Дональд Трамп готує бенефіс на честь Джо Байдена
Президент США розглядає можливість оприлюднення аудіозапису допиту Джо Байдена з метою публічної констатації питання психічного стану колишнього очільника США, щоби відновити національну довіру до виконавчої гілки американської влади.
Із нагоди 80 річниці завершення Другої світової війни, 8 травня 2025 року, адміністрація президента Дональда Трампа оголосила про розгляд можливості оприлюднити аудіозапис допиту, який провів спеціальний прокурор Роберт Хур із Джо Байденом у межах розслідування справи про неналежне зберігання секретних документів у гаражі експрезидента.
Допит відбувся у жовтні 2023 року. Згодом прокурор Роберт Хур розповів, що відмовився від кримінального переслідування Байдена з причини його «віку і розумова недієздатності». Зрозуміло, що це була брехня. Міністерство юстиції США не дозволило прокуророві Хуру відкрити кримінальне провадження проти Байдена, а так звана Демократична партія США, зловживаючи політичними важелями, заблокувала проведення імпічменту проти недієздатного очільника США. Лівацька американська преса за всі заставки переконувала громадян США та увесь світ, що Джо Байден цілком адекватний на посаді президента США. Однак питання стосовно дієздатності Байдена зобов'язаний був вирішувати суд у присутності незалежних експертів, а не прокурор Хур, партійне керівництво і партійна преса.
Письмове розшифрування допиту експрезидента опублікували в березні 2024 року, проте саме аудіо досі засекречене за рішенням Байдена, який у травні того ж року послався на свій президентський привілей засекречувати необхідні йому документи. Тепер, коли адміністрація Дональда Трампа взяла курс на висвітлення доцільності байденівського привілею, питання оприлюднення аудіозапису для громадян США знову опинилось у центрі уваги.
Відтак, Білий Дім президента Трампа готується до можливого оприлюднення аудіозапису, проте ще досі невідомо, чи Дональд Трамп ухвалив остаточне рішення зняття грифу секретності. Адже, що один президент може засекретити, те інший президент може і розсекретити.
Неофіційний радник Дональда Трампа, лобіст Майк Девіс, зазначив: «Аудіозапис прокурора Роберта Хура підтвердить одну із найбільших спроб приховування правди в історії США».
Прес-секретар Білого дому ще у квітні натякнула, що оприлюднення аудіозапису допиту Байдена є лише питанням часу. Каролін Левітт зазначила: «У мене нема додаткової інформації на цей момент, але я уточню. Вважаю, що американському народові буде вельми цікаво і доцільно почути цей запис».
Додатковий тиск стосовно заборони оприлюднення аудіозапису чинять судді, яких на посаду призначили Барак Обама і Джо Байден. Комітет з юридичних питань Палати представників подав позов стосовно публікації аудіозапису ще до приходу Трампа у Білий Дім, однак продемократичні судді блокують розгляд позову Конгресу.
Водночас дві ініціативні групи, які провадять діяльність у рамках Закону про свободу інформації (FOIA), таки домоглись постанови, а саме: зобов'язати Міністерство юстиції до 20 травня 2025 року повідомити громадськості, чи будуть чиновники міністерства й надалі застосовувати виконавчий привілей Байдена з метою саботувати публікацію аудіозапису його допиту.
Стало відомо, на підставі розшифрованої стенограми допиту, що Байден облудно звинуватив прокурора Хура в застосування неетичного питання стосовно дати смерті байденівського старшого сина Бо. Розшифрування стенограми допиту виявило, що прокурор узагалі не ставив такого питання. Цей факт засвідчив грубе протиріччя між допитом і публічною реакцією Байдена на факт його допиту.
Тим часом у нинішньому Білому Домі розпочалась підготовка до інформаційного наступу республіканців на демократів. За даними лівацького видання Politico президент Трамп найняв Кріса Мігера, колишнього прессекретаря Міністерства оборони, для планування інформаційної кампанії у медіа з метою висвітлення різних політичних питань, які були недостовірно представленні американському народові у період президентства Джо Байдена.
Вірогідне оприлюднення аудіозапису допиту експрезидента Байдена знаменує собою новий раунд у боротьбі за легітимність політичних інститутів і прозорість чиновницького управління. Ця ситуація почала виходити поза межі вузько-правових дебатів. Тепер уже мова йде про інтелектуальну здатність глави держави виконувати посадові президентські обов'язки, а також право американської громадськості знати правду про ментальний стан очільника США.
Аудіозапис допиту Байдена як точка неповернення
Публікація розшифрованої письмової стенограми допиту Байдена вже зумовила політичний резонанс, зокрема після того, як стало відомо, що Байден безпідставно звинувачував слідство в етично неприпустимому питанні. Аудіозапис може підтвердити або остаточно зруйнувати залишки довіри до президента від Демократичної партії. На відміну від письмового тексту допиту, голосовий запис дасть розуміння, наскільки усвідомлено Байден відповідав на питання прокурора, наскільки впевнено говорив, чи забував факти, чи втрачав логічність думки тощо. Якщо аудіозапис підтвердить нездатність Байдена до когнітивного самоконтролю, тоді це стане нищівним політичним ударом по всій Демократичній партії, яка остаточно позбулась елементів демократичної ідеології ще у період правління Барака Обами.
Виконавчий привілей і суспільний інтерес
Представники колишньої адміністрації Байдена, посилаючись на виконавчий президентський привілей, стверджують, що оприлюднення аудіозапису порушує приватне життя колишнього президента і може «негативно позначитись на репутації колишніх чиновників та сумлінності діловодства майбутніх чиновників».
Проте в умовах, коли сам спеціальний прокурор Роберт Хур послався на ментальну неспроможність Байдена відповідати перед законом, це питання перестало бути приватним. Цей факт став питанням національної довіри до прозорості інституту президентства.
Міністерство юстиції опинилось у двоякому становищі: якщо воно стане на бік Байдена, цей вчинок буде сприйнятий як політично мотивований захист. Якщо вони стануть на бік Трампа, це потрактують як політичне угодництво перед республіканською владою.
Інформаційне сприяння для саміту Трампа
Обговорення можливої публікації аудіозапису допиту Байдена відбувається одночасно з міжнародним порядком денним Білого Дому. Президент США готується до важливих політичних перемовин, зокрема і до засідання Радбезу ООН. У цьому контексті публікація аудіозапису допиту Байдена однозначно посилить образ дієздатного нинішнього президента США, що буде контрастувати із «заплутаним» Байденом. Політично це не лише публічна констатація недієздатності Байдена, а інструмент формування позитивного образу нинішньої американської влади.
Довгострокові наслідки: аудіозапис як прецедент
Якщо аудіозапис буде опубліковано, це стане прецедентом для майбутніх розслідувань. Президент більше не зможе приховувати свою недолугість приватними розпорядженнями або заявами його пресслужби. Доленосні допити – особливо у випадках ментальної недієздатності – підлягатимуть громадській перевірці. Це підвищить планку президентської відповідальності та вплине на переосмислення меж президентського привілею.
Отож рішення адміністрації Дональда Трампа стосовно оприлюднення аудіозапису допиту Байдена – це значно вагоміше дійство, аніж виключно політичний маневр. Це випробування на зрілість американської правової та медійної систем. Суспільство має право знати, чи людина, яка зберігала секретні документи у відкритих в картонних ящиках у гаражі та очолювала США, була дієздатною і осудною в момент допиту.
Якщо аудіозапис підтвердить передбачення про неосудність, тоді постане питання не про президентський привілей, а про політично-правову відповідальність. Тобто, хто, коли і в який спосіб приховував те, що мало би стати приводом для усунення Байдена від влади. І тоді вже настане мова не про Байдена, а про цілу систему псевдодемократів, представники якої роками відмовлялись називати речі своїми іменами та ошукували американців.
Тюрма на острові Алькатрас
У своїй соціальній мережі Truth Social президент США написав про нелегалів: «Ми більше не будемо терпіти закоренілих злочинців, які сіють зло, кровопролиття і хаос на наших вулицях. Саме тому сьогодні я доручаю Бюро в'язниць спільно з Міністерством юстиції, ФБР і Міністерством внутрішньої безпеки знову відкрити і значно розширити перебудовану в'язницю Алькатрас для утримання безжальних і жорстоких злочинців Америки. Відновлення в'язниці стане символом закону, порядку і справедливості».

Переполохані демократи зрозуміли, що трампівські прикметники «безжальні і жорстокі» можуть стосуватись і їхнього партійного керівництва. Провідні демократи назвали пропозицію Трампа відновити Алькатрас «несерйозною, безжальною і антилюдською». Особливо переполошилось колишнє оточення Байдена, його адміністрація. Коли Байден половину свого президентського часу (46%) прогулював, дрімаючи у шезлонгі на берез Атлантичного океану й пускаючи бульки зі слини, його адміністрація активно застосовувала президентське факсиміле для підпису різних урядових документів.
Гряде час, коли за підробку цих документів доведеться відповісти. І не виключено, що саме в Алькатрасі, де найбільш нестерпними для в'язнів були теплі літні ночі. У той час вітер дув із материка у напрямі Тихого океану, приносячи у в'язницю звуки веселої ресторанної музики і запахи смачної сан-франциської їжі.
Не Алькатрасом єдиним...
Судді, яких призначили Обама і Байден, працюють на шкоду американському народові. Вони блокують висилання зі США нелегальних мігрантів, вимагаючи, щоби адміністрація Трампа надавала нелегалам (перше, аніж видворить їх поза межі території США) повний пакет соціального забезпечення і юридичних послуг, щоби шанувала честь і гідність нелегалів-кримінальників. Якщо виконувати рішення цих суддів, тоді американцям за бюджетні кошти доведеться безконечно судитись із мільйонами нелегалів.
Щоби обійти ці антиамериканські рішення, адміністрація Дональда Трампа задумала створити на території США транзитний міграційний пункт на шляху нелегалів під час їхнього повернення на батьківщину.
Навпроти каліфорнійського міста Сан-Дієго є американська військова база на острові Сан-Клементе, названому в честь Папи Римського святого Климента. При президентах Обамі та Байдені військова база занепала, її не надто активно використовували. Адміністрація Трампа задумала переобладнати занедбану військову базу на комфортний міграційний пункт. Географічне розташування для такої мети дуже придатне. Військова база має аеропорт і морський порт. Шлях від Сан-Дієго до Сан-Клементе суховантажем триває орієнтовно три години, а літаком – 20 хвилин.

Площа майбутнього міграційного центру становить 90 кв. кілометрів. Острів розташований за 66 км від берега. Його довжина становить 34 км, а ширина – від 3 до 7 кілометрів. Найхолодніша температура у груднево-січневі ночі опускається до +9°С, а найвища денна температура влітку сягає +30°С.
На острові можна облаштувати суд першої інстанції, апеляційний суд, привезти туди із материкових США кілька мільйонів нелегалів і судитись із ними аж до Судного дня. Зробити так, як вимагають недолугі демократи: щоби нелегали перебували на території США до остаточного вирішення їхнього питання. Головне, щоби нелегалів прибрати із американських вулиць, щоби вони не грабували, не вбивали, не ґвалтували, не виловлювали у міських водоймах лебедів і качок для споживання, і не поїдали викрадених домашніх тварин.
Так, наприклад, на початку вересня 2024 року мешканець міста Спрінгфілд, штат Огайо, по дорозі на роботу побачив, як нелегали виловили гусей із міської водойми, засмажили їх прямо в парку і смачно собі поїли.
На той час президент-елект Дональд Трамп у своїй соціальній мережі поширив інформацію, що нелегали викрадають і поїдають навіть домашніх тварин.
На острові Сан-Клемента не буде ні качок, ні гусей, ні домашніх тварин, там буде соціальний сухий пайок.
Ярослав Левків
Головна світлина - Джо Байден / Ghetty Images
Відгуки
Немає відгуків.
Залишити коментар