Заяви путіна про “український слід” – це жалюгідні спроби приховати власну звірячу суть

АНАЛІТИКА 26.03.2024 Коментарі 0

Відповідальність за теракт у Красногорську 22 березня взяла на себе організація Ісламська держава – Хорасан. Україна засуджує міжнародний тероризм в усіх його проявах. А от російські спецслужби хизуються тортурами підозрюваних у теракті: поширюють кадри, де вони відрізали затриманому вухо та підключили електрострум до геніталій затриманих.

Звірства росіян не відрізняються від звірств терористів. Путінський режим конфліктує з одними терористами і водночас підтримує інших, зокрема, Талібан. росія показово запросила делегацію ХАМАС у Москву невдовзі після того, як світ облетіли кадри різанини мирних молодих людей на фестивалі NOVA і в прилеглих кібуцах в Ізраїлі у жовтні 2023 року.

Незважаючи на застереження американських чиновників та європейських політиків не притягувати Україну до цієї історії, російський диктатор зробив протилежне. путін записав нове звернення до російського народу щодо теракту в «Крокус Сіті Холл». У ньому він фактично назвав Україну замовником цього злочину та звинуватив Захід у тиску на Росію та захисті Києва. Він пообіцяв знайти та покарати замовників теракту та повідомив, що країни-партнери України також причетні до терористичних атак.

При цьому треба згадати, що одразу після терористичного нападу в Красногорську кремль таємно наказав російським пропагандистським державним ЗМІ шукати сліди участі українців у нападі на підмосковний «Крокус Сіті Хол», хоча відповідальність за напад взяла терористична організація «Ісламська держава».

Віце-президентка США Камала Харріс публічно заявила, що Україна не має жодного стосунку до теракту. З аналогічними заявами виступили президент Франції Еммануель Макрон та багато інших європейських політиків. Однак рф заперечила твердження Сполучених Штатів та інших країн про те, що бойовики “Ісламської держави” організували напад, звинувативши Вашингтон у прикритті України.

путін публічно взагалі не згадував ісламістське угруповання у контексті з нападниками, які, за його словами, “намагалися втекти в Україну”. На це відповів президент Володимир Зеленський: «Путін знову звинувачує Україну. Всі в нього терористи, окрім нього самого, хоча терором уже два десятиліття живиться саме він. Саме він – найбільше вікно для терору. І коли його не стане, запит на терор і насильство щезне разом із ним, бо це його запит. Нічий більше".

Водночас при цьому президент Макрон заявив, що філія “Ісламської держави” в Афганістані, відома як ІДІЛ-Хорасан або ІДІЛ-К, яка взяла на себе відповідальність за напад у Москві, також намагалася вчинити напади у Франції.

А от на думку колишнього депутата держдуми рф, опозиційного журналіста Ігоря Яковенка теракт, що відбувся у “Крокус Сіті Холі”, був організований афганським осередком “Ісламської держави” (ІДІЛ) за участю російських спецслужб, що пояснює безліч нестиковок. Учасники цього дійства були двірниками, таксистами та перукарями і не могли самостійно організувати теракт: підпалити величезну будівлю таким чином, щоб вона згоріла за кілька хвилин, точно все розрахувати, увійти, зорієнтуватися на місцевості, убити багато осіб та піти за годину до того, як приїхали спецслужби.

Так звані терористи були непідготовлені до теракту: вони не збиралися бути смертниками, але чомусь не одягли маски. Очевидно, російські спецслужби, акуратно їх проводили до білоруського кордону, де й взяли. Терористи виїжджали на тому самому “Рено”, який був уже всім відомий, попався на всі камери, їхали 400 кілометрів усі разом і не розбігалися.

Тому стає зрозумілим, що це теракт, організований афганським осередком ІДІЛ при кураторстві російських спецслужб. Це єдине трактування, яке може все пояснити. Тобто, з одного боку ІГІЛ як справді реальна терористична організація, а з іншого — російські спецслужби, які співпрацюють з нею. «Дві терористичні організації допомогли одна одній: рф як найбільша терористична організація на планеті, і ІДІЛ, який на сьогоднішній момент є досить слабкою терористичною організацією, яка намагається зміцнитися», — підсумував Ігор Яковенко.

Також вже відомо, що хабарі та недбалість вбили в «Крокусі» куди більше людей, ніж терористи. Сучасні будинки такого типу, як «Крокус», збудовані в Європі, не можуть так згоріти, як концертний зал у Красногорську. Велика кількість людей просто задихнулася чадним газом усередині будівлі. Нічого подібного не могло б статися в сертифікованій будівлі, побудованій за сучасними стандартами для таких об'єктів. Немає нічого дивного в тому, що власники «Крокуса» (родина Алагарових) так і не здали формально в експлуатацію цей концертний зал. Він не вважається належним чином оформленим об'єктом капітального будівництва на кадастровій карті росреєстру.

І нарешті, якщо путін завів розмову про зв'язки України з ІДІЛ, то одна з доповідей на тему іноземних найманців ІДІЛ була представлена The Soufan Center і опублікована в жовтні 2017. Виходячи з матеріалів доповіді, в результаті обробки даних вдалося встановити не менше 19 000 з приблизно 40 000 іноземців, які приєдналися до ІГІЛ зі 110 країн. Найбільшу кількість іноземців в ІДІЛ мала рф. Вона посіла перше місце: 3 417 бійців, у тому числі 400 повернулися додому. На другому місці Саудівська Аравія із 3 244 бійцями, а на третьому – Йорданія – 3 тисячі. Показово, що найманців з України в цих списках взагалі нема.

Тому заяви Москви про “український слід” у теракті в Красногорську безпідставні і завідомо неправдиві. Звинувачуючи Україну в тероризмі, Росія намагається приховати власну терористичну суть і відволікти світ від свого щоденного терору проти мирних українців.

   Олександр ЛЕВЧЕНКО, посол України в Хорватії 2010 -2017 рр.

Головна світлина – Плакат із зображенням президента Росії Володимира Путіна і написом «Вбивця» на акції проти російського вторгнення до України. Тбілісі, 26 листопада 2022 року

Support the project here:

DONATE

Відгуки

Немає відгуків.

Залишити коментар

Оцінити
Відправити

Copyright © 2017-2024 by ZahidFront. Powered by BDS-studio.com

Підпишіться на ЗІФ у Facebook: