання військової техніки, систем ППО, далекобійних ракет та артилерійських снарядів є оптимальним внеском у мирне майбутнє Європи. Якщо ЗСУ не зможуть зупинити державу-терориста, це доведеться робити полякам, німцям і фінам.

Більшість країн світу не вірили, що Україна вистоїть, даючи ЗСУ максимум декілька діб, а деякі країни, солідарні з путіним – мріяли про те, щоб Україна впала. Російські війська пішли з 9 різних напрямків з півночі, сходу та півдня. Сумарно, у вторгненні були задіяні 220 тисяч російських елітних військових. Це була загарбницька війна, ретельно спланована державою-терористом.

В перші дні війни російські війська, які мали 10-кратну кількісну перевагу над захисниками України, зазнали тяжких втрат під Києвом,  намагаючись висадитися в передмісті у аеропорту Гостомеля, однак їхня десантна операція повністю провалилася.

 Мертвий російський десант. Гостомель, березень 2022-го/liga.net

Вже 27.02.2022, коли кількість вбитих росіян перевалила за 5 тисяч, а Київ вистояв, стало зрозуміло, що плани Путіна з швидкого захоплення України зазнали повного краху. На початку квітня 2022 року ЗСУ звільнили північні області України – Київську, Житомирську, Чернігівську, Сумську.

У липні 2022 року Україна у надскладних умовах зуміла відновити експорт зерна, зробивши внесок у глобальну продовольчу безпеку.

Впродовж травня-липня зазначеного року в Україні відновили роботу більшість дипломатичних представництв, які евакуювалися незадовго до повномасштабного вторгнення. Україна звільнила понад 50% від окупованої після 24.02.2022 території. «Друга армія світу» виявилася міфом, який російська пропаганда культивувала роками. Дедалі більше країн світу надають підтримку Україні.

Заклики допомагати ЗСУ стають панівними на Заході на тлі усвідомлення зростаючої загрози з боку РФ, яка готується до багаторічної конфронтації.

Українська армія після двох років повномасштабної війни з Росією стала  найдосвідченішою армією в Європі. Україна вже зробила найголовніше: знищила найкращі та найбільш боєздатні частини російської армії, і якщо Захід продовжить всебічну підтримку України, загроза російської експансії в Європу буде неможливою впродовж десятиліть.

Під час цієї війни скоєно масштабні воєнні злочини Росії в Україні, які були санкціоновані безпосередньо кремлем. Жахливість російських злочинів в Україні вражає: від насильства проти мирних жителів та примусового вивезення дітей, тортур та розстрілів полонених, до свідомого знищення цивільної інфраструктури.

росія з початку повномасштабної війни здійснила в Україні понад 125 000 воєнних злочинів. Найбільше – за статтею про порушення законів війни.

Масове вбивство російськими солдатами у лютому-березні 2022 року українського цивільного населення в місті Буча біля Києва супроводжувалося викраденнями, тортурами, зґвалтуваннями, зокрема і дітей, та масовим мародерством. Загинуло 461 жителів міста.

Невинні жертви Бучі/ AFP

Подібні звірства російських військових були зафіксовані у Бородянці, Гостомелі, Макарові.

Велика кількість українського цивільного населення загинула в Маріуполі. За неофіційними даними у місті загинуло від 25 до 100 тисяч осіб, 50% міста повністю спалено, 90% критичної інфраструктури зруйновано. Ці смерті стали результатом авіаударів, танкових та артилерійських обстрілів.

8 квітня 2022 року російські військові завдали ракетного удару по залізничному вокзалу у Краматорську на Донеччині, звідки здійснювалася евакуація. Ракетний удар по вокзалу в Краматорську забрав життя 57 осіб.

27 червня 2022 року Москва здійснила ракетний удар по торговельному центру у Кременчуку. Унаслідок удару загинули 22 людини, ще 70 дістали поранення різного ступеня тяжкості.

14 липня 2022 року російська армія ударила ракетами «Калібр» по центру Вінниці. В результаті атаки загинули 27 людей.

Після деокупації Харківщини, у вересні 2022 року неподалік міста Ізюм, у лісі виявлено одне із найбільших масових поховань — 450 могил. Більшість померли насильницькою смертю. Але було багато тіл українців з ознаками катування.

Воєнні злочини росіян: одне із наймасовіших поховань виявлено біля Ізюма/Ірина Рибакова/93-тя ОМБр

6 вересня 2023 року російські війська обстріляли центральний ринок міста Костянтинівка на Донеччині, в результаті чого загинули 17 і отримали поранення 32 мирні мешканці.

Особливо цинічно й показово росіяни вбивають полонених українських солдат. Наприклад, в Оленівці у липні 2022 року окупанти спалили 53 ув’язнених, аби звинуватити в цьому Україну. Москва навіть заборонила міжнародне розслідування з цього приводу.

росіяни регулярно викладають відео тортур та вбивств українських солдат. Наприклад кадри з відрізанням статевого органу полоненому, або розстріл бранця без зброї.

росія застосовує заборонені засоби ведення війни. Серед них — касетні та фосфорні боєприпаси, міни, хімічні та запалювальні боєприпаси.

російська військова доктрина не передбачає дотримання міжнародного права.

За два роки повномасштабної війни війська путіна стерли з лиця землі безліч міст на сході України: Попасна, Сєвєродонецьк, Маріуполь, Бахмут, Авдіївка, Мар’їнка, Волноваха. Перелік повністю зруйнованих сіл йде вже на сотні.

У червні 2023 року росія вчинила черговий акт геноциду та екоциду, підірвавши дамбу Каховської ГЕС, затопивши величезні території біля Дніпра. Досі невідома кількість жертв на окупованому лівобережжі Дніпра, де росіяни перешкоджали рятувальним діям.

Підрив дамби Каховської ГЕС: досі невідома кількість жертв на окупованому лівобережжі Дніпра/міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець

росіяни продовжують незаконно утримувати Запорізьку атомну електростанцію, яку вони захопили на початку повномасштабної війни. Порушуючи норми міжнародного права, вони облаштували військову базу на території ЗАЕС.

росіяни незаконно вивозять у Росію українських дітей. Це стало підставою для відкриття судової справи проти путіна та його поплічників у Міжнародному кримінальному суді в Гаазі.

Війська рф зруйнували або пошкодили станом на лютий 2024 року близько 200 тисяч будинків, понад 3300 закладів освіти, 1718 об’єктів медичних закладів, 154 установи соціальної сфери.

Саме володимир путін та його оточення розв’язали війну, через яку виникли всі подальші звірства в Україні. Представники російського військово-політичного керівництва мають постати перед судом за вчинення злочину агресії за звинуваченням, яке використовувалося проти нацистських воєнних злочинців на Нюрнберзькому процесі після Другої світової війни.

  Олександр ЛЕВЧЕНКО, посол України в Хорватії 2010 -2017 рр., історик

Головна світлина – перші дні квітня 2022 року. Буча одразу після звільнення. Вулиці встелені тіла загиблих цивільних. У декого з них – зв’язані руки/AFP

Support the project here:

DONATE

Відгуки

Немає відгуків.

Залишити коментар

Оцінити
Відправити

Copyright © 2017-2024 by ZahidFront. Powered by BDS-studio.com

Підпишіться на ЗІФ у Facebook: