Як грабував державу ексголова Фонду держмайна, - розслідування

РОЗСЛІДУВАННЯ 14.12.2023 Коментарі 0

НАБУ і САП продовжують викривати топкорупцію. 12 грудня 2023 року про підозру повідомили ще одному учасникові очолюваної ексголовою ФДМУ злочинної організації. Її діяльність призвела до понад 400 млн грн збитків державі, а викриття стало одним із найгучніших кейсів в історії антикорупційних органів. Ідеться про колишнього першого заступника голови ФДМУ (2021 рік), який є чинним посадовцем ПАТ «Укрнафта».

Його дії кваліфіковано за ч. 3 ст. 255 КК України, - повідомили в НАБУ.

Нагадаємо, 10 квітня цього року НАБУ оголосило в розшук сімох фігурантів справи щодо махінацій з майном ФДМУ на чолі з ексочільником відомства Дмитром Сенниченком.

Загалом, у кримінальному провадженні вже 11 підозрюваних:

  • голова Фонду державного майна України (керівник ЗО, організатор);
  • особа наближена до голови ФДМУ (співорганізатор);
  • перший заступник голови ФДМУ;
  • радник голови ФДМУ;
  • два в.о. директора АТ «Одеський припортовий завод» (у різні періоди);
  • в.о. керівника АТ «Об’єднана гірничо-хімічна компанія»;
  • два власники ТОВ – переможця аукціону на АТ «Одеський припортовий завод»;
  • дві фізичні особи – співучасники злочину.

(посади вказані на момент вчинення злочину

Отже, 22 березня 2023 року НАБУ і САП викрили два епізоди діяльності злочинної організації. Перший — щодо корупції на «Одеському припортовому заводі» (99,56% акцій належить державі). За даними слідства, на початку 2020 року голова ФДМУ домігся обрання «лояльних» членів наглядової ради «ОПЗ», які згодом погодили призначення учасника злочинної організації директором заводу. Підозрювані — тодішні голова ФДМУ, його наближена особа, два в.о. директора АТ «ОПЗ», два власники ТОВ — упродовж травня 2020-жовтня 2021 рр. незаконно продовжували дію додаткових угод з підконтрольним їм ТОВ про перероблювання газу в карбамід та аміак. Це було зроблено, щоб і далі платити заводу менше за перероблювання сировини.

Згодом члени злочинної організації зрозуміли, що постійне безпідставне продовження дії договору між АТ «ОПЗ» та підконтрольним ТОВ може викликати запитання. Тому провели конкурсний відбір нового постачальника давальницької сировини, припускаючи перемогу в ньому саме підконтрольної їм компанії. Коли ж сталося інакше – незаконно скасували результати та підписали договір з наперед визначеним ТОВ. Слідство зібрало достатньо доказів того, що конкурс було зірвано навмисно. Підтвердження цьому – в листуванні між учасниками злочинної організації.

У результаті, за період з травня 2020 року по жовтень 2021 року АТ «ОПЗ» недоотримало понад 300 млн грн.

Другий епізод діяльності злочинної організації стосується «Об’єднаної гірничо-хімічної компанії» (100% належить державі в особі ФДМУ). НАБУ і САП встановили, що у жовтні 2020 року організатор ЗО домігся призначення «лояльного» в.о. директора АТ «ОГХК». Той, зі свого боку, на виконання вказівок «зверху» впродовж 2020-2021 років від імені держпідприємства умисно уклав чотири контракти про продаж титановмісної сировини (ільменітового концентрату) із підконтрольною раднику голови ФДМУ чеською компанією за заниженими цінами. Цей товар потім перепродали за ринковими цінами. Як встановило слідство, ільменітовий концентрат поставили підприємствам рф та на територію тимчасово окупованого Криму.

Це призвело до заподіяння державі збитків у понад 118 млн грн.

Внаслідок двох епізодів діяльності злочинної організації державі заподіяно понад 400 млн грн збитків.

23 листопада 2023 року НАБУ і САП оновили підозри десятьом учасникам злочинної організації. Відтак вказані особи також підозрюються у легалізації (відмиванні) доходів, одержаних злочинним шляхом на суму понад 10 млрд гривень. Кваліфікація: ч. 1 ст. 255, ч. 2 ст. 255, ч. 3 ст. 255, ч. 2 ст. 364, ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 209 КК України

Наразі НАБУ і САП встановлюють решту можливих учасників злочинної організації та досліджують інші випадки їхньої протиправної діяльності. Слідство триває.

Support the project here:

DONATE

Відгуки

Немає відгуків.

Залишити коментар

Оцінити
Відправити

Copyright © 2017-2024 by ZahidFront. Powered by BDS-studio.com

Підпишіться на ЗІФ у Facebook: