Єврокомісія критикує Чехію за недостатню боротьбу з корупцією на високому рівні
Чеська Республіка за минулий рік досягла певного прогресу в питаннях оплати праці суддів та державних обвинувачів. Часткові успіхи були зафіксовані і в прагненні скоротити тривалість судових розглядів. Однак, незважаючи на прогрес у деяких сферах, на думку Європейської Комісії в Чехії зберігаються недоліки, що стосуються розслідування корупції на високому рівні, а також - прозорості володіння засобами масової інформації. Про це йдеться у щорічній доповіді Європейської Комісії про стан правової держави у країнах-членах Європейського союзу.
У зв'язку з цим виконавчий орган ЄС рекомендує Чехії «вжити додаткових заходів для скорочення тривалості розгляду та забезпечення незалежності розслідування та переслідування у справах про корупцію на високих посадах, а також знову розпочати перегляд законодавства про конфлікт інтересів», - повідомляє Чеське радіо.
Проблемою залишається прозорість володіння засобами масової інформації, де, на думку комісії, не було зафіксовано жодного прогресу. «Поліція докладає значних зусиль для розслідування випадків нападів на журналістів, проте ненависть в інтернеті щодо журналістів, як і раніше, залишаються проблемою», - йдеться у звіті.
У індексі сприйняття корупції за 2024 рік, який публікує організація Transparency International, Чехія набрала 56 зі 100 балів, що ставить її на 16-е місце в Європейському Союзі і на 46-те місце у світі.
Додамо, що Ураїна отримала 35 балів зі 100 можливих в Індексі сприйняття корупції (Corruption Perceptions Index – CPI) за 2024 рік і посіла 105 місце з-поміж 180 країн, йдеться на сайті Transparency International Ukraine.
Також нагадаємо, що з 2012 року Індекс сприйняття корупції оцінюють за шкалою від 100 (дуже чиста) до 0 (дуже корумпована). До того індекс оцінювали за шкалою від 10 до 0. ІСК за 2024 рік, опублікований у лютому 2025 року, наражував 180 країн на основі даних за період з 1 травня 2023 по 30 квітня 2024 року.
Фото - президент Чехії Петр Павел / Офіс Президента України
Відгуки
Немає відгуків.
Залишити коментар