путінська антиукраїнська пропаганда у Словаччині: як це працює

ПЕРЕКЛАДИ 09.12.2024 Коментарі 0

Наприкінці листопада у Братиславі відбулася прем'єра антиукраїнського  фільму під крикливою назвою «Вибір нації – свідчення з Донбасу». Зокрема, це путінське кіно поширює брехню про те, що знищення театру в Маріуполі зі сотнями загиблих мирних жителів не було справою російських бомбардувань, а, мовляв, це самі українці підірвали театр. Один із авторів фільму – голова позапарламентської словацької партії «Domov-Národní strana» Павол Слота.

Про це пише чеський портал hlidacipes.org.

У статті наголошено, що бомбардування театру в Маріуполі в березні 2022 року (незважаючи на видиме маркування будівлі, яке засвідчувало, що всередині перебувають мирні жителі, у тому числі діти) є одним зі символів російських військових звірств із початку вторгнення в Україну.

Хід подій задокументований кількома незалежними розслідуваннями та десятками інтерв'ю з тими, хто вижив. Напад росіян на театр забрав декілька сотень життів.

Проте російська пропаганда намагається приховати злочин, цинічно перекручує факти. У жовтні російський уряд оприлюднив «Стратегію державної культурної політики», де, серед іншого, звинувачує українську армію в пошкодженні «російських» культурних установ і пам'яток, зокрема Маріупольського театру.

Відтак, цю брехливу пропагандистську російську вигадку тепер допомагає поширювати новий словацький фільм «Вибір нації – свідчення з Донбасу». Окрім російських дипломатів, його прем’єру в Братиславі відвідали деякі гості з Чехії, наприклад, Володимир Бондаренков, представник чеської партії «Свобода та пряма демократія» (СПД), лідером котрої є  відомий чеський бізнесмен і політик японського походження Томіо Окамура.

У травні цього року чеська антиукраїнська партія «СПД» спільно з партією євроскептиків «Триколор» під час виборчої кампанії до Європарламенту провели мітинг на Вацлавській площі у Празі. Томіо Окамура (на фото) традиційно критикував чеський уряд, виступав проти Брюсселя та підтримки України. Опоненти спробували закидати Окамуру яйцями / aroundprague.cz

«У стрічці, мабуть, були висловлювання місцевих жителів і те, що вони про це думають. Я не можу судити, чи правдива їхня точка зору», - коментує Володимир Бондаренков враження від фальшивки. І додає, що на війні «важко самостійно перевірити події", а головне, значить, «мобілізувати всі сили для швидкого завершення війни» і що це «гуманітарна катастрофа».

Але хто, так би мовити, «свідчить» у фільмі? Наприклад, брехливу тезу про вину українців у знищенні театру бездоказово викладає на камеру один із студентів Маріупольського університету.

Згодом дешеву фальшивку «підтверджує» один із авторів фільму Павол Слота. Він стоїть у касці на будівництві реконструйованого театру та показує, де театр мали «підірвати зсередини».

«Другим автором фільму є Міхала Гановська. Вона називає себе журналісткою, але її добрі контакти з російським посольством і її близькість до нинішнього словацького уряду Роберта Фіцо, також дуже дружнього до росії, видно з її роботи на YouTube та інших публікацій у соціальних мережах.

У минулому Ґановська була кандидатом на парламентських і регіональних виборах від крайньої правої партії «Республіка», створеної в результаті відколу від більш відомої «Котлебовці», - сказано у статті. 

Ще один респондент у фільмі - «журналіст» Андрій Афанасьєв із Москви, який працює на телеканалі «Спас» при РПЦ. Телеканал «Спас ТВ» з минулого року перебуває в санкційному списку Євросоюзу через підтримку російської агресії в Україні та поширення кремлівської пропаганди. Це також свідчить про те, наскільки виваженими є «свідчення з Донбасу», які обіцяє глядачам фільм.

Інші кадри фільму безпосередньо звертаються до словацьких глядачів і намагаються створити враження, що саме зброя, надана Україні після російського вторгнення до Словаччини, вбиває людей на Донбасі. У фільмі геть замовчується злочини Росії і те, що це саме вона спричинила цю війну.

Наприклад, Маріуполь, який був значною мірою зрівняний із землею російськими бомбами та зазнав жорстокої російської блокади, зображений у фільмі як місто на порозі нової ери процвітання – фінансованої, звичайно, за підтримки Росією. Це також відповідає пропаганді Кремля, який вкладає чималі кошти в Маріуполь для відновлення зруйнованої інфраструктури.

Сам Павол Слота говорить про український режим як про «пов'язаний з неонацистською ідеологією». Не дивно, що російський пропагандистський канал і сайт RT також звернули увагу на брехливий фільм. Москалі цитують Слоту, за словами якого, дорога до Донецька, Авдіївки та Маріуполя була важкою через санкції, але, за його словами, у нього були «друзі в Росії, які йому допомагали».

Хоча чеська партія «Свобода і пряма демократія» давно намагається позбутись ярлика «проросійської», незважаючи на свою очевидну проросійську позицію, але саме лідер цієї партії Окамура, а також рух «Триколор» (чеська партія євроскептиків) були серед тих, кому Слота пізніше подякував поіменно за участь на  прем’єрі прокремлівської фальшивки.

Фільм «Свідчення з Донбасу" явно вписується в проросійську діяльність нинішнього словацького уряду та його оточення. Нагадаємо, не так давно  прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо оголосив, що «з радістю прийняв» запрошення путіна відсвяткувати закінчення Другої світової війни в Москві наступного року.

На фото – лідер словацької партії «Domov-Národní strana» Павол Слота під час прем'єри антиукраїнського  фільму «Вибір нації – свідчення з Донбасу» / сторінка Павела Слоти у FB

Support the project here:

DONATE

Відгуки

Немає відгуків.

Залишити коментар

Оцінити
Відправити

Copyright © 2017-2024 by ZahidFront. Powered by BDS-studio.com

Підпишіться на ЗІФ у Facebook: