У польських соцмережах зафіксували вибух російської дезінформації проти України

НОВИНИ 14.08.2026

Заступник міністра цифровізації Польщі Павел Ольшевський заявив Reuters, що після загострення польсько-української суперечки різко активізувалася російська дезінформація у соцмережах у Польщы. Антиукраїнські повідомлення поширювалися через мережах і російських медіа, а згодом їх підхоплювали польські видання.

Росія, за словами польських чиновників та експертів, використовує суперечку між Варшавою та Києвом щодо Волинської трагедії, щоб поглибити напруженість між Польщею та Україною.

Після того, як президент Володимир Зеленський назвав військовий підрозділ на честь діячів, пов’язаних із подіями Волині, антиукраїнський контент польською мовою в X, Facebook, Instagram, TikTok і YouTube зріс більш ніж на 250%. Значну частину активності, за даними Польського інституту міжнародних справ, могли створювати боти, щоб сформувати враження різкого зростання антиукраїнських настроїв.

Експерти зазначають, що російська кампанія часто не вигадує події, а використовує реальні історичні та сучасні суперечки, надаючи їм вигідної для Москви інтерпретації. «Подія є реальною, але її інтерпретацію нав’язує зовнішній актор», — пояснив аналітик Войцех Покора.

Водночас польські опитування свідчать про погіршення ставлення до України. 33,6% опитаних заявили, що їхнє ставлення до українців погіршилося після загострення історичної суперечки. Підтримка подальшої військової допомоги Україні також знизилася — до 52% проти 78% у 2022 році.

Експерти наголошують, що негативні настрої пояснюються не лише російським впливом. На них також впливають втома від війни, присутність у Польщі близько 1,8–1,9 млн українців, суперечки щодо імпорту зерна та складна історична пам’ять.

На цьому тлі українці в Польщі дедалі частіше стикаються з ворожістю. Прем’єр-міністр Дональд Туск закликав припинити ксенофобські напади.

Експерти вважають, що ставлення до українців може стати однією з ключових тем парламентських виборів у Польщі 2027 року, особливо якщо проєвропейському уряду Туска буде складно зберегти владу

Support the project here:

DONATE

Відгуки

Немає відгуків.

Залишити коментар

Оцінити
Відправити

Copyright © 2017-2025, Cуб'єкт у сфері онлайн-медіа; ідентифікатор R40-05228. BDS-studio.com

📲 Підписуйтесь на Telegram

⚡ Новини України
Актуальні новини України - лаконічно та змістовно!
Підписатися