100 днів Трампа V.2: чи витримає Америка, якщо шоу затягнеться

АНАЛІТИКА 30.04.2025 159

"Ну що ж, Трампові V.2 стукнуло 100 днів у Білому Домі. Перший рубіж пройдено — час знімати рожеві чи чорні окуляри і робити висновки. Трамп прийшов із гаслами «швидкого миру», «зниження цін» та «зміцнення кордонів». Але замість нового курсу Америка отримала агресивну торгову війну, напругу з союзниками і повернення до ізоляціонізму зразка 1930-их", - про це йдеться у дописі на ФБ Дмитра Шеренговського, фахівця з глобальної політики та міжнародних відносин, проректора УКУ. 

Зокрема, у дописі сказано: "Україна перетворилася в політиці Трампа від союзника до незручної змінної в його переговоріній формулі. Обіцянка «закінчити війну за 24 години» виявилася черговою телевізійною фразою — сам Трамп визнав, що це була умовність для красного слівця. Реальністю стало інше: призупинення військової допомоги, вимога поступок Москві, ідеї поділити українські ресурси в обмін на присутність в переговорах.

Міграційна політика. 11 тисяч депортованих, відновлення стіни, оголошення мексиканських картелів терористами. Формально — наведення порядку. Реально — вибіркова репресія і зростання незаконних затримань та залякувань. Це точно не реформа, а сигнал електорату: «ми тримаємо ситуацію під контролем».

Введення мит проти Китаю, ЄС, Канади, Мексики, пів-світу. Світова економіка реагує нервово: ринки лихоманить, глобальні ланцюги постачання — під ударом. Масові звільнення у держсекторі під кураторством Ілона Маска викликали протести та хаос у федеральному управлінні. Врушті-решт із формул про економію 2 трлн доларів, зійшли на формулу - економія в 160 млрд, з який лише 32 млрд підтвердженні.

За сто днів — 140 указів. Майже стільки, скільки Байден за весь час президентства підписав. Серед Трампівських - вихід з ВООЗ, скасування Паризьких кліматичних угод, амністія для учасників штурму Капітолію.

Погрози анексією Канади, Гренландії та Панамського каналу. Пропозиція «переселити» палестинців, щоб побудувати курорт. Союзники в ступорі: США більше не прогнозований лідер, а постійна змінна.

Фактично, 100 днів, які мали стати новим стартом для Америки, стали холодним душем для партнерів.

Замість глобального лідерства — політичне шоу.

Замість системної роботи — хаос із бронзою популізму.

Вже навіть в західній пресі зʼявився термін «пост-Америка».

Поки американські інституції ще працюють, але чи вистоять вони, якщо «тимчасове шоу» затягнеться надовше?

На фото від BBC рейтинг підтримки президентів після 100 днів, який знову ж за словами Трампа не првильний, бо не тих опитували соціологи".

Support the project here:

DONATE

Відгуки

Немає відгуків.

Залишити коментар

Оцінити
Відправити

Copyright © 2017-2025, Cуб'єкт у сфері онлайн-медіа; ідентифікатор R40-05228. BDS-studio.com

📲 Підписуйтесь на Telegram

⚡ maj0r_news
Оперативні новини та актуальні події
Підписатися