Україна втратила 50% газовидобутку і шукає, чим це замістити
Україна активно шукає варіанти, як компенсувати майже 50% потужностей з видобутку газу, втрачених цієї зими через масовані атаки рашистів. Про це заявив прем’єр Денис Шмигаль на останньому засіданні уряду у вівторок, 29 квітня.
За словами глави уряду, Україна пройшла третій опалювальний сезон воєнного часу, і зараз активно готується до наступної зими. Здійснюється комплекс заходів для посилення нашої енергетики.
«Цієї зими ворог здійснив низку масованих атак на українську газовидобувну інфраструктуру. Завдав втрат в обсязі майже 50% від всього видобутку. Попри це, сектор вистояв та стабільно забезпечує споживачів «блакитним паливом». Наразі активно працюємо над тим, щоб компенсувати ці втрати, зокрема за рахунок імпорту», - підкреслив прем'єр-міністр.
За його словами, було підписано угоду з Європейським банком реконструкції та розвитку про залучення 270 млн євро. Також грант у розмірі 140 млн євро надає уряд Норвегії. «За ці кошти плануємо закупити додатково близько 1 млрд куб. м газу, аби в оселях українців наступної зими було світло і тепло», - зазначив Денис Шмигаль.
Він додав, що від початку 2025-го Україна вже законтрактувала 1,5 млрд куб. м. газу. Ще 300 млн зрідженого природного газу буде закуплено в польської компанії Orlen.
«Сьогодні також ухвалюємо важливе рішення для прискорення вітчизняного газовидобутку. Приватним підприємствам нафтогазовидобувної сфери максимально спрощуємо процедури облаштування установок зберігання енергії, а також будівництва об’єктів, необхідних для приєднання до газотранспортної системи України», - відзначив прем'єр.
За словами Шмигаля, підписано і важливу енергетичну угоду зі Світовим банком щодо додаткового фінансування обсягом 70 млн доларів. Це кошти для компанії «Укргідроенерго» на закупівлю сонячних панелей та акумуляторних батарей для чотирьох генераційних об’єктів. Загальна їхня потужність складе понад 230 МВт.
«Ще минулого року ми домовилися про допомогу від уряду Італії та ЄБРР обсягом 200 млн євро для відновлення гідроенергетики. І перший транш цієї допомоги в розмірі 50 млн євро вже отримали», - наголосив очільник уряду.
Згідно з розрахунками Національного банку України, імпорт газу у 2025 році зросте й обійдеться у 2,9 млрд доларів.
Відгуки
Немає відгуків.
Залишити коментар