Жеваго каже, що він не має стосунку до хабаря голові чи суддями Верховного Суду  

НОВИНИ 16.05.2023 Коментарі 0

Пресслужба Костянтина Жеваго, який перебуває за кордоном, стверджує, що він не має жодного відношення до дачі хабара голові чи суддями Верховного Суду.  

Про це пишен УП з поисланням на пресреліз пресслужби Костянтина Жеваго.

15 травня детективи НАБУ затримали голову українського Верховного Суду Всеволода Князєва нібито при отриманні хабара у майже 3 млн доларів і провели обшуки в інших суддів ВС. ZN.UA із посиланням на джерела в НАБУ повідомило, що Князєв отримував гроші від людей, які діяли в інтересах олігарха Костянтина Жеваго.

Пресслужба Жеваго запевняє, що "він не має жодного відношення до ситуації з начебто одержанням хабара головою чи суддями Верховного Суду". 

"Інформація деяких ЗМІ про те, що неправомірна вигода могла бути одержана від людей, які діяли в інтересах підприємця, повністю неправдива. 

К.Жеваго ніколи нікому не давав і не міг давати подібних вказівок. Він наполегливо просить засоби масовоі інформації не поширювати непідтверджені відомості, не ставати знаряддям маніпуляцій і не вплутувати його у справи, до яких він не має жодного відношення".

У пресслужбі Жеваго заперечують зв’язок цієї справи з рішенням Великої палати Верховного Суду від 19 квітня 2023 року у справі про визнання законності придбання в 2002 році пакету акцій Полтавського гірничо-збагачувального комбінату компанією Ferrexpo, одним із акціонером якої є Костянтин Жеваго.

Advertisement: 0:20

Жеваго: "Це очевидно безпідставний зв’язок і явна підтасовка. Велика палата ВС прийняла свою квітневу ухвалу не в моїх особистих інтересах, а в інтересах великої, публічної компанії з поважними акціонерами, яка торгується на основному майданчику Лондонської фондової біржі. 

Верховний Суд оголосив юридично вивірене рішення. Було припинено спробу сумнівних офшорних компаній, пов’язаних із фігурантами санкційних списків США і Європи, у тому числі громадянами Росії, здійснити рейдерське захоплення великого промислового активу. 

Ми з іншими акціонерами переконалися, що саме у найвищій судовій інстанції України ще можна домогтися захисту своїх законних прав".

Жеваго заявив, що події навколо Верховного Суду можуть мати на меті дискредитацію цього державного органу. 

На його переконання, правоохоронні органи, які публічно заявили про виявлені ознаки хабарництва, мають довести свої звинувачення шляхом доказового слідства, з вироком суду.

Жеваго запевнив, що у разі необхідності він та юристи відповідних компаній готові надати всі належні пояснення слідству і судовим інстанціям. 

"Ми зацікавлені у прозорому розслідуванні цієї справи, аби зняти всі підозри і підтвердити свою репутацію в Україні та серед зарубіжних партнерів", - завпевнив бізнесмен. 

  • У 2019 році екснардепа, виконавчого директора Ferrexpo і бенефіціара банку "Фінанси та Кредит" Костянтина Жеваго оголосили в розшук в Україні за підозрою в причетності до розтрати та легалізації 2,5 мільярдів гривень банку "Фінанси та Кредит". У 2021 році була інформація про оголошення Жеваго в міжнародний розшук. 
  • Зараз Жеваго перебуває під слідством у Франції, Україна домагається його екстрадиції. 30 березня 2023 року французький суд відхилив запит української сторони про екстрадицію Жеваго. У Франції Жеваго порушив зобов'язання і не проживає за адресою, визначеною судом міста Шамбері.
  • 19 квітня Велика Палата Верховного суду скасувала визнання недійсним договору 2002 року про купівлю-продаж 40,19% акцій Полтавського гірничо-збагачувального комбінату Ferrexpo і передачу їх чотирьом компаніям – колишнім акціонерам підприємства.
  • 15 травня детективи НАБУ затримали голову українського Верховного Суду Всеволода Князєва під час отримання хабара в майже 3 млн доларів. ZN.UA з посиланням на джерела в НАБУ повідомило, що Князєв отримував гроші від людей, які діяли в інтересах олігарха Костянтина Жеваго.
  • Директор НАБУ Семен Кривонос повідомив, що було зафіксовано низку контактів власника групи "Фінанси та кредит" з одним із власників адвокатського об'єднання, унаслідок їхніх домовленостей 19 квітня Верховний Суд залишив Жеваго 40% Полтавського ГЗК.

Support the project here:

DONATE

Відгуки

Немає відгуків.

Залишити коментар

Оцінити
Відправити

Copyright © 2017-2024 by ZahidFront. Powered by BDS-studio.com

Підпишіться на ЗІФ у Facebook: