Якщо путін відмовиться від зустрічі, то Захід має задушити економіку росії

АНАЛІТИКА 14.05.2025 Коментарі 0 21
Олександр Левченко

Олександр Левченко

Посол України в Хорватії та Боснії і Герцоговині (2010-2017 рр.)

15 травня президент Володимир Зеленський відвідає Туреччину для зустрічі з російським президентом в. путіним.  Україна прагне завершити війну і саме тому погодилась на пропозиції президента США щодо тривалого припинення вогню і прямих перемовин з росією.

На думку Києва і європейських союзників, особисту участь у перемовинах в Стамбулі має брати путін: це його війна і саме він приймає всі рішення у росії. Володимир Зеленський висловив готовність до зустрічі з путіним, натомість зустрічі у інших форматах не обговорювалися.

Крім того, треба уникнути непорозумінь від певних інсинуацій, що президент В. Зеленський нібито власним указом заборонив будь-які перемовини з путіним. Це маніпуляція. Відповідний указ від 2022 року лише затвердив конституційну норму про те, що переговори, які стосуються суверенітету і територіальної цілісності України, може вести лише президент.

Насправді, єдиною перешкодою для результативної дипломатії сьогодні є москва, яка затягує час і ухиляється від досягнення мирного врегулювання.

Якщо путін відмовиться від зустрічі у Стамбулі, тоді США, європейські держави та лідери інших країн мають вжити рішучих заходів для того, щоб примусити росію до деескалації.

Україна наполягає на необхідності припинення вогню, яке відкриє можливість для дипломатії. Головна мета цієї ініціативи – створити умови для деескалації і дипломатичного врегулювання. Лише погодившись на перемир’я, москва доведе, що справді готова зупинити війну і перейти до чесної дипломатії. Україна, США і Європа вимагають від путіна реальних кроків деескалації, а не чергових маніпуляцій з метою затягування війни.

А тим часом, прес-секретар російського президента Дмітрій Пєсков наголосив, що російська делегація приїде на переговори до Туреччини, але він не сказав, хто саме її очолить. Тобто все ще незрозуміло, чи відбудеться у Стамбулі українсько-російський саміт за участі президента України Володимира Зеленського та глави кремля владіміра путіна. 

Президент Бразилії Луїс Інасіо Лула да Сілва заявив, що спробує переконати російського президента особисто поїхати на переговори з президентом Володимиром Зеленським у Туреччині. "Я спробую поговорити з путіним. Мені нічого не варто сказати йому: «Гей, товаришу путін, їдь у Стамбул і веди переговори, заради Бога», – сказав бразильський очільник, слова якого цитує  Quest-France.

До цього Бразилія та Китай публікували спільну заяву щодо пропозиції рф розпочати українсько-російські прямі переговори. Сторони назвали діалог єдиним способом покласти край війні. 

На саміті демократії в Копенгагені, висока представниця ЄС Кая Каллас, заявила, що не впевнена у запланованій зустрічі президентів України та росії. За її словами, хоча президент України Володимир Зеленський правильно зреагував на запрошення президента росії зустрітися у четвер в Туреччині, залишаються великі питання щодо готовності путіна до такої зустрічі. 

«Зеленський погодився на переговори з Путіним за умови 30-денного перемир’я, проте малоймовірно, що росія погодиться на це. Американці намагаються залишити двері відкритими, щоб росія сіла за стіл переговорів”, – додала Каллас.

Президент США Дональд Трамп заявив, що не знає, чи прилетить Володимир Путін до Туреччини на переговори з Україною. «Він хотів би, щоб я був там, і це можливо… Я не знаю, чи буде він там, якщо мене там не буде. Ми дізнаємося», — сказав президент США на борту свого літака Air Force One в Саудійській Аравії.

За попередніми даними, якщо провести саміт не вийде, російську делегацію представлятимуть очільник мзс росії Сєргєй Лавров та радник російського президента Юрій Ушаков, а американську — спецпредставники президента США Кіт Келлог та Стів Віткофф. 

Треба розуміти, що російський диктатор побоюється польотів за межі росії. За увесь період повномасштабної війни в нього були візити тільки в ті країни, з якими росія межує, співпрацює і де Путіну гарантували безпеку (Китай, Монголія, КНДР, Казахстан, ОАЕ, В'єтнам).

путін боїться, що з його літаком може щось трапитись, бо він добре пам'ятає долю Володимира Пригожина, якого ймовірніше ліквідували з його відома. Він розуміє, що це влаштує не Україна, а його кремлівське оточення. Тоді в цих людей з'явиться можливість примиритись з Заходом. Цей страх демотивує путіна. Також путін розуміє, що попри заяви Ердогана, що в нього дружні з ним стосунки, все-таки певні ризики для нього в Туреччині існують.

Президент Дональд Трамп заявив, що Штати розглядають можливість запровадження вторинних санкцій проти росії. При цьому Європейський союз вже погодив 17-й пакет санкцій проти Російської Федерації. «Це потужний сигнал, що ЄС і далі єдиним фронтом підтримує український народ», — заявив голова Європейської ради Антоніу Кошта.

Санкції торкнуться 189  суден, які беруть участь у нелегальному транспортуванні російської нафти, продаючи її вище встановленого G7 цінового порогу. Європейські спецслужби також пов’язують ці танкери з російськими шпигунськими операціями та саботажами, зокрема атаками на підводні кабелі.

Крім того, нові санкції охоплюють понад 20 організацій та фізичних осіб, причетних до поширення російської пропаганди та дезінформації.

До списку потрапили й 20 суддів і прокурорів, які брали участь у політичних процесах проти опозиціонерів Володимира Кара-Мурзи та покійного Олексія Навального.

Єврокомісія також запроваджує обмеження на експорт до росії хімічних речовин, які можуть використовуватися у виробництві ракет.

Формально санкції мають бути затверджені 20 травня міністрами закордонних справ та оборони країн-членів ЄС. У деяких державах, зокрема Угорщині, це рішення ще потребує ратифікації національними парламентами.

За інформацією видання Politico, наступними кроками ЄС можуть стати обмеження у банківському та енергетичному секторах. Міністр закордонних справ Франції Жан-Ноель Барро вважає, що Європейський Союз має зосередитися на новому пакеті санкцій, щоб задушити економіку росії та змусити очільника кремля владіміра путіна припинити війну проти України.

Барро зазначив, що вплив запроваджених заходів досі був недостатнім, і Євросоюз має співпрацювати зі Сполученими Штатами, де Конгрес уже підготував нищівні заходи на випадок, якщо президент США Дональд Трамп вирішить чинити тиск на москву.

"Ми повинні йти далі, тому що чинні санкції не переконали владіміра путіна припинити його загарбницьку війну. Отже, ми повинні готуватися до розширення нищівних санкцій, які могли б остаточно задушити російську економіку", – вважає глава зовнішньополітичного відомства Франції.

Барро також заявив, що проведе переговори з американським сенатором Ліндсі Гремом щодо санкційного законопроєкту, який той готує. Цей законопроєкт передбачає введення 500% тарифів на країни, які імпортують російську нафту. "росія знайшла способи обходити обмеження, запроваджені Європою та США, тому "перекриття крана" могло б взяти Росію за горло", – підсумував Барро.

Фото - © alexlmx / depositphotos

Support the project here:

DONATE

Відгуки

Немає відгуків.

Залишити коментар

Оцінити
Відправити

Copyright © 2017-2025, Cуб'єкт у сфері онлайн-медіа; ідентифікатор R40-05228. BDS-studio.com

📲 Підписуйтесь на Telegram

⚡ maj0r_news
Оперативні новини та актуальні події
Підписатися